Damat Coştu, Güzellik Salonunu Dağıttı

Gaziantep'te gelini düğüne hazırlayan , kişisel bakımını yapan kuaför ve güzellik salonu fazla para vermek istemeyen damat ailesinin hışmına uğradı.

PAYLAŞ

Çalışanlardan bir kişinin kolu kırıldı, bazı çalışanlar ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Alınan bilgiye göre, gelin M ile damat Y.G’nin yakınları düğünden önce gelinlik, kına ve kuaför hizmetleri için Karataş bölgesinde bulunan Sedef Moda showroom ile anlaştı. Düğün günü, gelin M.G  hazırlanması için showroom’a getirildi. Gelinliği giydirilen ve düğüne hazırlanan gelin M’G’nin saçı yapıldıktan sonra damadın da onay vermesi ile kişisel bakımları yapıldı.

Ancak, damadın babası R.G. anlaşmalarında gelinin kişisel bakımının bulunmadığını belirterek, neler yapıldığını kuaför salonu çalışanlarına çeşitli sorular sordu. Bunun üzerine çoğunluğu bayan olan çalışanlar sorulara cevap veremeyeceklerini, damadın onayı alınarak kişisel bakımının yapıldığını ifade ederek,” Gelini hazırladıktan sonra damadın babası içeri girerek bize üslupsuz bir şekilde yaptığımız bakımı sordu. Biz de bunlara cevap vermemizin uygun olmayacağını belirttik. İsterseniz oğlunuzla bu konuyu konuşabilir ve neler yapıldığını sorabilirsiniz” diye cevap verince damadın babası bir anda sinirlendi ve çalışanların üzerine yürüyerek hakaretler savurdu.

 


Salonun dışına çıkarılan R.G. iddiaya göre düğün salonuna giderek akrabalarını toplayarak geri döndü ve kuaför salonu çalışanlarına saldırdı.

Kuaför salonu çalışanları, “Yaklaşık 30 kişilik bir grup işyerimize gelerek bize silah gösterdiler. Sopalarla saldırdılar. İşyerinin önünde bizi yerlerde sürüklediler ve bazı çalışanların boynundaki altın kolyeleri koparıp aldılar” diye konuştular.
Çevredeki esnaf ve vatandaşların haber vermesi ile olay yerine sevk edilen polis ekipleri kavgaya müdahale etti. Saldırı görüntüleri saniye saniye güvenlik kameralarına yansırken, polis ekipleri görüntüleri de alarak düğün sahipleri ile kuaför salonu çalışanlarını polis merkezine götürdü.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çalışanları ile saldırıya uğradıklarını ve tekme tokat dövüldüklerini söyleyen kuaför Melisa Güner, şöyle konuştu:

"Biz yan tarafta gelinlik alanlara kuaför olarak paket sunup saç ve makyaj hizmeti veriyoruz. Gelin bizi arayıp, düğün öncesi ağda salonumuzun olup olmadığını sordu, ben de salonumuzun olduğunu fakat verilen paketin dışında ekstra ücrete tabi olduğunu söyledim. Kabul ettiler ve burada işlemleri tamamladık ve mutlu şekilde çıktılar. Çıkarken damada hesap olduğunu söyledim. Daha sonra damat arkadaşına yönlendirdi, arkadaşı da telefonla damadın babası ile konuşup bana verdi ve ücreti daha sonra vereceklerini söyledi. Daha sonra kayınbaba gelip sinirlendi, 'Size bu kadar yeter' diyerek ekstra olan ücreti kesip parayı verdi. Ben de 'emeğimin karşılığını siz belirleyemezsiniz bu parayı da alın hediyemiz olsun' dedim. Ekstra tutan miktar 120 TL'ydi onu kabul etmedi. Daha sonra buradan ayrıldılar. Bir süre sonra gelinlikte sıkıntı var diyerek buraya geldiler. İçeride bahane üreten akrabaları bana vurmaya çalıştı. Çalışanlar ayırmaya gelince dışarıdan çok sayıda erkek gelerek bize saldırdılar. Kafamı kaldırdığımda silahların dipçikleri ile çeneme ve yüzümüze vurdular. Bizi ayırmaya gelenleri de darbettiler. Daha sonra ambulans ve polis geldi. Ambulansla gelip bizi hastaneye kaldırdılar ve darp raporu aldık. Gözaltına alınmışlar ve serbest bırakılmışlar. O kadar erkek iş yerimize gelerek beni ve çalışan kadınları darbettiler. Ben adaletin yerini bulmasını ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN