Adana Haberleri

Adana Haberleri

Sosyal medyayı fırsata dönüştürdü hayatı değişti

Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Tilan köyünde yaşayan 2 çocuk annesi ev hanımı Özge Bolat, 3 yıl önce başladığı sosyal medya hesabı üzerinden yöresel organik ürünlerin yapımıyla ilgili paylaşımları sayesinde ailesinin hayatını değiştirdi.

Adana Esnafı: Borcu Borçla Kapatıyoruz, Bağ-Kur’umuzu Ödeyemiyoruz

Düşen alım gücü ve pandemi aylarında hükümetin desteksiz bıraktığı esnaf, borçlarını sürekli ertelediğini ve BAĞKUR primlerini ödeyemeyecek duruma geldiğini anlattı.

CarrefourSA’dan dev satış

Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden CarrefourSA, finansal borçlarının azaltılması amacıyla yüzde 100’üne sahip olduğu Adana Gayrimenkul’ü sattı. Satıştan şirketin kasasına 212 milyon lira giriş sağlanacak.

Adana Demirspor Kulübü Taraftarları Yasakları Hiçe Saydı

TFF 1'inci Lig'in 34'üncü haftasında deplasmanda Menemenspor'u 4-1 mağlup ederek şampiyon ilan etti.

Adana Esnaf Başkanı Güzellik Salonlarıyla İlgili Ses Verdi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, güzellik salonu işletmecileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Erbakan'ın Ailesinin 100 Yıllık Tarihi Sırrı

Erbakan'ın ailesinin doğum yeri Adana Saimbeyli eski ismiyle Haçin'de Ermeniler'in iki soykırım yaptığını belirten Çalmuk tarihi belgelerle olayı kaleme aldı

Kuaför ve Güzellik Merkezlerine Dadanan Hırsız Yakalandı

Hırsız yakalanarak  tutuklandı. Esnaf rahat bir nefes aldı.

Fotoğrafa Bak Türkiye !

Fırının camında “Ekmek 1.10”, “Bayat 0.70” yazması, vatandaşın ekonomik sıkıntısını gözler önüne serdi.

Ali Babacan’dan ekonomik rahatlama formülü

Ali Babacan’dan ekonomik rahatlama formülü: “Kongrenize ’güven ve istikrar’ değil, ’özür diliyoruz’ yazmalıydınız“

10 dakika için cezayı yedi, sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Adana'da ünlü olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen “Şırdancı Bedo” isimli lokanta sosyal medyada bir anda en çok konuşulan konu oldu ve trend topic listesine girdi.

O ilde esnafa 6 ay ödemesiz kredi fırsatı

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında Şekerbank’la işbirliği protokolü imzaladı.

Kadınlardan atölyede üretim, kafede satış

Adana Büyükşehir Belediyesi kadınlara yönelik iki önemli proje olan Mutfak Atölyesi ve Payhane Kafe'nin açılışını yaptı. Başkan Zeydan Karalar, “Kadınlarımız her alanda erkeklerle eş ve eşit olmadığı sürece müreffef bir ülke olamayız” dedi

Esnaf odasında kadın buluşması

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, hayatın her alanında, sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olduğunu söyledi.

41 bin şirket, 100 bin esnaf kapattı, gidiş nereye?

TBMM'de yükselen ses: İşsizlik sayısı 10,7 milyona ulaştı. 40.735 şirket kapısına kilit vurdu, 99.588 esnaf kepenk kapatmış durumda. Bir yılda, dosya sayısı 1 milyonun üzerine çıkmış durumda. Borcunu ödeyemeyen vatandaşın malına, mülküne haciz gelmiş durumda

YAĞ çay bardağında, KIYMA 5 TL’lik alınabiliyor

TBMM’de yükselen feryat: “Çok acı ve vahim bir tablo var. Bakın, bakkala gidiyoruz; bir ev hanımı çay bardağında yağ almak zorunda kalıyor. Kasaba gidiyoruz; bir emekli 5 lirayı elinde sıkı sıkı tutuyor, başını önüne eğiyor ve 5 liralık et alıyor. Fırına gidiyoruz; insanlar 50 kuruş olduğu için bayat ekmek kuyruğunda”

2020'nin borçları silinip vergi muafiyeti ve sicil affı getirilsin

CHP'li Sümer:Esnafın 2020 yılına ait tüm borçları silinmeli, vergilerden muaf tutulmalı, sicil affı getirilmelidir.

Esnafa karşılıksız AYAĞA KALKIŞ KREDİSİ verilsin!

CHP'li Sümer, pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesiyle ülke genelinde yüz binlerce işletmenin açıldığını hatırlatarak "Mutlaka esnafı karşılıksız ayağa kaldıracak kalkış kredisi desteği verilmelidir" dedi.

Esnafa 'rehavete kapılmayın' uyarısı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger esnaf ve sanatkarlar ile vatandaşları kontrollü normalleşme sürecinde rehavete kapılmamaları konusunda uyardı

Zeytin yağı bardakta, bebek bezi alarm kontrolünde!

Meclisten yükselen ses: Marketlerde bebek bezlerine takılan alarmdan sonra, mahalle bakkallarında bebek bezleri taneyle satılıyor. Ayçiçeği yağını bardakla satın alıyoruz; şekeri gramla satın alıyor artık, bakkallardan insanlar ne yazık ki.

Verilecek destek esnafın stopajını bile karşılamıyor

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, iktidarın esnaflara müjde olarak ciro kaybı desteği açıklaması yaptığını ancak verilecek desteğin stopajı bile karşılamadığını bildirdi

'CHP'li 4 belediye 15 bin kişiyi işten attı'

AK Parti'li Özhaseki: ‘Hiçbir çalışanın ekmeğiyle oynamayacağız. Fakir fukarayı işinden etmeyeceğiz. Bir emekçiyi, çalışanı işinden edersek namussuzuz, şerefsiziz.’ dediler. Ama sadece Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin’de 15 bin kişiyi işinden ettiler.

Esnaf: Salgından değil açlıktan öleceğiz

CHP'li Barut: "Şovu bırakın, bu yangına çare bulun, bu feryadı dindirin. “Salgından değil, açlıktan öleceğiz.” diyen esnafımıza devletin yardım elini uzatın artık."

Halkın değil Kolin, Limak, Cengiz’in dertleri ile dertleniyorlar

CHP'li Sümer, 18 sekiz yıllık AK iktidarları döneminde geldiğimiz nokta, vatandaş çöpten sebze meyve toplamak zorunda kalıyor, millet elektrik faturasını ödeyemiyor; 18 sekiz yıl önce hayal olanlar ne yazık ki şimdi gerçeği dönüyor” dedi.

Esnafın değil sadece aracının yüzünün güldüğü sistem değişsin

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut "Kriz derinleşiyor. Bin bir emekle üreten çiftçimiz maliyetlerin altında ezilirken esnafımızın ya dükkânı kapalı ya da siftahsız günü bitiriyor." dedi.

'Sarayın 5 müteahhidine değil esnaflara destek verilsin'

CHP’li Bulut: “Ekonominin en önemli ayağının birini oluşturan esnafların durumunu iyileştirmeye, desteklemeye, varlığını devam ettirmek için gerekli tedbirleri almaya bu ülke ekonomisinin geleceği için mecburuz. Sarayın 5 müteahhidine değil, esnaflara destek vermek lazım.”

Bir parmak balla olmaz, esnafa bin dokun bin ah işit

CHP'li Bulut: “Meclisin ara vermesi fırsatıyla bu esnaflarımızı Türkiye'nin değişik illerinde gezdik. "Nedir sorunlarınız, on aydır ne yiyorsunuz, ne içiyorsunuz, karnınız doyuyor mu, evinizin geçimini sağlıyor musunuz?" diye ancak bir dokunduk bin ah işittik. Birçoğunun evinde elektriği kesik durumda.”

Ekonomik zorluk nedeniyle esnaf konuşamaz durumda

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP heyetinin Aksaray izlenimlerin paylaşırken “Ekonomik zorluğu içine sindiremeyen esnaf konuşamaz durumda” dedi.

Adana ESOB, İŞKUR’da temsilci bulunduracak

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger’in girişimleriyle Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde (İŞKUR) esnaf ve sanatkarlarımız da temsil edilecek.

Açılan her işyeri ekonomiye güç verir

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, açılan her işyerinin, ülke ve kent ekonomisinin büyümesine önemli katkılarının olduğunu söyledi.