Ahmet Akın Haberleri

Ahmet Akın Haberleri

20'yi aşkın vekil o ilde sokak sokak dolaşıp esnafı dinleyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığında milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan heyet, Isparta’da esnaf, çiftçi, sendikalar, meslek örgütleri, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Isparta’nın sorunlarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor olarak verecek.

Enerjide değil elektrik faturalarında çağ atladık!

CHP'li Akın: Çiftçilerimizin tarım girdilerinde zam şampiyonu elektrik olmuş durumda. "Enerjide çağ atladık" diye nutuk atan iktidar, görüyoruz ki çiftçinin elektrik faturalarına çağ atlatmış durumda

CHP heyeti Şanlıurfa'da esnafla buluşacak

CHP heyeti; esnaf, çiftçi, sendikalar, meslek örgütleri, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Şanlıurfa’nın sorunlarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor olarak verecek.

Esnaf batarken yandaş kredi alabilsin diye bakanlık kefaleti!

CHP'li Akın; Kanal İstanbul ile yol bağlantısının sağlanacağı Kuzey Marmara Otoyolu kapsamındaki Nakkaş-Başakşehir kesimi ihalesine dış kredi sağlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ilk kez kefil olacağına dikkat çekti.

Bu kara kışta kombiyi açmaya korkuyoruz

CHP'li Akın,  “Vatandaş bu kara kışta kombiyi açmaya korkuyor. Vatandaşı doğalgaz değil, gelen faturalar ısıtıyor” dedi.

'İktidar esnafın değil o şirketlerin yanında'

CHP'li Akın, yolcu garantisiyle bütçede kara deliğe dönüşen başta İstanbul Havalimanı olmak üzere havalimanlarını işleten iktidara yakın şirketlere kira ertelemesi ve indirimi yapılmasının iktidarın esnafı değil, yandaşları kolladığının göstergesi olduğunu dile getirdi.

Beton ekonomisi enerji desteğini de vurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yenilenebilir enerjideki yeni destek oranının dünya örneklerinin aksine güneş ve rüzgar enerjisine yatırımın önünü keseceğini savundu.

Süt üreticisinde bıçak kemiğe dayandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Süt üreticisine ‘Cepten yiyin, sermayeyi tüketin hatta süt ineğinizi mezbahaya gönderin’ diyen bir AK Parti hükümeti var” iddiasında bulundu.

'Mutfak yanıyor, AK Parti seyrediyor'

Balıkesir Bigadiç İlçesi’nde pazar yerini gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşların ve pazarcıların sorunlarını dinledi.