Akp Haberleri

Akp Haberleri

Havale ile para gönderirken dikkat! Borçlu çıkabilirsiniz

Kayseri Barosu avukatlarından Emir Akpınar, internet bankacılığı ile para gönderme konusunda, "Gönderilen havaleye not düşülmezse karşı tarafa ödenen borç olarak nitelendirilir" diyerek uyarıda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki yaz hep birlikte gıda krizi yaşayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandığa gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyup öyle oy kullanmanızı istiyorum. Bunu yaptığınız takdirde Türkiye düzelir" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine açtığı tazminat davaları hakkında da konuştu.

Numan Kurtulmuş'tan 'yüksek faiz' açıklaması

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye ekonomisi yüzde 4,5'lik faiz oranına ulaştı. Faiz oranlarının bu kadar düşmesine paralel olarak Türkiye'nin 50 yıldır sırtında duran IMF yükünü kenara koyarak Türkiye yoluna devam etti. Bu çerçevede yüksek faiz düşük kur politikalarıyla Türkiye maalesef ithalat cenneti haline getirildi" dedi.

Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu'yla görüştü

Dolardaki sert yükselişin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü.

Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AKP Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında asgari ücretle ilgili tüm kesimlerin beklentilerinin alındığı ve anket çalışmalarının devam ettiği bilgisini de içeren bir sunum yaptı.

AK Parti'den ilk yorum

Merkez Bankası'nın 200 baz puanlık faiz indiriminin ardından 9,49'la tüm zamanların rekorunu kıran dolarla ilgili AK Parti'den ilk değerlendirme geldi.

AK Parti ihracat kanununda değişiklik teklifini Meclis'e sundu

AK Parti, ihracat kanununda değişiklik öngören 19 maddelik yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.

Çek ve izinsiz tütün ticareti cezalarına düzenleme

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), yeni bir torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. TBMM'nin tatile girmesi beklenen 15 Temmuz'dan önce yasalaştırılması planlanan teklifte, ağırlıklı olarak ekonomi alanında düzenlemeler yer alırken, bazı kamu çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeler, bazı alanlarda ceza ertelemeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Haziranı İşaret Etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Haziran'ın ardından bazı rahatlamaların olabileceğini söylediği öğrenildi. Temmuz ayında ise tedbir kararları tekrardan gözden geçirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Salgın Dönemini En Az Sıkıntıyla Atlattık

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Başkanlar Esnafın Dertlerini Dinledi

Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Murat Karataş ile birlikte esnaf ziyareti yaparak sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

Acilen Revize Edilmeli

AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı, "Kademeli Normalleşme Genelgesi"ni eleştirdi.

Cumhurbaşkanından Kontrol Normalleşme Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah, salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz." ifadesini kullandı.

Külünk, Esnafın Sorunlarını Değerlendirecek

Esnaf ve Sanatkarın Sorunlarıyla yakından ilgilenen Metin Külünk, Politik Adam Programında

Esnaf Pandemi Sürecini Nasıl Değerlendiriyor ?

Editörümüz Tolga Yılmaz tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte ekonomik koşulları daha da ağırlaşan esnafın nabzını tuttu.

PARTİLER : Esnaf Bakanlığı Kurulsun

Koronavirüs salgını nedeniyle Millet İttifakı sıkıntılarla boğuşan esnaf için yeni çözüm yollarıyla gündeme geliyor.

Salgını fırsat bilip ceza yağdıranlara sandıkta ceza kesilecek

CHP'li Baltacı: Koronavirüsle mücadele ederken esnafımız ayakta kalmaya, vatandaşlarımız hayata tutunmaya çalışırken, binlerce kişiyle davullu halaylı kongreler yapan AKP’nin bugün illerimizde ilçelerimizde vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesindeki vebali büyüktür

'Rekor oy verdikleri AKP'den şikayetçiler'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri’de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçidir." dedi.

'Asfalt, çimento sevici ama esnaf sevmez'

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, "AKP asfalt sevicidir, AKP çimento sevicidir; AKP çiftçileri sevmez, esnafı sevmez" dedi.

CHP esnaf için tüm yurtta sahada, AKP-MHP'liler nerede?

CHP'li Salıcı: CHP ülke genelinde esnafa yönelik çalışma başlattı. Ekonomi masaları kuruldu, ziyaretleri yapıldı. Belediyelerimiz, örgütlerimiz vatandaşın yarasına merhem olmak için çalışırken AKP’liler, MHP’liler  nerede?

AKP 'Türkiye uçuyor' diyor ama esnaf battıkça batıyor

TBMM'de yükselen ses: İktidar hep bir ağızdan “Türkiye tırmanışta. Türkiye uçuyor.” diyor ama esnaf battıkça batıyor

Yandaşın borcu sıfırlanırken esnaf nefes alamaz duruma geldi

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, "AKP ve MHP ittifakı, bir taraftan yandaşlarına para aktarırken, onların borçlarını sıfırlarken, onların borçlarını silerken -bunlar ortada, gizli saklı rakamlar değil- küçük esnafın hiçbir sorununa maalesef derman olmadılar" dedi.

'Esnafın-milletin boynundaki zincir, 3 harfli zincir marketler ve AKP'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, zincir marketlere ilişkin kapsamlı bir rapor yayınladı. Ağbaba, “üç harfliler” olarak nitelediği zincir marketlerin salgın döneminde kâr marjlarının olağanüstü arttığını belirterek çözüm önerilerini paylaştı.

Esnaf kepengi, vatandaş kombiyi kapatıyor!

CHP'li Köksal: İşsizlik 11 milyona dayanmış, çiftçi borca batmış, yoksulluk yaşam biçimi olmaya başlamış; AKP’nin suçu yok, öyle mi? Esnaf kepengi, vatandaş kombiyi kapatıyor; AKP’nin suçu yok, öyle mi?

AKP kongresinin 'lebalep' olması övünülesi ise esnaf niye kapalı?

CHP'li Kaya: AKP Genel Başkanı tüm bunları yok edercesine arkasındaki kalabalıklarla Trabzon’da, Rize’de kongreler yapıyor ve salonların lebalep doluluğuyla övünebiliyor. Bu övünülecek bir şeyse kahvehaneleri, lokantaları, restoranları ve kafeleri neden kapattınız?

AKP-CHP ‘Uşak’ düellosu: Erdoğan gider-hayır gidemez

Kılıçdaroğlu’nun “Uşak'ta en işlek cadde İsmet Paşa Caddesi’ni geziyor arkadaşlarım. Bir AK Parti milletvekili dahi gidip gezemez orada, Erdoğan da gidip gezemez orada” sözleri siyaseti ısıttı. CHP ve AK Parti’nin Uşak milletvekilleri karşılıklı olarak birbirlerine “hodri meydan” dedi.

'Ayranı yok içmeye, roketle gidiyor uzaya'

CHP'li Alban: Uçtu uçtu AKP uçtu. On sekiz yıldır yerli otomobil yapamayanlar şimdi “Uzaya gideceğiz.” diyorlar; ayranı yok içmeye, roketle gidiyor uzaya.

'AKP ve MHP sahaya indiğinde esnafa ne diyecek!'

CHP’li Salıcı: Türkiye’nin her noktasında dert var, tasa var. CHP’liler dertlere derman olmak için meydanda. AKP küçük ortağının vesayeti altına girdi. AKP ve MHP’yi sahaya davet ediyorum. Sokağa indiklerinde vatandaşa ve esnafa ne diyecekler merak ediyorum.

"Esnaf Bitti AKP 5 Müteahhit Derdinde"

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, pandemi boyunca AKP Hükümetinin esnafı görmezden gelerek çaresizliğe sürüklediğini ifade ederek yazılı bir açıklama yaptı. “Bir senedir esnaf kaderine terk edildi. Aç bırakıldı. Yoksulluğa ve çaresizliğe mahkûm edildi. Verilen hiçbir söz tutulmadı, esnaf nefes almakta zorlanıyor” dedi.

'Esnafını iflas ettirmek için ciddi olarak çalışan bir iktidar'

CHP'li Gaytancoğlu:"Dünya, esnafını iflas ettirmek için ciddi olarak çalışan bir iktidarı AKP’yle gördü. İş yerlerini kapattığınız, kredi verip borçlandırdığınız esnafa büyük laflar ederek kira yardımı yapma kararını açıkladınız. Yapılan, yardım değil, yardımcık."