Aksaray Haberleri

Aksaray Haberleri

'İşler nasıl' sorusuna esnafın cevabı: Saraydan bakarsan iyi!

Babacan’ın ‘işler nasıl’ diye sorduğu esnaf: Saraydan bakarsanız iyi, buradan baktığınızda sıkıntı var

Sadece Aksaray'da 90 zincir market var, esnaf felç!

Kemal Kılıçdaroğlu, çıktığı dert dinleme turunun ilk durağı Aksaray’da, geçim derdi altında ezilmiş kitle buldu. Çiftçi İbrahim Acar, memleketteki gelir uçurumunu ve bölünmüşlüğü "Aynı gemideyiz ama onlar güvertede biz depodayız" sözleriyle özetledi.

40 yıl BAĞKUR ödeyen esnaf da ikramiye istiyor

İYİ Partili Erel: Esnaf diyor ki; memurlar, işçiler emekli olurken, memurlar emekli ikramiyesi, işçiler ise kıdem tazminatı almaktadır. Esnaf otuz yıl prim ödediği hâlde bize niye ikramiye vermiyorsunuz?

12 milyon olan yoksul sayısı pandemide ikiye katlanacak

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, “Günümüzde yoksul sayımız, maalesef, 12 milyona dayanmıştır ve pandemi sonrasında bunun 2 kat artacağı öngörülüyor” dedi.

Kötü mali yönetimle vatandaş da fiyatlar da çıldırdı! Suçlu esnaf mı?

İYİ Partili Erel: 83 milyon şu anda hayat pahalılığıyla mücadele ediyor. Soruyorum suçlu marketçi mi, esnaf mı, çiftçi mi, pazarcı mı? Üretemeyen, ürettirmeyen yönetim ve sonunda kocaman bir hayat pahalılığı. Kötü mali yönetim sonucu vatandaş da fiyatlar da çıldırmış durumda ama bunun sorumlusu marketçi, pazarcı, çiftçi, esnaf öyle mi?’

Sarayına milyarlar harcayanlar sanayi esnafının sorunlarıyla ilgilenir mi?

CHP’li Hakverdi, “Yazlık, kışlık sarayına milyarlar harcayanlar, sanayi esnafının iş yeri sorunlarıyla ilgilenirler mi?”

Ekonomik zorluk nedeniyle esnaf konuşamaz durumda

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP heyetinin Aksaray izlenimlerin paylaşırken “Ekonomik zorluğu içine sindiremeyen esnaf konuşamaz durumda” dedi.

Aksaray'da Otobüs Devrildi