Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan Krizinin Perde Arkası

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili bugüne kadar hiç yazılmamış bir analiz kaleme aldı

Ali Babacan’dan ekonomik rahatlama formülü

Ali Babacan’dan ekonomik rahatlama formülü: “Kongrenize ’güven ve istikrar’ değil, ’özür diliyoruz’ yazmalıydınız“

'Kafanıza esince TCMB başkanı değiştirmeyin, esnafa gidin'

Babacan:Kafanıza esti diye Merkez Bankası başkanını değiştiremezsiniz, kriz çıkar. Kafanıza esince halkın arasına karışın, çarşıya pazara inin, vatandaşın halini hatırını sorun. Özellikle esnafa dönüp ‘Destekten ne haber? Bu desteği alabildiniz mi?’ diye sorun bakalım ne cevap verecekler.

'İşler nasıl' sorusuna esnafın cevabı: Saraydan bakarsan iyi!

Babacan’ın ‘işler nasıl’ diye sorduğu esnaf: Saraydan bakarsanız iyi, buradan baktığınızda sıkıntı var

130 milyar dolar nereye gitti, milleti aydınlatın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz ve enflasyon konusundaki ifadelerini eleştiren Babacan, Merkez Bankası hesaplarının aydınlatılması çağrısında bulundu

'Mirasyediliklerinden esnafa verecek para bırakmadılar'

Babacan: Merkez Bankası rezervleri kara gün geldiğinde esnafa, vatandaşa destek olmak için tutulan rezervlerdir. Bu rezervler eritildiği için pandemide vatandaşa verecek destek kalmadı ellerinde. Esnafa borç, kredi veriyor onun da üzerine faiz ekliyor…

Görevden alınan TCMB Başkanı '130 milyar dolar nerede' diye sormuş!

Babacan: Rivayete göre, görevden alınan Merkez Bankası Başkanı 130 milyar doları sormuş

‘Sayın Erdoğan Merkez Bankası’nın başına kendini atasın’

Babacan: 20 ayda 4 tane Merkez Bankası Başkanı gördük, 20 ayda 4 tane TÜİK Başkanı gördük. Böyle bir şey yok! Bu kadar sık başkan değiştirmek, buna rağmen sonuç alamamak ne demek?

Esnafın Suyunu Akıttılar

Babacan, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bugün yapılan parti kongresinin ardından esnaf turuna çıktı. Devletten destek almadığını söyleyen bir esnaf, “‘Biz esnafın yanındayız’ diyor, hani nerede?” sözleriyle sitem etti. 

Babacan: Dertlere çare olacak bir paket yok

Merkez Bankası faiz artırımı açıklamasını eleştiren Deva Partisi lideri Babacan, “Şimdi Erdoğan’ın söyledikleri bir tarafta, Merkez Bankası’nın açıklamaları bir tarafta... Ya Erdoğan çıkacak, ‘Bu adamlar benim sözümü dinlemiyor, onun için bu faizi yükselttiler’ diyecek. Ve gereğini yapacak. Ya da faizin yükselmesi doğru bir işse çıkıp, bu ülkeye bu topluma özür dileyecek.” dedi.

Babacan: Kopya verdik, sıfır aldılar, zararın sorumlusu Erdoğan

Ali Babacan, ‘ekonomi reformu’nun notunu verdi: ‘Kopya verdik, sıfır aldılar; zararın sorumlusu Sayın Erdoğan’dır’

Almayacağız dedikleri vergi yılda 275 lira!

Babacan: 850 bin esnafa vergi muafiyeti getireceğiz diyorlar. Reformda en büyük manşet bu. Baktık 850 bin esnaf kim ve ne kadar vergi ödüyorlar diye. Basit usulde defter tutan esnafımız. Onlardan bütçedeki toplam vergi tahsilatı 234 milyon. Almayacağız dedikleri vergi yılda 275 lira. Yani esnaf başına 275 liralık katkı vermekle övünüyorlar.

Mali kural uygulansaydı esnafa karşılıksız milyarlar dağıtılacaktı

Babacan: Bizim zamanında getirmeye çalıştığımız ama engelledikleri mali kural uygulansaydı, Pandemi şartlarında esnafa ve ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yüz milyarlarca lira karşılıksız olarak dağıtılabilirdi.”

Babacan: Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuk devletinden geçer

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, “Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuk devletten geçer” dedi.

Babacan, partisinin yaş gününü esnafla ve Ankaralılarla kutladı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, birinci kuruluş yıl dönümünü sokaklarda kutladı.

Esnaftan Ali Babacan’a: Türkiye iyiye gitmiyor

DEVA Partisi lideri Babacan'ın Milas ilçesinde bir esnafla diyaloğu dikkat çekti. "Türkiye iyi yerlere gitmiyor başkanım" diyen esnafa Babacan, "O yüzden kolları sıvadık" yanıtını verdi.

Esnafın işi değil, borcu büyüdü

DEVA Partisi lideri Babacan, ekonomiye, ticaret hayatına ve esnafın durumuna da değindi.

Esnaftan Babacan'a: Artık gırtlağa kadar geldi!

Ordu'da Babacan'ın görüştüğü bir esnaf, "Çok zor durumdayız, gırtlağa kadar geldi yani. Tamamen böyle dibe çakılmak için herkes elinden geleni yapıyor. Hep dibe dibe dibe!" dedi.

Şok: MB net döviz pozisyonu eksi 45 milyar dolarmış

DEVA Partisi’nden Merkez Bankası açıklaması: “Kimse kandırmasın, Merkez Bankası’nın net döviz pozisyonu eksi 45 milyar dolardır”

Esnafın Derdine DEVA Ararken

Demokrasi ve Atılım Partisi İstanbul il yönetimi üyesi Oğulcan Tanrıyar'ın istifa mektubu DEVA yönetimine yönelik zehir zemberek eleştirileri içeriyor.

'Hayat pahalılığının sorumlusu Erdoğan ve ortakları'

Babacan: Markette nasıl alışveriş edileceğini öneriyorlar. Bu, hükûmetin bir itirafıdır. İnatla sürdürülen yanlış para politikalarının sonucunda hem kur hem de enflasyon arttı. Bunun sorumlusu sayın Erdoğan ve ortakları olduğu halde, hayat pahalılığının suçlusu olarak marketleri gösteriyorlar.

‘Kötü yönetim ülkeyi topyekûn fakirleştirdi'

Ali Babacan: ‘Kötü yönetim hepimizi fakirleştirdi, sorunları çözmek için iktidara talibiz’

DEVA'nın 'esnaf' politikası ne olacak?

Esnafların yeni partilerin ekonomi politikalarında nasıl yer bulduğu merak ediliyor. AK Parti'den ayrılan Ali Babacan ve arkadaşlarının kurduğu DEVA Partisi de bu siyasi partilerden biri.

Esnaf açız diye bağırıyor, Erdoğan konuşuyor mu?

Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bakın bu ülkenin işsizlik sorunu var, konuşuyor mu işsizlik sorunu konusunda? Konteynırlarda çöp toplayanlar var, bunlarla ilgili konuşuyor mu?” dedi.

Esnaf en zor dönemini yaşıyor

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: ‘Sayın Erdoğan gerçeklerin farkında değil, esnaf en zor dönemini yaşıyor‘

“Laf Değil İş Üretin”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Saadet Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İkili esnafın durumunu değerlendirdi.

Ali Babacan Virüse Yakalandı