Almanya Haberleri

Almanya Haberleri

Getir’in hizmet verdiği 6. ülke İspanya oldu

Avrupa’da büyümesini sürdüren Getir, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa’nın ardından Barselona ve Madrid’de hizmet vermeye başlayarak İspanya pazarına hızlı bir giriş yaptı.

Kira davalarında büyük artış

Konut kiralarında fahiş artış nedeniyle eski kiracıyı tahliye edip evi daha yüksek fiyatla kiraya vermek isteyenler dava üstüne dava açıyor. 10 yıllık sözleşme uzama süresi dolan kiracılara noterden ihtarname yollanmaya başlandı. 5 yılı dolan kiracılar için de kira tespit davaları açılıyor. Mülk sahipleri bu davayla kiraya zam talep ediyor.

Almanya'da yıllık enflasyon yükseldi

Almanya'da temmuzda yüzde 3,8 olan yıllık enflasyon, ağustosta yüzde 3,9 olarak ölçüldü. Enflasyon, 2 aydır Aralık 1993'ten beri en yüksek seviyede kalmaya devam ediyor.

Alman turizm şirketlerinden Türkiye açıklaması

Türkiye’deki yangınlar Alman turisti olumsuz etkilemedi. Almanya’nın önde gelen turizm şirketleri TUI, DER ve FTI, yangın nedeniyle rezervasyonların iptal edilmediğini açıkladı.

Turizmde 'en kötü' geride kaldı

Geç başlayan yaz sezonunun kasım ayına kadar uzaması ve Türkiye’ye yıl sonuna kadar Rusya’dan 4-4,5 milyon, Almanya’dan 3 milyon turist gelmesi bekleniyor.

Bakan Elvan, Alman şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi.

Çin makine endüstrisinde Almanya'yı tahtından indirdi

Küresel sanayi üretimindeki payı son 30 yılda 30 kat artan Çin, makine endüstrisinde de 2020'de Almanya’yı ihracat şampiyonluğu koltuğundan etti. 195 milyar dolar makine ve ekipman ihracatıyla Çin’in küresel pazardaki payı ,7’yi aştı

Ticaret Bakanı Muş 14 Temmuz’da Almanya’ya gidecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla 14 Temmuz’da Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecek.

Almanya'dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na devlet nişanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz tarafından bu ülkenin "Devlet Nişanı" takdim edildi

Avrupalı , Türk Ayakkabı İstiyor

Pandemide Uzakdoğu menşeli tedarik zinciri kırıldı. Yeni dönemde yıldızı parlayan Türk ayakkabı sektörü ise, Puma’dan Lotto’ya, Steve Madden’dan Skechers’a kadar onlarca yabancı markanın gözde üretim merkezi oldu. Ayak yapısına göre üretimde Avrupalı müşterinin beğenisini kazanan Türk üreticiler, bu yıl ihracatta 1 milyar doları aşmayı hedefliyor.

Kısıtlamalar Kalkıyor Mu ?

Almanya üçüncü ülkelerden turistik seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdı. Kararla, Türkiye'de yaşayan ve Biontech aşısından çift doz yaptıranlar artık Almanya'ya turistik ziyaret yapabilecek.

Almanya'dan Seyahat Kararı

Almanya'nın COVID-19 nedeniyle "riskli" ilan ettiği ve haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısının 200’ün altında olan bölgelere seyahat uyarısını kaldıracağı açıklandı.

Almanya'dan Türkiye'ye Güzel Haber

Almanya, Türkiye'yi COVID-19 salgınında "yüksek riskli" bölgeler listesinden çıkardı.

Nisan Ayında Türkiye'ye Turist Akını

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı nisanda yüzde 3,162 artış gösterse de pandemi etkisinin devamıyla ilk 4 ayda yüzde 35.64 düşüş yaşandı.

Turizm Sektörü Dibi Gördü , 1,5 Milyon Dolar Zarar

Artan COVID-19 vakaları sonrası, Almanya ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının ardından, önceki gün de Rusya uçuş yasağı başlattı. Turizm sektörü karşılaştık zorluklara karşı çözüm arıyor.

Nakliyeci Esnafı Ne Yapsın?

2021 başı itibariyle Türkiye'de yollardaki kamyonların e’i, kamyonetlerin ise Q’i, 11 yaş ve üzerinde...Ancak Avrupa Birliği ve İngiltere’deki kamyonların a'i, 0-5 yaş aralığındadır. Almanya'daki kamyonların ise ?'si, 5 yaşından genç... Nakliye Esnafını zorlu günler bekliyor.

İngiltere, İskoçya, Almanya esnafın kaybettği ciroyu bütçeden telafi etti

CHP Ekonomi Masası Kırıkkale’de sanayi, ticaret ve tarım alanındaki çeşitli sivil toplum kuruluşları ile bir dizi temasta bulundu. CHP’li Budak, “İngiltere, İskoçya, Almanya  esnafın KOBİ’nin kaybettiği ciroyu bütçeden vererek telafi etti” dedi.

Danimarka’da esnafa destek yüzde 90, Almanya’da 75, Türkiye’de 3!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi partisinin grup toplantısında yaptığı lokanta, restoran ve kafe gibi ticari işletmelere destek açıklamasını değerlendirdi.

Almanya Esnafı Felç Etmek İstemiyor

Maliye Bakanı Olaf Scholz işletmelerin kapatılmaması için önlem alınacağını belirterek, “Kimse ekonomiyi felç etmek istemiyor” diye konuştu.

Almanya'da Esnaf İsyanı

Grubun başlatıcısı Macit Uzbay, 11 Ocak'tan itibaren "kapıların yeniden açılması" çağrısında bulundu

Almanya'da Panik