Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

ŞAŞMAZ'DA USTAYA SÜPRİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi İstanbul yolu Şaşmaz alt geçidinde ustalara süpriz yaptı.

Ankara'da Otobüslerin Yeni Rengi Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 301 yeni otobüsün dış giydirme ve koltuk rengi tasarımları düzenlenen anketle belirlendi. Anketin sonucuna göre yeni otobüslerin rengi kırmızı-beyaz oldu.

Ankaralı Dolmuşçular Ayakta

Ankara Minibüsçüler Odası  Başkanı Murat Yılmazer ve yönetim kurulu üyeleri pandemi döneminde Minibüsçülerin artan maliyetlerini çözmek yerine istifa haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Başkentte sebze fidesi için başvurular başladı

 Bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle dijital ortamda tarımsal destek başvurularını almaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine geçilmesi ve teknik nedenlerle sebze fidesi için online başvuruda bulunamayan üreticiler için yüz yüze başvuru sürecini başlattı.

Tüketici haklarını resim ve karikatürle anlattılar

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Bakanlığı iş birliğinde geçtiğimiz yıl düzenlenen ancak pandemi süreci nedeniyle ertelenen ‘‘Tüketici Hakları’’ konulu resim ve karikatür yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

Zabıta, tüketici hakları için sahada

   Ankara Zabıtası, “15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü” kapsamında esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, vatandaşlara bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını söyledi.

Ankara'da esnafa hijyen ve işgal harcı desteği

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan restoran, kafe, fırın ve lokantalara hijyen desteği için harekete geçti.

Başkentte tarımsal destek başvuruları dijitale taşındı

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum ve fide desteğini sürdürüyor.

Ankara'da gündem kırsal kalkınma

 Ankara Kent Konseyi (AKK); sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe kent konseyleriyle iş birliği yaparak Başkent'te kırsal kalkınmayı destekleyen projelere destek olmaya devam ediyor. 

Ankarada Esnafa Hijyen Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, esnaf ve vatandaşa ücretsiz hijyen desteğini sürdürüyor. Ankara Zabıtası, son olarak Güdül ve Bala’da maske ve dezenfektan dağıttı.

MHP'den Özel Halk Otobüscülerine Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, "Başkentimizin ulaşımı ve ekonomisi için kritik önem taşıyan ulaşım sektörü esnafımızın ayakta kalmasını sağlayacak düzenlemelere Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grubu olarak her zaman destek olduk" dedi.

Gelinlikler, Kadın Kooperatifinden

Kurs bitiminin ardından kurulacak kooperatif sayesinde mülteci kadınlar diktikleri gelinlikleri satarak ekonomilerine katkı sağlayacak.

Ankara'lı Taksicilerden Teşekkür Konvoyu

BUGSAŞ tarafından AŞTİ Taksi Durağı’nın fiş ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılmasının ardından taksici esnafı da Hipodrom Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Merkez binasının önünde kornalara basarak teşekkür turu attı.

AŞTİ Esnafı Nefes Aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye ile iştirakleri tarafından kiraya verilen iş yerlerinin kiralarına 2021 yılında zam yapılmayacağını, faaliyetleri durdurulan işletmelerden de 6 ay boyunca kira alınmayacağını açıkladı.