Avm Haberleri

Avm Haberleri

Bursa'da AVM'de mağazanın tavanı çöktü

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki AVM'de, bir mağazanın alt katındaki tavan çöktü.

Parekende, Hizmet Sektörü Susarsa Türkiye Susar !

Parekende Hizmet Esnaf Ve Sanatkarlarının Hasarı Tespit Raporu Çevrimiçi (On Line) toplantısı'na hazır mısınız ?

İTO Başkanı Avdagiç: İstanbul'da AVM'ler saat 13:00'ten sonra açılsın

İstanbul'da dün 19:30'da kar yağışı sebebiyle AVM'ler kapatılmıştı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, AVM’lerin bugün 13:00'ten sonra açılması konusunda tavsiyede bulunduklarını söyledi.

Marketlerde ve AVM'lerde yeni depozito dönemi başladı

Yeni yıl ile birlikte Türkiye'de yeni depozito dönemi başladı. Depozito için ödenecek tutarlar belli oldu.

AVM'ler 5,5 Milyon Ziyaretçi Bekleniyor

Perakende sektörü, kısıtlamaların kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Sektör temsilcileri, temmuz ayında ciddi bir canlanma bekliyor. Restoranlarda salgın öncesi cirolara dönüş, AVM'lerde ise pazar günleri 5,5 milyon ziyaretçi öngörülüyor.

Kısıtlamalar kalktı, Piyasalar Canlandı

1 Haziran itibari ile başlayan kademeli normalleşme, tüketici tarafında biriken talebin harekete geçmesini sağladı. AVM’lerde ziyaretçi sayıları 4,1 milyonu aşarken cirolarda ise 2020 Mart ayından bu yana en yüksek seviyeler görüldü.

AVM'ler 50 Milyar TL Değer Kaybetti

Salgın döneminde çok fazla tartışılan AVM ve marka ilişkileri, 20’ncisi düzenlenen Perakende Günleri’nde masaya yatırıldı.

Zincir Marketlere Yeni Düzenleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alışveriş merkezleri (AVM) ve zincir marketler ile ilgili kuralları belirleyen yasa teklifi çalışmalarının hızlandırılmasını istedi.

İlk Önce AVM'leri Kapatın

Esnafın darda olduğuna dikkat çeken Yenialp kısıtlama kapsamında yalnızca restoranların kapanmasına tepki göstererek, AVM’lere işaret etti.

Esnaftan AVM tepkisi

Şahin Mahallesinde Zincir Marketlerin açılacağını Öğrenen Mahalle esnafı Tepki gösterdi.

12 Mart'ta Denetim Sırası Kimde?

Bugün günlerden 12 Mart 2021 Cuma... Türkiye genelinde yapılacak denetimlerde bakın hangi esnaf ve sanatkarlar, işletmeler denetlenecek!

AVM sayısı 436 olmuş, esnaf nasıl bitmesin!

2007 yılında 145 olan AVM sayısı 2020 yılında 436 olmuş. Bu düzende bakkal, manav, kasap ayakta kalabilir mi?

Esnaf İçin Hafta Sonu Zincir Marketler Kapansın

Palandöken, “Avrupa ülkelerinin çoğunda AVM’ler ve zincir mağazalar cumartesi öğleden sonrasında kapatıp pazartesi gününe kadar kapalı kalıyor. Daha öncesinden de gündeme getirdiğimiz bu modelin uygulanmasını istiyoruz." dedi

BİM, Market Yasasına Karşı mı ?

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, e-ticaretle uğraşanlar her şeyi satacak marketler satamayacak bunun adil bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum.” dedi

HES kontrolü getirin, o esnafın dükkanı açılsın!

İYİ Partili Türkkan: Yasaklar kapsamında faaliyetleri durdurulan işletmelerde, AVM’lerde uygulandığı gibi HES kodu kullanmak zorunluluk hâle getirilsin, o esnafın dükkânı açılsın; aksi hâlde gerçekten çok zor durumdalar

Söke Esnafını Pandemi Değil AVM Vurdu

Söke'de faaliyet gösteren sinema sahibi İsmail Akkaya "bizlerin sesini duysunlar. Çünkü her yer açıkken ve her yer çalışıyorken sinemaların kapalı olması bizi üzüyor. Bunun yanı sıra kendi şahsi görüşümce, bu durum 1 veya 2 yıl daha devam edecek gibi gözüküyor" dedi.

Daha kaç müzisyenin ölmesi gerekiyor?

CHP'li İlgezdi: Bugün Bakırköy’de müzisyenler ve işletme sahipleri yine protesto gösterisi yaptı. İktidar adım atmak için daha kaç müzisyenin intihar etmesi gerekiyor

"AVM Açıksa Esnafta Açılsın"

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, Avmlerde kalabalık olabiliyorsa kahvehaneler, hamamlar ve futbol sahalarının açılması gerektiğini söyledi.

Next Level AVM'de Sevgililer Günü Farkı

Next Level AVM Sevgililer Günü’nü ziyaretçilerine özel kampanya avantajları yanında müzik ziyafeti ile kutluyor…

AVM mi Sağlıklı Pazar mı?

Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu, pandemi tedbirleri nedeniyle pazarlara ve manavlara yönelik getirilen;  ambalajlı ya da ambalajsız her türlü ekmek ya da ekmek çeşitleri, yufka,  simit, tatlı ve diğer unlu mamulleri ile pastacılık ürünleri satılmayacağına ilişkin yasağı “Alışveriş Türkiye'mizde ki 50.000'in üstünde her tarafı kapalı avmlerde çok daha mı sağlıklı ?” sözleriyle eleştirdi.

AVM'ler Bankaların Eline Geçiyor

Döviz üzerinden kredi alan AVM sayısının yaklaşık 200 civarında olduğu ve bunların çok büyük bir kısmının da ödemelerinin devam ettiği belirtiliyor. Bu yıl itibari ile söz konusu borç miktarının 15 milyar dolar civarında bulunduğu belirtiliyor.

Kadın Kooperatifleri AVM'de Satış Yapacak

Bir ay boyunca Mamak, Kalecik, Akyurt, Güdül ve Kızılcahamam kadın kooperatiflerindeki kadınlar tarafından üretilen doğal ürünler ve el emeği çalışmalar satışta olacakb

AVM'ler İnternetten Satış Yapacak

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, sanal AVM girişimini hızla hayata geçirmek için bir yazılım üzerinde çalıştıklarını söyledi. Altaş'ın verdiği bilgiye göre her AVM kendi e-ticaret sitesini yani sanal AVM'sini kuracak.

HES'siz AVM'ye Giriş Yok

Esnafa Yok, AVM Olunca Var !