Balıkesir Haberleri

Balıkesir Haberleri

Bağdaki 4 bin salkımı poşetlerle kapladı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir çiftçi, dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultani üzümlerini olumsuz hava koşullarından korumak için çöp poşetleriyle kapladı. 4 bin üzüm salkımını korumak için poşetleyen üretici Sarıgöl’de bir ilki gerçekleştirdi.

Esnaf Deniz Salyasından Şikayetçi

BALIKESİR’in Bandırma ilçesinde balık avlayarak geçimini sağlayan küçük tekne sahipleri ve balıkçı esnafı, müsilajdan dolayı zor günler geçiriyor.

Bu kara kışta kombiyi açmaya korkuyoruz

CHP'li Akın,  “Vatandaş bu kara kışta kombiyi açmaya korkuyor. Vatandaşı doğalgaz değil, gelen faturalar ısıtıyor” dedi.

'İktidar esnafın değil o şirketlerin yanında'

CHP'li Akın, yolcu garantisiyle bütçede kara deliğe dönüşen başta İstanbul Havalimanı olmak üzere havalimanlarını işleten iktidara yakın şirketlere kira ertelemesi ve indirimi yapılmasının iktidarın esnafı değil, yandaşları kolladığının göstergesi olduğunu dile getirdi.

İki Belediyeden Esnafa Bin TL Hibe Yardımı

Balıkesir Altıeylül ve Karesi Belediyeleri pandemi sürecinde İçişleri Bakanlığı kararı ile işyerleri kapatılan esnafa 1000’er liralık nakdi destek yardımında bulunacak. Destek başvuruları Altıeylül esnafı için ALGEM Hizmet Binasına, Karesi esnafı için Karesi Belediyesi Beyaz Masa’lara yapılacak.

Süt üreticisinde bıçak kemiğe dayandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Süt üreticisine ‘Cepten yiyin, sermayeyi tüketin hatta süt ineğinizi mezbahaya gönderin’ diyen bir AK Parti hükümeti var” iddiasında bulundu.

'Mutfak yanıyor, AK Parti seyrediyor'

Balıkesir Bigadiç İlçesi’nde pazar yerini gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşların ve pazarcıların sorunlarını dinledi.

Sındırgı'da Belediye-Esnaf Gerginliği

Bir esnaf, “Mağdur bırakılmayacak diye bir söz verildi ama sonradan öğrendik ki; bir toplantı düzenleyelim diye gittiğimiz de Başkan tarafından ‘Ben hiçbir şey yapamam, biz projemizi çizdik. Siz bu projenin içerisinde yoksunuz’ denildi. Daha sonra neden bize söz verdiğini sorduğumuzda ise, ‘Ben sizi düşünmek zorunda mıyım?’ diye cevap verdi” dedi

Balıkesir'de katliam gibi kaza

Balıkesir'de Deprem