Batman Haberleri

Batman Haberleri

Yılda 500 ton cevizli sucuk üretiliyor

Batman'ın Sason ilçesinde yüzlerce aile, yılın dört mevsiminde yılda ortalama 500 ton cevizli sucuk yaparak geçimini sağlıyor.

11 ile sarı uyarı!

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Trakya ile Aydın, İzmir'in güney ve doğusu, Muğla, Adana'nın güneyi, Osmaniye, Hatay, Burdur'un doğusu, Isparta'nın güneyi, Adıyaman, Ş. Urfa'nın kuzey ve batısı, Diyarbakır, Batman ile G. Antep çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji 11 kente beklenen yağışlar nedeniyle sarı kodlu uyarıda bulunurken; İstanbul'da ise akşam saatlerinde sağanak etkili olacak.

TPAO bir bölgede daha petrol arayacak

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı petrol arama sahalarına bir yenisini daha ekliyor. Şirket Siirt’in Kurtalan ilçesinde ARİ/TPO/799 nolu arama ruhsat alanında Hatma-2 petrol kuyusu açarak petrol arayacağını duyurdu.

'Sarı Altın'ın hasadına başlandı

Batman ovasında 'sarı altın' olarak nitelendirilen mısırın hasadına başlandı. Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, daha önce pamuk eken çiftçilerin son yıllarda mısıra yöneldiğini, hem iç piyasada hem de dış piyasada alıcısı olduğu için mısırın rağbet gördüğünü söyledi.

Tüpraş , Batman'da Üretimi Durduruyor

Tüpraş, Batman rafinerisinde üretimi 3 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında durduracağını duyurdu.

Fırın Ekmeğine Karşı Batman Tandır Ekmeği

Yirmi yıldır İstanbul gibi metropolde yaşamalarına rağmen bir türlü alışamadıkları fırın ekmeğine karşı tandır ekmeklerini de taşıdılar. Kurdukları fırında günde bir ekmek üretiyorlar. Tandır ekmeği 4 gün bayatlamıyor.

CHP'li Ağbaba Şaştı Kaldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinden oluşan CHP Esnaf Masası Heyeti, Batman'da esnafla görüştü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP'li Vekilin İddiası: 51 Esnaf Canına Kıydı

Budak "Geriye dönük yaptığımız çalışmaya göre son bir yılda 51 esnafımızın bunalıma girerek yaşamına son verdiğini gördük. Mersin'den Samsun'a Gaziantep'ten Antalya'ya Denizli'den Batman'a farklı iş kollarında çalışan pek çok esnafımız canına kıydı" dedi.