Berber Haberleri

Berber Haberleri

Böyle Traş Olmaz Demeyin !

Farklı bir dönüşümünün nasıl bir his olduğunu anlamak için için sakal , saç gibi işlemlerimizi berberlerde yaptırıyoruz. Ancak Berberler popüler kültürün etkisiyle hangi adımları atıyor ?

Biri Sakar Esnaf Mı Dedi ?

Bu olaylar sadece filmlerde olur demeyin , onunla her şeyi yavaş yavaş toparlamaya hazır mısınız ?

Bayram Öncesi Berbere Kıydılar

Bayram öncesi Kilis'te Berber Ali Osman Kalabalık çocuğunun saç tıraşını beğenmeyen Y.B tarafından huharca öldürüldü.

Çorum Güzellik Ve Kozmetik Fuarı Açıldı

Us Fuarcılık ve Gold Fuarcılık’ın birlikte gerçekleştirdiği bölgede ilk kez yapılacak Çorum Güzellik ve Kozmetik Fuarı açılışı, Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Alanı’nda ve 100’e yakın markanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da Güzellik , Kozmetik Fuarı Başladı

Diyarbakır'da 26 Haziran'a kadar sürecek estetik, kozmetik ve güzellik fuarı törenle açıldı.

Pala Hacı Berberin 60 Yılık Sırrı Ne?

Horasan ilçesine bağlı Heyder köyünde dünyaya gelen 5 çocuk babası 35 torun sahibi Hacı Kırmaç (76), ilçede berberlik yapıyor. Namı Diğer Pala Hacı...12 Eylül darbesinden sonra darbe lideri ve cumhurbaşkanı Kenan Evren, Horasan ziyareti sırasında Hacı Kırmaç'ı görür ve ona bu ismi takar.

Sezayi Kara Esnafhabertv'ye Konuştu

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, Esnafhabertv'ye sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Sezayi Kara Esnafhaberde

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara Esnafhabertv'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Sezayi Kara Esnafhaberi Ziyaret Etti

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara Esnafhabertv'yi Ziyaret etti.

Ne Anladı Esnaf Bu İşten?

Tam kısıtlamadan bitti derken şimdi de kısmi kısıtlama geldi. Kahvehaneler yine kapalı. Pazarlar için uygulamada belirsizlik var. Berberler, Güzellik salonları, kuaför açık Lokantalar ise saat 20:00'e kadar açık olacak.

Esnaf Erdoğan'dan Bayram Müjdesi Bekliyor

Palandöken "mahalle aralarında faaliyet gösteren konfeksiyoncu, ayakkabıcı, çantacı gibi küçük esnafımız ile berber ve kuaför esnafımıza bayram öncesi iki günlük açılma imkanı sağlanırsa esnafımızın ve bayram alışverişi yapılan çocukların yüzü güler" dedi

Katılımcılar Böyle Dedi: Güzellik Salonları Açılsın

Binlerce güzellik salonu, güzellik uzmanı, güzellik merkezi işleten esnaf var. Kısmi kısıtlamada haksız yere kapandığını düşündüğümüz bu sektörün önemli bir sorunu da daha ortaya çıktı. Sorununa sahip çıkılmıyor?

Berberler ve Kuaförler Haksız Rekabetten Şikayetçi

Veli Baranok, “Dermatolog ve Plastik cerrahlarımızın bir bölümü çeşitli dernek çatıları altında birleşerek güzellik salonlarının faaliyetlerinin engellenmesi için olmadık çabalara girişmişlerdir." dedi

Sektör Karıştı... Ya Hep, Ya Hiç !

Sektör temsilcilerin beklentileri herhangi bir ayrım yapılmadan ya bütün sektörün kapatılması ya da güzellik salonlarının da berberler ve kuaförler gibi açık bulundurulması.

Oda Başkanları Çıkış Yolu Arıyor

Sektör sıkıntılı biri gelip biri gidiyor. Ticaret Bakanlığı esnaf başkanları için su yolu oldu.

Güzellik Uzmanları Örgütleniyor

Antalya'da bir araya gelen Türkiye'nin güzellik salonları işletmecilerine oda başkanlarına kendinizi hissettirin. Hissettirmiyorlarsa derneklerinizi kurun" şeklinde yurt çapında örgütlenme çağrısında bulunuldu.

Pes be Esnaf Kardeşim Pes !

Türkiye kırmızıya dönmüşken berberler, kuaförler ve güzellik salonları işletmecileri festival düzenledi. Salondaki görüntüler pes dedirtti.

Var Olasın Berber, Kuaför Esnafı

Odunpazarı Belediyesi Eskişehir Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası (ESKUBER) ile birlikte down sendromlu çocukların hayalini gerçekleştirdi. Kimi prenses kimi de asker, polis, efe oldu. Etkinlikte çocuklara hayal ettikleri karakterlerin kostümleri giydirildi.

Fatura ödemelerine destek gelmezse çok kepenk kapanacak

Karaman Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selehaddin Pekoğlu, "Hükümetin Esnafa kira, elektrik, su ve doğalgaz gibi ödemelerine bir destek sağlanmazsa bu kez çok sayıda esnaf iş yerini açmamak üzere kapatmış olacakttır." dedi.

Ekonomi Reform Paketi esnaftan tam not aldı

Edirne Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Selçuk Gül, paketin esnafa can suyu olacağını söyledi.

Kovid denetimlerinde 2 bin 71 işletme ve kişiye ceza

6 bin 46’sı vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürü olmak üzere toplam 77 bin 895 personelin katıldığı denetimlerde,  ülke genelindeki 68 bin 143 berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonu kontrol edildi.

Ankara'lı Esnaf HES Kodu Göstermeyeni Almayacak

Artık berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, dernek lokali, nikah salonu, düğün salonu, hamam, sauna, kaplıca, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tematik parklar, tiyatro ve benzeri kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları ve spor merkezleri işleten esnaf müşterilerinin HES kodunu görmeden almayacak

9 Mart'ta Denetim Sırası Kimde?

Bugün günlerden 9 Mart 2021 Salı Türkiye genelinde yapılacak denetimlerde bakın hangi esnaf ve sanatkarlar, işletmeler denetlenecek!

'Atı alan virüs Üsküdar'ı geçti'

Meclisten yükselen ses: Atı alan virüs Üsküdar'ı geçti. Taşıyıcı riski yüksek kafe çalışanları, restoran, berber, kuaför ve tedarik zincirindeki çalışanların tamamı şimdiye kadar aşılanmış olmalıydı

Ankaralı Berberler Soruyor?

Ankaralı Berberler'in gündemindeki soru şu" Bayram Karakaş aday mı çıkarttı?"

Berber, Kuaför, Güzellik Salonları Acil Dedi, Acil

Bazı işletmelerin kapalı olduğu süreçte güzellik ve saç hizmetleri alanında yapılan işlerin bir kısmının, kliniklerde güzellik ve saç hizmetleri sektörünün alanına giren işleri yapmaya çalışmalarının da hem fırsatçılık hem de haksız rekabet konusu olduğunu belirtti.

Berber ve Kuaföre Emeklik Hakkı

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, erkek berberi ve bayan kuaförlerinin erken emeklilik hakkına sahip olması gerektiğini dile getirdi.

Diyarbakır'da Esnaf Seberberliği

Yaklaşık maliyeti 1.592.333.33 TL (Bir milyon beş yüz doksan iki bin üç yüz otuzüç lira otuzüç kuruş) olan ihale kapsamında çalışanlara Büyükşlehir Belediyesi tarafından 200 TL değerinde kuru gıda desteği sağlanacak.

200 Berberden 2 Pozitif Çıktı

Lüleburgaz Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Yüksel Akın, 2 berberin Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi

Sertifikalarını Aldılar

Başkan Kara ”başarı gösterenlerin  MYK ve EUROPASS sertifikalarını kendilerine takdim ettik. Belge almayı hak kazanan tüm adaylarımıza hayırlı olsun diliyorum” dedi.