Borsa Haberleri

Borsa Haberleri

Borsa'da devre kesici uygulamada

Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksinde bugün değer kaybı yüzde 5’e yaklaştı. 21 Ocak Cuma gününü 2011 puandan kapatan endeks, bugün saat 15.58 itibarıyla 1915 puana kadar geriledi.

BtcTurk'te erişim sıkıntısı devam ediyor: Şirketten açıklama geldi

Kripto para borsalarından BtcTurk'e saatlerdir erişim sağlanamıyor. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada söz konusu durumdan şikayet ederken, şirketten yapılan açıklamada, arızanın servis sağlayıcılardan kaynaklandığı ifade edildi.

Piyasaların gözü kulağı Fed'de

Dolar yeni haftaya 13.46 liradan başladı.

Altının kilogramı 790 bin liraya yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 790 bin liraya çıktı.

Borsa İstanbul'da işlemler durduruldu

Bir süredir satış dalgasında olan Borsa İstanbul'da BİST100 endeksinde düşüşler yüzde 5'i aşınca devre kesici devreye girdi ve işlemler durduruldu

AK Parti'li Elitaş, Binance temsilcileri ile görüşecek

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'nin Türkiye temsilcileri ile perşembe günü TBMM'de görüşecek.

Yerli yatırımcı borsayı yeni zirvelere taşıyacak

Son 2 senedir sistematik olarak Türkiye yatırımlarını azaltan yabancı yatırımcının 2022’de de borsaya dönüşü beklenmiyor. Yüksek enflasyon ve negatif reel faiz ortamında borsaya yerli yatırımcı yön verecek.

Borsa günün ilk yarısında geriledi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,33 azalışla 2.038,31 puana geriledi.

Binance kurucusu Changpeng Zhao'nun serveti 100 milyar dolara yaklaştı

Binance borsasının kurucusu olan Changpeng Zhao devasa bir servete sahip. 100 milyar dolara yaklaşan servetiyle CZ, yavaş yavaş en zenginler listesini zorlamaya başladı.

Borsada 'yukarı adıma' devam

Borsa İstanbul AŞ, BIST 50 endeksinde yer alan paylarda 20 Aralık 2021'de uygulanmaya başlanan açığa satış işlemlerinde "yukarı adım kuralının" bugün de devam edeceğini duyurdu.

Borsa İstanbul'da bugün de 'yukarı adım' uygulanıyon

Borsa İstanbul AŞ, BIST 50 endeksinde yer alan paylarda 20 Aralık 2021'de uygulanmaya başlanan açığa satış işlemlerinde "yukarı adım kuralının" bugün de devam edeceğini duyurdu

Hisarcıklıoğlu, yüzde 35 kredi faizi uygulayan bankalara seslendi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bazı bankaların faiz oranlarını yüzde 35'lere kadar çıkardığını belirterek, "Bankalarımızın artık daha vicdanlı davranmasını bekliyoruz” dedi.

Borsa İstanbul'dan vadeli piyasalara oynaklık düzenlemesi

Borsa İstanbul dalga boyu yüksek süreçte vadeli piyasada yatırımcıların mağdur olmaması için yeni bir adım attı.

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,59 artışla 1.902,35 puandan başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 11,07 puan ve yüzde 0,59 değer kazanarak 1.902,35 puana yükseldi.

Kripto para borsasında son durum

Bitcoin, finansal piyasaların genelindeki olumlu havayla beraber 51 bin doların üzerine tırmanarak son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

BIST 50'de yukarı adım işlemlerine devam kararı

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre BIST 50 hisselerinde açığa satış işlemlerinde yukarı adım işlemine bugün de devam edilmesine karar verildi.

Borsa İstanbul'dan yeni yukarı adım kararı

Borsa İstanbul, BIST 50 hisselerinde bugün de yukarı adım kuralını uygulama kararını aldı.

Borsa İstanbul'da yine devre kesici uygulandı

Güne yüzde 2'nin üzerinde yükselişle başlayan Borsa İstanbul, ardından eksiye döndü. Saat 11.56 itibarıyla yüzde 5 kayba ulaşan BİST 100'de endeks bazlı devre kesici uygulandı.

Borsada işlemler yarım saatliğine durduruldu

Borsada işlemler, devre kesicinin tetiklenmesiyle geçici olarak durduruldu. Devre kesici, satışların olağan boyutun ötesinde hızlanması üzerine devreye giriyor.

Euro 20 lira oldu, dolar 18 lira sınırında

Hükümetin ekonomi politikaları nedeniyle TL haftaya yüzde 7 değer kaybıyla başladı. Döviz ve altın fiyatları rekorları altüst etti. Ülke risk primi ise 591 baz puanla tehlike sınırının üstüne çıktı.

Borsa haftaya 'yukarı adım' kuralı ile başlıyor

Cuma günü sert kayıpların yaşandığı borsada yeni hafta açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralı ile başlıyor. BIST50 Endeksinde bugün up-tick rule uygulanacak.

Borsa İstanbul'da devre kesici uygulandı

Borsa İstanbul'da kapanışa saatler kala yaşanan sert satış dalgası sonrasında iki devre kesici uygulandı. İkinci devre kesicinin ardından işlemlerin başlamasıyla günlük düşüş yüzde 9'a ulaştı.

Kripto paralardaki depremin sebebi Fed ve borsalar mı?

Bitcoin liderliğinde başlayan düşüş dalgası kripto varlıkları olumsuz etkiledi. Bitcoin tarihi zirvesinden uzaklaşırken ayı piyasasına yöneldi. Ethereum ise uzun zaman sonra 4000 doların altına geriledi. Düşüşte Fed'in faiz toplantısından çıkacak kararlar ve ABD borsalarındaki düşüşün etkili olduğu öne sürülüyor.

Borsa İstanbul'da yeni tarihi zirve

BIST 100 endeksinde son dönemde yaşanan yukarı ivmeyle bir eşik daha aşıldı. Endeks 2 bin puanın üzerini gördü.

Nişasta karaborsada

Ambalaj ürünlerine gelen zamlar ve tedarik sorunu nişastayı da vurdu. Şekerleme üreticileri nişasta bulmakta zorlanırken, karaborsadan günlük, haftalık alımlar yaptıklarını kaydetti.

Borsa tarihin en yüksek seviyesini gördu

Borsa İstanbul rekor kırmaya devam ediyor. BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,89 artışla 1.896,82 puandan başladı. Endeks 1907.42 puanı görerek tarihin en yüksek seviyesine çıktı.

Borsa İstanbul'da son 12 yılın en güçlü performansı

Borsa İstanbul'da Kasım ayı son 12 yılın en güçlü rallisine sahne olurken, BIST 100 endeksinde rekor üzerine rekor kırıldı.

Trabzonspor borsada da zirvede

Trabzonspor hisseleri, kasım ayında yüzde 31,4 yükselerek yatırımcısını en fazla sevindiren spor hissesi olurken, 23 Kasım'da 9,51 lira ile tarihi zirvesini gördü.

30 bin ikinci el otomobil ilanı kaldırıldı! Sebebi ortaya çıktı

Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş , 23 Kasım 2021 tarihinde dövizdeki hızlı yükseliş sebebiyle aynı gün içinde ilan platformlarından ortalama 30 bin araç ilanının kaldırıldığına dikkat çekti.

Bitcoin'de sert düşüş

Kripto para borsası Bitcoin’de tarihi zirve olan 69 bin dolar seviyesini görmesinin ardından düşüş sürüyor.