Etiketler

Çaykur Fabrikaları Sular Altında Kaldı

Artvin'de il genelinde etkili olan sağanak nedeniyle ÇAYKUR’a ait Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa Çay Fabrikası da taşan dere sularının altında kaldı. ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Türk çayı yeni ürünlerle yeni pazarlara açılacak

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerinden yapılan derlemeye göre, Ocak-Haziran 2021 döneminde 108 ülkeye 2 bin 587 ton çay ihraç edildi.

Bir Haberden Daha Fazlası (ESNAFHABERTV)

Esnafhabertv.com olarak güncel , tarafsız , hızlı ve güvenilir haberleri takipçilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz .

Microsoft çalışanlarına 1.500 dolar ikramiye dağıtacak

Microsoft, salgın sırasındaki çabaları için çalışanlarına 1.500 dolar ikramiye verecek. Microsoft, ABD ve yurtdışındaki birçok çalışana dağıtacağı ikramiyeler için yaklaşık 200 milyon dolar harcayacak.

Çorbadan kıl çıktı diye esnafı kurşunladı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bir kişi, içtiği çorbadan kıl çıktığı iddiasıyla mekan sahibini silahla yaraladı.

Çaykur'dan Rekor Çay Alımı

ÇaykurGenel Müdürlüğünce, birinci sürgün yaş çay döneminde 252 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirildi.

Şeker Piyasasında Denetim Ve Kota Düzenlemesi

Şeker piyasasının düzenleme ve denetimine ilişkin 3 ayrı yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, her bir şeker türü için tahsis edilen toplam A kotası, toplam kotaya esas kapasitenin yüzde 90'ına ulaşıncaya kadar yeni fabrika kurulamayacak. B kotası oranının belirlenmesinde asgari miktar olarak 15 günlük ülke toplam ihtiyacı dikkate alınacak.

Müjde , Çiftçilerin Borçları Ertelenecek

Türkiye'de yaşanan kuraklığın tarım üzerindeki olumsuz etkileri sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kuraklıktan etkilenen çiftçilere yönelik destekleri açıkladı.

Restoran Ve Kafeler Açıldı

Masalar arasında her yönden 2 metre ve yan yana sandalyeler arasında 60 santim mesafe olacak. Aynı masada açık alanlarda 3, kapalı alanlarda 2'den fazla müşteri alınamayacak.

GTO Başkanı Yıldırım:Ciro Kaybı Esas Alınmalı

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, 17 günlük tam kapanma sürecini değerlendirdi.

Çaykur'dan Beyaz Çaya Büyük İlgi

Siyah çayın yanı sıra beyaz çay alımlarının da başladığını kaydeden ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, beyaz çayın kilogramını 600 liradan alacaklarını söyledi.

Çay Sezonuna Bereketli Başlangıç

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 17 Mayıs itibarıyla başlayan yaş çay sezonunun dördüncü gününde günlük çay işleme kapasitesinin üzerinde bir alım yapıldığını bildirdi.

Erteleme , Öteleme , Kolaylık Sağlanmıyor (BÖLÜM 2)

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı pandemi süreciyle ilgili yaşanan sorunları www.esnafhabertv.com'a anlattı.

Erteleme , Öteleme , Kolaylık Sağlanmıyor (BÖLÜM 1)

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı pandemi süreciyle ilgili yaşanan sorunları www.esnafhabertv.com'a anlattı.

Tuncay Elmadağlı EsnafHabertv yi Ziyaret etti

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı esnafhabertv yi ziyaret etti.

Tuncay Elmadağlı EsnafHaber'de

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı pandemi süreciyle ilgili yaşanan sorunları www.esnafhabertv.com'a anlattı.

O Ürünlerin Fiyatları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakliyat, yaş çay ve ekmeklik buğdayın alım fiyatlarını duyurdu.

O Ürünlerin Fiyatları Açıklanacak

Hububat, bakliyat ve yaş çay alım fiyatlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantı sonrasında açıklaması bekleniyor.

Esnaf Gelecek Kaygısı Yaşıyor

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, "Ramazan ayı itibarıyla pek çok meslek kolunda faaliyeti durdurma veya sınırlandırma tedbirleri uygulanıyor. 17 Mayıs’a kadar yeme içme sektörü yeniden paket servise döndü. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, internet kafe, düğün salonu, hamam, sauna, güzellik merkezi salonları gibi işyerleri ise kapalı olacak" dedi.

Bu Çayı Yiyebilirsiniz de!

Zeki Güvercin, Türk toplumunun sıcak içecek alışkanlıklarına sadık kalarak ancak fark oluşturarak önemli bir ürün yenilemesi yaptı. Örneğin işletmelerin kullandığı kahveleri taze taze çekip gönderiyor. Güvercin" meyve çayını ister demleyebilirsiniz isterseniz yiyebilirsiniz" diyor...

Tamamen Açılacaksak, Ramazan'da Kapılı Olmaya Razıyız

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ramazan Ayında lokanta, kafe, restoran, çay ocakları ve kıraathanelerin kapalı olması konusunda açıklamalarda bulundu. Alişan, "Bayram sonu tamamen açılacaksak, Ramazan’da kapalı kalmaya razıyız" dedi.

E-ticaret mağduru olmayın!

Satıcı ile karşı karşıya gelmeden internet, telefon, akıllı telefon uygulamaları gibi uzaktan iletişim araçları kullanılarak yapılan alışverişler, mesafeli satış olarak adlandırılıyor. Mesafeli satışlarda, tüketici olarak herhangi bir gerekçe göstermeden ya da ceza ödemeden 14 gün içinde cayma hakkınız var.

Kaymakam Bey Diyarbakır'da esnafın derdini dinledi

Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir ilçesinde  kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte yeniden faaliyetlerini sürdüren  esnafı ziyaret ederek, çay evlerinde bulunan vatandaşlarla hasbihal de etti.

Açın da Karton Bardağa Razıyız

Çay ocağı esnafı,  iş yerine ve iş yeri önlerine müşteri almayıp, karton bardak ile hizmet vererek, işletmelerini açacak

Esnaf Kredileri İçin Acil Çağrı

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" isimli projesi kapsamında “Pandemi Döneminde Esnaf Kredileri Sorunları” Toplantısı 7 Mart 2021 Pazar günü saat 14.00'da online olarak zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

YAĞ çay bardağında, KIYMA 5 TL’lik alınabiliyor

TBMM’de yükselen feryat: “Çok acı ve vahim bir tablo var. Bakın, bakkala gidiyoruz; bir ev hanımı çay bardağında yağ almak zorunda kalıyor. Kasaba gidiyoruz; bir emekli 5 lirayı elinde sıkı sıkı tutuyor, başını önüne eğiyor ve 5 liralık et alıyor. Fırına gidiyoruz; insanlar 50 kuruş olduğu için bayat ekmek kuyruğunda”

102 gün sonra ilk çay! Kısıtlama kalktı kafelere gittiler

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 20 Kasım tarihinde hizmetleri sınırlandırılan veya kapatılan kafe ve restoranlarda yeniden müşteri kabul edilmeye başlandı..

'Açıldıkları gün kahvehanelerin çayı şekeri bizden'

İzmir'de Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı’nın konuk olduğu canlı yayına telefonla bağlanarak “Kahvehanelerin açıldığı gün, çayı, şekeri, dezenfeksiyonu bizden” dedi.

Esnafı da ziyaret eden Soyer'den Bakırçay'a müjdeler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bakırçay Havzası turunun son gününde Bergama ve Kınık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projelerini inceledi.

NACE Kodu Korona'dan Beter

Mücbir sebep listesi: Sinema salonu, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe, elektronik oyun salonu, bilardo salonu, çay bahçesi, halı saha, yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunapark gibi faaliyetler...