Etiketler

Ağbaba : Esnaf Destekleri Sigortası Kurulsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, salgın döneminde ekonomik kayıp yaşayan esnaflar için esnaf destekleri sigortası kurulması teklifinde bulundu.

Geç Kaldın Kemal Bey Ya !

Kemal Kılıçdaroğlu zorda kalan esnaf için bayram öncesi iki gün dükkanların açılmasını ancak arife gününden bir gün önce talep etmesi dikkat çekti.

CHP Lideri Esnaf Çocuklarıyla Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf çocukları ile buluştu

PARTİLER : Esnaf Bakanlığı Kurulsun

Koronavirüs salgını nedeniyle Millet İttifakı sıkıntılarla boğuşan esnaf için yeni çözüm yollarıyla gündeme geliyor.

Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı

Ticaret Bakanlığı Bakan Ruhsar Pekcan'ın firmasından alınan dezenfektan için "üretici Nanoksia Biyoteknoloji firmasından yapılan 507.880 TL’lik dezenfektan tedariği, direkt üretici firma yerine en iyi fiyat veren ikinci firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecektir." denildi.

Bakan Pekcan; Güler İleri Gibi İstifa Etmeli

CHP'li Öztunç "Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan'dan bekliyoruz" dedi

Vay Halimize Vay...İkinci El Ayakkabıya Düştük

CHP raporundan dikkat çeken ayrıntı: "Bir ayakkabıcı ‘30 yıldır ayakkabı satarım ilk defa gelip bana ikinci el ayakkabı var mı?’ diye sormaya başladı insanlar. Halkın yeni ayakkabı alamayıp ikinci el sorduğu bir dönemden geçiyoruz"

Günde Ancak 4 Lahmacun Satabildi

Esnaf böyle seslendi: "Bugün sadece 4 lahmacun sattım tanesi 8’TL’den siz hesaplayın. Maliyetleri nasıl kurtaracağız"

Esnaf Yoruldu Beyler

Ramazan ayı geldi çattı. Vergiler kapalı dükkanlar, paket servis sayısı düştü...Maliyetler yüksek...Bir de kayıkçı kavgasını aratmayacak siyasi polemikler...Esnaf ve sanatkar ekmeğine bakmak istiyor...

Fotoğrafa Bak Türkiye !

Fırının camında “Ekmek 1.10”, “Bayat 0.70” yazması, vatandaşın ekonomik sıkıntısını gözler önüne serdi.

104 Amiral'in Bildirisinin Altında Ne Var?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, 104 amiralin bildirisiyle ilgili çok çarpıcı bir analiz kaleme aldı.

Kayseri Esnafı Havlu Attı

Anadolu'da ticaretin başkenti olarak bilinen Kayseri'de esnaf ve sanatkarlar neredeyse havlu attı. Kayseri'de 2020 yılında 1508 esnaf kepenk kapattı.

Esnafın gündemi erken seçim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında esnafın sorunlarını da dile getirdi.

Esnaf canıyla cüzdanı arasında sıkışmış durumda!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında esnafın sorunlarına değindi.

Ramazan Ayı Yeme içme Sektörünün Burnundan Geldi

Ağbaba, 2020'de Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi verilerine göre, kepenk kapatan esnaf sayısının en az 99 bin 588 olduğunu anımsatarak, "Bu yılın ilk iki ayında Esnaf Sicili Gazetesi ve Ticaret Sicil Gazetesi verilerine göre, iflas eden esnaf sayısı 25 bin 322'yi bulurken, son 14 ayda iflas eden esnaf sayısı ise en az 124 bin 910 oldu. Bu, söz konusu dönemde her ay ortalama 8 bin 922 esnafın iflas ederek kepenk kapattığı anlamına geliyor" ifadesini kullandı

Muhalefetten şok rapor: Esnaf ve toplumun tüm kesimleri yalnız bırakıldı

CHP Ar-Ge Bilim Platformu tarafından, bir yıldır süren ve devam eden Kovid-19’un pandemisi sürecinde Türkiye’nin durumuna dair, ulusal ve uluslararası pek çok parametreyi değerlendiren kapsamlı bir politika notu hazırlandı.

'Orta direğimiz esnaf güçlendirilecek’ vaadi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşmada esnafın sorunlarına da değindi.

20'yi aşkın vekil o ilde sokak sokak dolaşıp esnafı dinleyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığında milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan heyet, Isparta’da esnaf, çiftçi, sendikalar, meslek örgütleri, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Isparta’nın sorunlarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor olarak verecek.

Konya’da, Edirne’de esnaf isyanlarda, kongreler ise 'lebalep'

CHP'li Öztrak: Lokantalar, kafeler ve daha pek çok mekan aylarca kapalı kaldı, esnaf perişan oldu, halen de oluyor. Konya’da, Edirne’de esnaf isyanları oynuyor ama tüm bunlar olurken AK Parti lebalep kongreler yapıyor.

Yandaşın 18 milyarını sil, 1,3 milyon esnaftan faiziyle al!

Kılıçdaroğlu: Kendi yandaşlarına gelince bakın sadece İstanbul havaalanına iki yıllık kirayı sildiler almıyoruz dediler. Ne kadar? 18 milyar lira. Siliyorum dedi, almıyorum dedi. 1 milyon 300 bin esnaf var. Hayır parayı vereceksin faiziyle beraber vereceksin

Esnaf bitmiş, bu hafta da 'Montrö' ile oyalayacaklar!

CHP'li Eren Erdem'den Mustafa Şentop'a Montrö tepkisi: Hükümet ortaya bir bomba atıyor...

Esnafa ve çiftçinin kredi faizlerini tamamen silme vaadi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafa ve çiftçiye aldıkları kredilerin faizlerini tamamen silme vaadinde bulundu

2023 rotasından çıkmanın bedeli 892 milyar dolar

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin 2023 rotasından çıkmasının bedelinin şimdilik 892 milyar dolar olduğunu ifade etti.

Sezon beklenildiği gibi gitmezse esnaf ne yapacağını bilmiyor

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve partililer esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Esnafla buluştu, emekli kahvesine uğradı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale programı kapsamında esnaf ile buluştu, emekli kahvehanesinde emeklilerin de talep ve sorunlarını dinledi.

Şu 17 maddeyi yapın esnafın sorunu çözülür dedim gene olmadı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kırıkkale Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kanaat Önderleri Toplantısı'nın açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında esnafın sorunlarına ve çözüm yollarına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

AK Parti kongresine muhalefetten 'lebalep' tepkisi

Esnaf ve vatandaşa "maske, mesafe, hijyen" uyarısı yapılırken ve yüz binlerce işletme pandemi nedeniyle kapatılırken AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi'nde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Muhalefet ise bu görüntülere sert tepki gösterdi.   

Enerjide değil elektrik faturalarında çağ atladık!

CHP'li Akın: Çiftçilerimizin tarım girdilerinde zam şampiyonu elektrik olmuş durumda. "Enerjide çağ atladık" diye nutuk atan iktidar, görüyoruz ki çiftçinin elektrik faturalarına çağ atlatmış durumda

Esnaf 'Dökme su ile değirmen dönmüyor' diyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, il, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte, şehrin  caddelerindeki esnafı tek tek ziyarete devam etti, bir dokunup bin ah işitti