Chp Haberleri

Chp Haberleri

'Piyasadaki balların yüzde 90'ı sahte'

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, market ve bakkallarda satılan balların yüzde 90’ının sahte olduğunu öne sürdü.

CHP'den Fındık Fiyatlarına Sert Eleştiri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı fındık alım fiyatlarına tepki gösterdi.

Bolu'da yabancılara özel zam kabul edildi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ilişkin önergesi, Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilerek komisyona gönderildi.

Esnaf Ve Kobiler İflas Bayrağını Çekti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaf, küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) iflaslarındaki artışa dikkat çekti. Ağbaba, “Bu yılın ilk 6 ayında esnaf ve sicil gazetesi verilerine göre iflas eden esnaf sayısı ise 47 bin 572 oldu. Kapanan şirket sayısındaki artış oranı yüzde 116 oldu.Türkiye’de her 100 KOBİ’nin 84’ünün bankalara borcu var” dedi.

Çakırözer: Tezgaha Uğrayan Yıok

Kurban Bayramı öncesinde Sıcaksular ve Yunusemre Halk Çarşısı'nı ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, esnafı dinledi, alışverişe çıkan Eskişehirlilerle sohbet etti.

Politik Adam CHP ve Sol'u Konuşuyor

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk soracak, CHP'nin eski Milletvekilleri Yılmaz Ateş ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay cevaplayacak

Domino Etkisi Yaratacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın enerji faturalarının son 6 ayda 11 kez zamlandığını belirterek, enerji zamlarının bütün sektörleri etkileyeceğini ve yeni zamlara neden olacağını söyledi.

Okyay Sındır: Esnaf Borç Değil, Destek Bekliyor

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bayındır’da Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ve Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti;” pazarcı ve çarşı esnafı gezisinde salgınla, vergiyle, zamla tükenen esnafın Meclis’te sesi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Birkan Koçak : Sıkıntıyı Esnaf Çekiyor

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak ilçede gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretlerinde konuştu. Kocak, “Sıkıntıyı büyük ölçüde esnaf çekiyor” dedi

CHP Heyeti Bingöl'de Esnafın Nabzını Tuttu

CHP Esnaf Masası' ile CHP Ekonomi Masası' heyetleri, Bingöl'de incelemelerde bulunarak, esnafla görüştü.

Esnafa Nefes Almama Kredisi Verildi

CHP Esnaf Masası Başkanı Veli Ağbaba "esnaf yok olmak üzere. Esnafa verilen kredi faizi yüzde 7,5 idi şimdi yüzde 17 oldu, buna nefes kredisi diyorlar ama nefes almama kredisi olarak değerlendirilebilir" dedi.

Nargileci ve Kahvecilerin Vergi Borcu Ertelensin

14 aydır kapalı olan nargile salonu işletmeleri, kahvehane esnafı, bar ve eğlence mekanları işletmecileri, gece kulüpleri işletmecilerinin iflasa sürüklendiği belritilerek kanun teklifi verildi.

CHP Esnaf Masası Güneydoğu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Başkanlığındaki Esnaf Masası heyeti Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır illerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, partinin ekonomi ve esnaflarla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşacaklar.

73 Milyar TL Özel İletişim Vergisi Toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, 20 yılda, yaklaşık 73 milyar liralık Özel İletişim Vergisi toplandığını açıkladı.

Esnafa Destek Sigortası Fonu Mu Kuruluyor ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Esnaf Destekleri Sigortası Fonu’nun hayata geçirilmesin önerilerde bulundu.

Hibeler Esnafın Yaralarını Sarmaya Yetmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ''Açıklanan hibeler esnafın gelir kaybını, biriken kira ve faturalarını karşılamaktan oldukça uzak.'' dedi.

Başkanlar Esnafın Dertlerini Dinledi

Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Murat Karataş ile birlikte esnaf ziyareti yaparak sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

Ağbaba : Esnaf Destekleri Sigortası Kurulsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, salgın döneminde ekonomik kayıp yaşayan esnaflar için esnaf destekleri sigortası kurulması teklifinde bulundu.

Geç Kaldın Kemal Bey Ya !

Kemal Kılıçdaroğlu zorda kalan esnaf için bayram öncesi iki gün dükkanların açılmasını ancak arife gününden bir gün önce talep etmesi dikkat çekti.

CHP Lideri Esnaf Çocuklarıyla Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf çocukları ile buluştu

PARTİLER : Esnaf Bakanlığı Kurulsun

Koronavirüs salgını nedeniyle Millet İttifakı sıkıntılarla boğuşan esnaf için yeni çözüm yollarıyla gündeme geliyor.

Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı

Ticaret Bakanlığı Bakan Ruhsar Pekcan'ın firmasından alınan dezenfektan için "üretici Nanoksia Biyoteknoloji firmasından yapılan 507.880 TL’lik dezenfektan tedariği, direkt üretici firma yerine en iyi fiyat veren ikinci firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecektir." denildi.

Bakan Pekcan; Güler İleri Gibi İstifa Etmeli

CHP'li Öztunç "Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan'dan bekliyoruz" dedi

Vay Halimize Vay...İkinci El Ayakkabıya Düştük

CHP raporundan dikkat çeken ayrıntı: "Bir ayakkabıcı ‘30 yıldır ayakkabı satarım ilk defa gelip bana ikinci el ayakkabı var mı?’ diye sormaya başladı insanlar. Halkın yeni ayakkabı alamayıp ikinci el sorduğu bir dönemden geçiyoruz"

Günde Ancak 4 Lahmacun Satabildi

Esnaf böyle seslendi: "Bugün sadece 4 lahmacun sattım tanesi 8’TL’den siz hesaplayın. Maliyetleri nasıl kurtaracağız"

Esnaf Yoruldu Beyler

Ramazan ayı geldi çattı. Vergiler kapalı dükkanlar, paket servis sayısı düştü...Maliyetler yüksek...Bir de kayıkçı kavgasını aratmayacak siyasi polemikler...Esnaf ve sanatkar ekmeğine bakmak istiyor...

Fotoğrafa Bak Türkiye !

Fırının camında “Ekmek 1.10”, “Bayat 0.70” yazması, vatandaşın ekonomik sıkıntısını gözler önüne serdi.

104 Amiral'in Bildirisinin Altında Ne Var?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, 104 amiralin bildirisiyle ilgili çok çarpıcı bir analiz kaleme aldı.

Kayseri Esnafı Havlu Attı

Anadolu'da ticaretin başkenti olarak bilinen Kayseri'de esnaf ve sanatkarlar neredeyse havlu attı. Kayseri'de 2020 yılında 1508 esnaf kepenk kapattı.

Esnafın gündemi erken seçim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında esnafın sorunlarını da dile getirdi.