Destek Paketi Haberleri

Destek Paketi Haberleri

3 ülkeye daha ANKA satıldı

İhracat sözleşmesi kapsamında 2023 yılına kadar 3 ANKA, 2 yer sistemi, lojistik destek paketi Kazakistan'a teslim edilecek.

Kadın girişimciye 5 milyar lira kredi

Halkbank’ın Üreten Kadınlar Toplantısı’nın bu ayki durağı İzmir oldu. Kadın girişimcilere yönelik destek paketinden bugüne kadar 50 binin üzerinde girişimcinin faydalandığını aktaran Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Paket kapsamında 5 milyar Türk Lirasına ulaşan kredi hacmi gerçekleşti” dedi.

Trendyol’un KOBİ ve Esnaf Desteği Sürdü

Trendyol, Nisan 2020’de başlattığı “Trendyol KOBİ Destek Paketi” ile platformunda yer alan esnaf ve KOBİ’leri güçlendirmeye, işlerinin devamlılığına katkı sağlamaya devam ediyor.

10 günde Bin 382 Esnaf Kredi İçin Başvurdu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörlere destek olmak, ticaretin devamını sağlamak üzere 1 Haziran’da başlayan ve ‘nefes kredisi’ olarak ifade edilen KOBİ (Küçük ve Orta Boy İşletme) Finansman Destek Paketi ile üyelerine 1 milyar 250 milyon liralık kredi hacmi oluşturduklarını vurguladı.

TEPAV : Perakendeciler Satış Yapamıyor

TEPAV perakende güven endeksi mayısta -18,8 puan aldı. Önümüzdeki 3 aya ilişkin satış beklentileri ise bir önceki aya göre 0,1 puan, bir önceki yılın aynı ayına göre 0,9 puan azaldı.

Tokat Esnaf Ve Sanatkarlarından Hibe Desteği Tepkisi

Tokat Esnaf Ve Sanatkarları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Açıklanan Esnaf destek paketine ilişkin açıklamada bulundu.

Esnaf Borç Krizinden Çıkamıyor

Borç içindeki esnafa yönelik "destek paketi" açıklayan hükümet , esnafın beklentilerini karşılayamadı.

İhracatçılar Aşılanmayı Bekliyor

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, "İhracatçı firma yöneticilerimize ve dış ticaret departmanı çalışanlarına öncelik verilmesini istiyoruz. İhracatımızın devamlılığı için bu husus çok hayati" dedi.

O Kuruluş Kredi Riski Uyarısında Bulundu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından hazırlanan son raporda, ufukta görünen ekonomik toparlanmaya rağmen gelişmekte olan piyasaların kredi riskleri hala devam ediyor.

Çaykur'dan Beyaz Çaya Büyük İlgi

Siyah çayın yanı sıra beyaz çay alımlarının da başladığını kaydeden ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, beyaz çayın kilogramını 600 liradan alacaklarını söyledi.

Halk Bank'tan Ekonomiye Büyük Destek

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, 83. kuruluş yıl dönümlerinde önemli açıklamalarda bulundu.

SGK Yozgat İl Müdürlüğü'nden İstihdam Desteği

Yozgat’ta 932 kişi ile en çok sigortalı işçi çalıştıran Kayseri Şeker’e istihdama katkısından dolayı SGK Yozgat İl Müdürlüğü tarafından plaket verildi.

Tekel Bayiler Hibe Desteğinden Faydalanabilecek Mi ?

17 günlük tam kapanmada içki satışı yasaklanan tekel bayileri ile bakkallar açıklanan esnafa destek paketinden faydalanamayacak.

Esnafa Destek Paraları Ne Zaman Yatacak ?

Mayıs ayı içinde ödenmesi planlanan esnafa destek paraları son günlerde binlerce kişinin gündemine geliyor. Peki Esnafa destek paraları ne zaman yatacak? Gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman?

Minibüsçüler Dert Yandı

Korona virüsü salgını nedeniyle işleri azalan minibüs esnafı yetkililerden destek bekliyor.

10 Bin Esnafa Müjde

Etimesgut Belediyesi, ilçede, tam kapanma süreci nedeniyle zor durumda olan yaklaşık 10 bin esnafa, toplamda 10 milyon TL’lik bir destek paketi hazırladı.

Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı destek paketinde yer alan KOSGEB kredisi için süreç başladı.

KOSGEB'den İşletmelere Müjde

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, KOBİ’lere yönelik açıklanan 5 milyar liralık finansman destek paketi kapsamında ilk ödemelerin haziran ayında başlayacağını açıkladı.

Şoför Esnafının Fişini Çektiler

Kırşehir Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, " Son alınan kararlarla birlikte zaten zor durumda olan esnaf şuan tamamen bitti. Daha önce de bir açıklamamda da esnaf entübe demiştim. Ama şuan esnafın fişini çektiler" dedi.

Ankara Büyükşehir'den Esnafa Destek Paketi

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi, Kızılcahamam ilçesindeki Kasaplar Çarşısı'nda çıkan yangında işyerleri zarar gören esnafa, 15 bin lira nakdi yardım yapılma kararı çıkarken Özel Halk Otobüsü esnafına nakdi yardım yapılacak

Ankaralı Dolmuşçular Ayakta

Ankara Minibüsçüler Odası  Başkanı Murat Yılmazer ve yönetim kurulu üyeleri pandemi döneminde Minibüsçülerin artan maliyetlerini çözmek yerine istifa haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Kira yardımı ve hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

Destek başvuruları 31 Mart Çarşamba günü saat 23:59'a kadar devam edecek. Kira desteği ve hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Peki ama nasıl?

Esnafını ayakta tutamayan devletler pandeminin kaybedeni

CHP’li Öztrak: Esnafları normalleşme sürecine “iyimserlikle” başlatmak için, can suyu vermek için, diğer ülkeler paket üstüne paket açıklıyor. Herkes şunun farkında esnafını ayakta tutamayan devletler, salgında savaşı kaybeden devletler olacak. Bizde esnaflarımızın doğrudan desteğe ihtiyacı var.

Esnaf ve vatandaşa 364 milyarlık pandemi desteği verildi

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, pandemi döneminde esnafa, iş dünyasına ve vatandaşa 364 milyar lira destek ve yardımda bulunulduğunu söyledi.

Faizsiz borç ertelemesi ve sicil affı gündemde mi?

Ticaret Bakanı Pekcan’a “Esnafa ilişkin kamu alacaklarında faizsiz erteleme sağlanması, işletme cirolarına göre vergilerin en az 6 ay ötelenmesi, icra işlemlerinin durdurulması, sicil affı gibi konuları içeren yeni bir destek paketi hazırlığı var mıdır?” sorusu yöneltildi.

Ciro Kaybı Yaşayan Esnafın Gözü Bu Açıklamada

Salgınında faaliyetlerinin kısıtlanması nedeniyle zarar gören yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere verilecek ciro kaybı destek programına türkiye.gov.tr üzerinden başvurulacak.

Esnaf yüzde 8'le ödeyemezken yüzde 20 faizle nasıl ödeyecek?

İYİ Partili Altıntaş: Toplumun yüzde 80’i borç içinde yaşamaktadır. İcra dosyalarının sayısı 30 milyona dayanmıştır. Lokanta ve kafeler kapalıdır, pek çoğu zaten kapanmış ve el değiştirmiş durumdadır. Esnaf ve çiftçi borç batağındadır, vadesi gelen borçlar yeni faizlerle ertelenmekte, borçlar sürekli artmaktadır. Lokantacı esnafımız: ‘Yüzde 8 faizle ödeyemediğim borcumu, yüzde 20 faizle nasıl ödeyeceğim?’ diye sordu

Esnafa yardım ciro bazlı değil, kâr-zarar bazlı yapılsın

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, esnafa yardımın ciro bazlı değil, kâr-zarar bazlı yapılması gerektiğini söyledi.

'Vatandaşa ve esnafa 51 milyarlık destekte bulunduk'

AK Parti'li Demir: Salgın döneminde hayata geçirilen koruma kalkanıyla Sosyal Destek Programı, kısa çalışma ödeneği, nakdî ücret desteği, işsizlik ödeneği, kira yardımı, normalleşme desteği adı altında tam 51 milyarlık vatandaşlarımıza ve esnafımıza destekte bulunmuştur