Erken Seçim Haberleri

Erken Seçim Haberleri

Erken seçim tartışmaları asgari ücrette yüksek zam beklentisini yükseltti

Türk-İş’in hesabına göre asgari ücretin artan enflasyon nedeniyle 3 bin 772 TL olması gerekiyor. Asgari ücret için aralık ayında başlayacak toplantılarda Türk-İş masaya bu hesapla oturacak.

Afrika dönüşü Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına ilişkin "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz?" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan F-35 krizi, Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler işlenebilir' sözleri ve erken seçim tartışmalarına ilişkin de soruları yanıtladı. Hayatını kaybeden SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'ın uzun süredir rahatsızlığı olduğunu hatırlatan Erdoğan "Afrika’ya hareket etmemden bir gün önce hastaneye varıp kendisiyle helalleştim. Helalleştikten sonra da yola çıktık. Mekanı cennet olsun" dedi.

Şentop: Meclis'in erken seçim kararı alması zorlaştırıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan "erken seçim" açıklaması geldi.

Esnafın gündemi erken seçim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında esnafın sorunlarını da dile getirdi.

'Gündem esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik...'

Ekonomik krize işaret eden Gelecek Partili Özdağ, ekonomik krize işaret ederek,  "Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır.” dedi.

Erken Seçimde Israrlı

"Erken Seçim Yok"

CHP: Erken Seçim Talebimiz Yok

İsrail Erken Seçime Gidiyor

Çipras "Erken Seçim" Dedi

Avusturya Erken Seçime Gidiyor