Eskişehir Haberleri

Eskişehir Haberleri

Karpuzun dilimi 40 lira, bütünü 150 lira

Eskişehir’de pazar tezgahlarına düşen karpuz kilogramı 15 liradan satılıyor.

Lüle Taşı yıllık 5 milyon dolar kazandırıyor

Türkiye rezervinin yüzde 85’i Eskişehir'de bulunan ve yerin yaklaşık 100 metre altından çıkarılan lüle taşı, usta ellerde işlenip süs eşyaları haline getirilerek, Çin ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Eskişehir'de ekmeğe zam

Eskişehir'de 200 gramı 2 lira olarak satışa sunulan ekmeğin 210 gramı 2 buçuk lira oldu. Zammın yine maliyetlerin altında olduğunu ifade eden İç Anadolu Fırın İşletmecileri Sendikası Başkanı Kazım Mülazımoğlu, "Ekmeğin 210 gramı 3 lira olmalı ki fırıncı zararına satış yapmasın" dedi.

Gurbetçi gitti altın satışı düştü

Yaz aylarında tatillerini memleketlerinde geçiren gurbetçilerin yaşadıkları ülkelere geri dönmesinin ardından Eskişehir’deki kuyumcularda altın satışları düştü.

Hamsinin fiyatı düşmeye devam ediyor

Eskişehir’de, geçtiğimiz günlerde 40 TL’ye satılan Karadeniz hamsisinin kilogram fiyatı 25 TL’ye kadar düştü. Balıkçılar ise, fiyat düşüşünün devam edeceğini söylüyor.

Kütahya'da 5 büyüklüğünde deprem! Çok sayıda ilden hissedildi

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre saat 14.04'te merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Ankara, Eskişehir, Afyon ve Konya'dan da hissedildi. AFAD, "Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" açıklamasını yaptı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, "5-6 saniye sürdü, olumsuz bir durum yok" dedi.

Odunpazarı’ndaki oteller yüzde 90 dolu

Eskişehir’in önemli turistlik mekanlarından olan tarihi 'Odunpazarı Evleri' bölgesinde yaşanan turist yoğunluğu esnafı mutlu ederken, otellerdeki hafta sonu doluluk oranının ise yüzde 90’lara çıktığı öğrenildi.

Eskişehir Sanayi Odası’ndan Aşı Çağrısı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, aşı olmayanlar iş yerlerini ve sosyal hayatı tehdit ediyor.

Çakırözer: Tezgaha Uğrayan Yıok

Kurban Bayramı öncesinde Sıcaksular ve Yunusemre Halk Çarşısı'nı ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, esnafı dinledi, alışverişe çıkan Eskişehirlilerle sohbet etti.

Eskişehir'de Marketler O Ürünleri Satamayacak

Eskişehir'de marketler ve zincir marketlerin temizlik ve gıda dışında aralarında inşaat malzemesi, tekstil, çanta, ayakkabı, halı, mobilya, beyaz eşya satış yapmasının önüne geçildi.

Yüreğimiz yandı

Güzellik uzmanların intiharlarının ardı arkası kesilmiyor. Son intihar haberi Eskişehir'den geldi.

10 Tane Kapanıyorsa 1 Tane Açılıyor

"Ucuz ayakkabıyı alan vatandaş tamir ve boya yaptırmıyor. Boya satışlarımız bundan önceki yıllarda çok fazla iken şuan hiç satamaz hale geldik"

Enginyurt: '‘Kuru Ekmek Neyinize Yetmiyor' Diyor

Cemal Enginyurt, Eskişehir’de Oto Galericiler Sitesi esnafını, Oto Tamirciler Odası, Lokantacılar Odası ve Şoförler Odası’nı ziyaret ederek, Hamamyolu Caddesi’nde esnaf ziyareti yaparak esnafın sorunlarını dinledi.

Var Olasın Berber, Kuaför Esnafı

Odunpazarı Belediyesi Eskişehir Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası (ESKUBER) ile birlikte down sendromlu çocukların hayalini gerçekleştirdi. Kimi prenses kimi de asker, polis, efe oldu. Etkinlikte çocuklara hayal ettikleri karakterlerin kostümleri giydirildi.

O ilçede 1500 esnafa destek

Eskişehir'in Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, koronavirüs pandemisi nedeniyle işyerlerini açamayan bu nedenle de ekonomik sorunlar yaşayan esnafa, Halk Market ile destek olmaya devam ediyor.

100 bin öğrenci gelmeyince o büyük şehirde ticaret bitti!

Eskişehir'in durumuna işaret eden CHP'li Çakırözer: Esnaf kan ağlıyor. Üç üniversitemiz kapalı, 100 bin öğrenci gelmediği için ticaret durmuş durumda. Sadece Bağlar’da yüzlerce öğrenci “apart”ı kapalı durumda

Kayak Partilerini Gören Esnaf İsyan Etti

Coronavirüs yasakları devam ederken, Eskişehir'de bir lokanta esnafı "Kayak merkezleri dolu. Bize yasak! Görüyoruz üzülüyoruz. Artık bizler de HES kodları ile müşteri almak istiyoruz" diyerek isyan etti.

Gözleri 1 Mart'ta: Açılmazsa lokantanın anahtarını valiye vereceğim

Pandemi nedeniyle aylardır kapalı olan esnaf, 'kademeli normalleşme' açıklamalarıyla birlikte dükkan açma umudunu 1 Mart tarihine bıraktı. Kafe ve lokantalarının kademeli olarak 1 Mart tarihinde açılmasını bekleyen küçük esnaf hazırlıklarına şimdiden başladı.

Eskişehir Esnafı HES Kodu İstiyor

Çakırözer,"HES kodu ile toplu taşıma araçlarına biniliyor, siyasi partiler kongrelerini yapabiliyorsa lokantalara, kafelere de gidilebilmelidir. Eskişehirimizdeki vakalarındaki düşüş de göz önünde bulundurularak, hijyen tedbirleri ve sosyal mesafe kurallarına uyulması şartıyla HES kodu ile bu işletlemer artık açılmalıdır" dedi. 

Tüm ötelemeler esnafı zor durumda bırakıyor

Kriz halini “perişanız” diyerek özetleyen Eskişehir esnafı, biriken borçları erteleyerek ayakta kalıyor.

Eskişehir Esnafı Tedirgin

Eskişehir merkezde elektronik ürünler satan bir dükkâna giren ve rahat tavırları ile 15 bin TL değerinde ürün çalan hırsızların kendi aralarında kavga etmesi, sigara molası vermesi pes dedirtti. Olayın ertesi günü bir diğer esnafın da iş yeri kapısının zorlaması bölgede tedirginlik oluşturdu.

Şehir Paylaşmaktır

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı "Şehir Paylaşmaktır" adı altında esnaf ve sanatkara yardım kolileri ulaştırıyor.

750 Liranın Kıymeti Ne ?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi İbrahim Arslan, “Bu ‘esnafa niye daha fazlasını yapmadınız’ diye eleştiri yapmaya kalkan arkadaşlar Eskişehir’de geride kalan 19 bin esnaf için çözüm üretsin 750 liranın büyükşehirlerde ne kıymeti var? ” diyerek iktidar partili meclis üyelerini eleştirdi.

Esnafı Kim Soydu?

Esnafın birbirinden aldığı borç hırsız olayıyla yeni bir boyut kazandı.

Üreten de satan da tüketen de halinden memnun değil

CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, İl Başkan Yardımcıları Halil Sarıgöz, Butay Erdoğan ve Gökhan Açıker Kırmızıtoprak Mahallesi Cuma Pazarı’nı ziyaret etti.

Büyükerşen Esnafı Unutmadı

Yılmaz Büyükerşen, bu desteklerin esnafa nefes ve umut olması dileğinde bulundu.

Dolmuş, Minübüs Duraklarına Ücretsiz Dezenfektan

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehrimizde faaliyet gösteren taksi duraklarının yanı sıra dolmuş ve minibüs duraklarına da dezenfektan ve maske dağıtımı gerçekleştirdi.