Etiketler

Adana Esnaf Başkanı Güzellik Salonlarıyla İlgili Ses Verdi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, güzellik salonu işletmecileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı

Ticaret Bakanlığı Bakan Ruhsar Pekcan'ın firmasından alınan dezenfektan için "üretici Nanoksia Biyoteknoloji firmasından yapılan 507.880 TL’lik dezenfektan tedariği, direkt üretici firma yerine en iyi fiyat veren ikinci firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecektir." denildi.

Esnaf Odalarının Yapamadığını RobotX Yaptı

Kısmi kısıtlamayla iş yerlerinin kapanmasını yaptıkları açıklamalarla yalnızca eleştirmekle yetinen esnaf odalarına en büyük sürprizi sektörün önde gelen kuruluşlarından RobotX firması yaptı. Danıştay'a iptal başvurusunda bulundu.

Güzellik Salonları Esnafından Ankara'ya Çıkarması

Kısmi kısıtlama nedeniyle dükkanları kapanan Güzellik Salonu işletmecileri Ankara'ya çıkartma yaptı.

Marketlerin Esnaf Korkusu Fiyatları Sabitledi

Ramazan ayının gelmesi, COVİD-19 salgınına karşı yeniden devreye giren kısmi kısıtlamalar nedeniyle evde geçirilen süre ile birlikte hane içi tüketimin artması ve yukarı yönlü olası döviz hareketlerine karşı önlem alan bazı marketler, stok artışına gitti. Ramazan ayı boyunca fiyatları sabit tutma sözü veren bazı market zincirleri, böylece hem kendi aralarındaki rekabeti sağlamak hem de tüketici güvenini pekiştirmek istiyor.

Dayanacak Gücümüz Kalmadı

Kısıtlamaların yeniden getirilmesiyle birlikte tüm sektörler devlet tarafından açıklanması istenen destekleri beklemeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Esnafın Dertlerini Dinledi

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta pandemi sürecinden etkilenen esnafı ziyaret etmeye devam ediyor.

Pazarlar Neden Kapalı, Marketler Neden Açık?

BBN Türk Televizyonunda yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programının bu haftaki konuğu Ali Karaca esnafın yaşadığı sıkıntıları değerlendirdi.

Ayşe Aydın'dan Şok Açıklamalar

BBN Türk Televizyonunda yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programının bu haftaki konuğu Ayşe Aydın pandemi sürecini değerlendirdi.

Pandemiden Önce de Böyledik: Hijyen İlk Kuralımız

Uluslararası Güzellik Federasyon Başkanı Nuran Şahin güzellik odaları ve güzellik uzmanlarının yaşadığı problemleri ve pandemi sürecini esnafhabertv ye değerlendirdi.

Ramazan, Ramazan !

Aylar önce "Doğruysa Günahtır Hocam" başlığıyla uyardığımız olay yeni bir aşamaya daha geldi. Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan onlarca esnaf pandemi döneminde kirasını ödemekte zorlanırken vakıf bu kiraları pandemi boyunca ertelemek yerine kiracıları icraya verdi.

Esnafa Kredi Vaadi Ters Tepti

Pandemi döneminde maddi sıkıntı yaşayan esnafa çözüm yolları aranıyor.

Tam Kapanma Şart !

Yeni mutant virüslerin ortaya çıkmasıyla artan vaka sayıları gündem de yerini korumaya devam ediyor.

Korkutan Uyarı !

Sinop Valisi Erol karaömeroğlu son dönemde yaşanan vaka artışının ardından uyarılarda bulundu.

Esnaf Gelecek Kaygısı Yaşıyor

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, "Ramazan ayı itibarıyla pek çok meslek kolunda faaliyeti durdurma veya sınırlandırma tedbirleri uygulanıyor. 17 Mayıs’a kadar yeme içme sektörü yeniden paket servise döndü. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, internet kafe, düğün salonu, hamam, sauna, güzellik merkezi salonları gibi işyerleri ise kapalı olacak" dedi.

Konya Esnafı 150 Milyonun Peşinde

Türk siyasetinin 128 Milyar Dolar polemiğinin değişik versiyonu Konya'da yaşanıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın" bizim pandemi desteğimiz 150 milyon! İddianız eksik, hayaliniz noksan. Boş hedeflerle vakit geçirmek yerine Konya'mızı tanımanızı ve bizi yakından takip etmenizi tavsiye ediyorum. Öğreneceğiniz çok şey var” sözleri esnafın gündemine oturdu. Esnaf paranın peşine düştü.

Fırsatçılara Meydan Vermeyin

Palandöken, ramazan kolilerine tarihi geçmiş ya da bozulmuş ürünleri koyarak piyasanın altında satan yerler olduğunu ileri sürerek, insan sağlığını hiçe sayan bu fırsatçılara karşı dikkatli olunmasını bu dönemde alışverişlerde güvenilir mahalle esnafının tercih edilmesini istedi.

Palandöken : Nakti Destek Ücreti Yeniden Değerlendirilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , meslek gruplarına yapılan nakdi ücret desteklerinin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Esnafa Desteğe Hazırız

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgi esnafa destek verilmeye devam edeceğini açıkladı.

Esnaf Ve İş Veren Destek Bekliyor

Pandemi sürecinde maddi yükü artmaya devam eden iş veren ve esnaf çağrıda bulundu.

Devlet Kiracısı Esnaftan Kira Almasın

Türkiye Değişim Partisi'nin esnaf ve sanatkarlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Korkut, "Milli Emlak, Vakıflar olmak üzere devletimizin 300 binden fazla kiracısı var. Ve bu insanların mağduriyetini gidermeniz gerekiyor" dedi

Geliyor Usta...Esnaf Kuryeler İş Başında

Sosyal Güvenlik Kurumu Ocak 2021 verilerine göre, esnaf-serbest çalışan sayısı bir ayda 172 bin 614 kişi artarak, 2 milyon 893 bin 394’e yükseldi.

Güzellik Uzmanları Üvey Evlat Değil

İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası başkanı Ayşe Aydın'a pandemi sürecinde karşılaştıkları sorunlar hakkında Esnafhabertv'ye açıklamalarda bulundu.

Mısır Çarşısı Esnafına Neler Oluyor ?

Ramazan ayı ile birlikte dış cephesinde hareketliliğin yaşandığı Mısır Çarşısı büyük maddi zorluklara yüz yüze kalmaya devam ediyor.

Bunu Yapan Yandı , Büyük Para Cezaları Yolda...

Gıdada hile yapan işletmelere kanunen büyük yasal zorlukların yanında ciddi para cezaları yolda...

Çok Konuşulacak Röportaj

www.esnafhabertv yine olay bir röportaja imza attı. İntiharı düşünen bir güzellik uzmanının şok videosu eşliğinde İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası başkanı Ayşe Aydın isyan eden açıklamalarını izliyorum.

İki Yüz Binlik Güzellik Sektörü Ayakta

Ayşe Aydın "Bakın güzellik salonları sahipleri ve çalışanlarının ?’u kadınlardan oluşan bir sektör. En az 200.000 kadına istihtam yaratıyor. Sözüm bu 3-5 aç gözlü doktora. Bu millet sizi vergileri ile öğrenimin en pahalı olduğu Tıp Fakültelerinde okuttu. Bırakın kılı, tüyü, manikürü, masajı güzellik uzmanlarına. Siz işinize, tedavilere yoğunlaşın. Yoksa inanın 200.000 kadının ahı sizi ne bu dünyada ne öteki tarafta rahat bırakmaz" dedi.

Erdoğan'ın Emri: Vatandaşın Esnafa Olan Borcunu Kapatın

Ak Parti "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” dedi

Tacizciye Esnaf Dayağı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 14 yaşındaki bir kız çocuğunun cep telefonunu ile fotoğraflarını çektiği iddia edilen şahıs, esnaf ve vatandaşlar tarafından darp edilerek polise teslim edildi

Esnaf Başımızın Tacı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ve Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün ile TBMM’de bir araya geldi.