Eylem Haberleri

Eylem Haberleri

Sağlık çalışanları yurt genelinde iş bıraktı

Sağlık emekçileri, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerin düzenlenmesi talebiyle yurt genelinde iş bırakma eylemi yaptı.

CHP'den esnaf sorunları için TBMM'de pankartlı eylem

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ticaret Bakanlığı bütçe görüşmesinde CHP milletvekilleri, “Esnaf, borcunu borçla ödüyor; Ekonominin kitabını yazamadınız ama esnafın defterini dürdünüz" yazılı pankartlar taşıdı.

SPK Başkanı'ndan 'anonim hesaplara itibar etmeyin' uyarısı

SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, piyasa bozucu eylemlere yönelik, 2020-2021'deki toplam para cezası tutarının 265 milyon T'ye çıktığını bildirdi. Taşkesenlioğlu, yatırımcılara "anonim hesaplara itibar etmeyin" uyarısı yaptı.

Vergi kaçırana pişmanlık hakkı

İnsan Hakları Eylem Planı ile vergi kaçakçılığı, zincirleme suç kapsamına alınacak. Etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyenlerin cezası yarı oranında azalacak.

Marmara Denizi özel çevre koruma bölgesi oluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısında konuştu.

Bayraktar: Gıda için ortak çalışma şart

Dünya Gıda Günü’nün bu yıl “Eylemlerimiz geleceğimizdir. Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam” temasıyla kutlandığını ifade eden Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, her insanın sağlıklı ve sürdürülebilir gıdaya erişiminin en temel ihtiyaç olduğunu belirtti.

6 stratejik amaç belirlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 2021-2025 dönemini kapsayan "Erişilebilir Ulaşım Stratejisi ve Eylem Planı" ile ulaşım hizmetlerinde kalitenin yükseltileceğini bildirdi.

Tüm vatandaşları ilgilendiriyor! Erdoğan imzayı attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erişilebilir Ulaşım Stratejisi ve Eylem Planı ile ilgili genelgeyi imzaladı. 2021-2025'i kapsayan plan bakanlığın internet sitesinden yayımlanacak. Genelge; Türkiye'nin ulaşımda bir yol haritası niteliği taşıyor

İnşaat sektöründen zamlara karşı öneri

İnşaat sektöründe ‘pahalı çimento’ krizi sürerken, fiyatlardaki artışlar son dönemde iş durdurma eylemlerine yol açtı. Müteahhitlerden ise indirim için yeni bir öneri geldi.

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sürdürülebilir su ürünleri üretimi için gerekli stratejilerle kısa, orta, uzun vadeli eylem planları ve hedefler belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Zam pazarlığında son dönemeç

Hükümet ile memurların zam pazarlığında son haftaya giriliyor. Hükümetin verdiği teklifi reddeden memurların verdiği süre bugün biterken toplu sözleşme metni, eylül ayına kadar netleştirilmiş olacak. Hükümet 2022 için altı aylık dönemler halinde yüzde 5+6 ve 2023 için ise yüzde 6+6 ve enflasyon farkları teklif etmişti. Memur-Sen ise gelişmeler üzerine eylem kararı aldığını açıkladı.

Erol Korkut: Ticaret Bakanlığı 'Hasar Tespit Raporu Hazırlamalı'

Türkiye Değişim Partisi esnaflardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Korkut. Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a çağrıda bulunarak " üzülerek görüyoruz ki Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere kurum ve kuruluşlarda bu alana ilişkin bir koordinasyon bozukluğu yaşanmaktadır. Acilen sadece yangınlarla ilgili değil pandeminin yıkımı ve halen devam eden pandemi tehlikesine karşı hasar tespit raporu çıkarılması ve acil eylem planını hayata geçirilmesi gerekmektedir." dedi

Şanlıurfalı Esnaf Yol Kapattı

Yolu kapatan esnaf yola araç çekti. Bir de yetmiyormuş gibi yola masa atıp protesto eylemi yaptı

Çek ve izinsiz tütün ticareti cezalarına düzenleme

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), yeni bir torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. TBMM'nin tatile girmesi beklenen 15 Temmuz'dan önce yasalaştırılması planlanan teklifte, ağırlıklı olarak ekonomi alanında düzenlemeler yer alırken, bazı kamu çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeler, bazı alanlarda ceza ertelemeleri yer aldı.

İstihdam Teşviğinde Sadeleşme Adımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı istihdam teşviklerinin sadeleştirilmesi yönünde çalışmalara başladı. Toplam 22 kalem olan istihdam teşviki sadeleştirilecek, sayı azaltılacak.

İşte Hızlı Toparlanma İçin Sektörel Yol Haritası

Makine, tekstil, gıda, otomotiv ve lojistik sektörlerinin COVID-19 sonrası dönemde ortaya çıkan yeni ihtiyaçları için yol haritası oluşturuldu.

Vergi Suçu İşleyenler Yandı

Vergi suçunun her yıl için ayrı ayrı oluşması yerine tek suç kabul edilerek zincirleme suç hükümlerinin uygulanmasını sağlayacak düzenleme Meclis tatile girmeden önce yapılacak.

Gümrük Birliği için Eylem Planı Hazırlığı

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, “Türk özel sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Derdi Çok, Vergisi Basit Esnafa Müjde Var

Basit usulde vergilendirilen esnafın gelir vergisinden muaf tutularak beyan yükümlülüklerinin kaldırılması hedefleniyor

Ekonomide reform takvimi açıklandı! İşte detaylar...

Esnafı da yakından ilgilendiren flaş açıklama: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: "Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladık. 10 ana başlıktan oluşan Ekonomi Reformları Eylem Planı, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinden ilan edildi."

Gazan Mübarek olsun Tayyip Bey

Çalmuk,Cumhur İttifakı'nın  "Fetö kumpası" olarak yorumladığı İstanbul Sözleşmesi'nin gezi olyları,15 Temmuz ve son olarak Boğaziçi eylemlerine katılan grupların ilham kaynağı olduğu görüşünde

Esnaf, işçi, çiftçi yoksulluk girdabında!

CH'li Karaca hükümetin İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili basın toplantısı yaparak "Sanki; ülkede iş cinayetleri yaşanmıyor, pandemide işçisi, çiftçisi, esnafı bir insan hakları ihlali olan yoksulluk altında kıvranmıyormuş gibi" dedi.

'Gıda takviyeleri markette satılmasın' çığlığı

İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu, vitamin, mineral ve gıda takviyeleri gibi sağlığa ilişkin ürünlerin internetten veya marketlerden satılmasının önlenmesi için e-posta zinciri eylemi başlattı. 

Kafe ve bar çalışanlarının kısıtlama isyanı

Salgın süresince işyerleri kapatılan kafe bar çalışanları, 7 ilde düzenledikleri eylemlerle işyerlerinin gerekli önlemler alınarak açılmasını talep etti.

Elektrik su borcu icralık esnaf için acil eylem planı var mı?

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 1 Ocak 2021 tarihine kadar elektrik ve su faturaları biriktiği için icra ile karşı karşıya kalan esnaflar olduğunu belirterek bu konuda bir acil eylem planı bulunup bulunmadığını sordu.

"Ya Kapatma Ya Sahip Çık"

Ankara'da kafe, bar ve restoran esnafının kurduğu Ka-Ba-Re platformu, salgın günlerinde alınan kısıtlama kararlarına karşı bir tepki eylemi düzenledi.

Rektör; İstifa Edip, Gedik Açma

Üniversite rektörüne istifa etme çağrısı yapan Alaattin Çakıcı " İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok. Arkanızda Türkiye cumhuriyeti devletinin ve aziz milletimizin olduğunu unutmayınız" dedi.

İspatlamazsan İstifa Et !

Kadıköy'de ki İnternet Kafeciler eyleminde sözcülük yapan ve İstanbul İnternet Kafeciler Odasına başkan adaylığını koyacağını söyleyen Fırat Çağlar Özer, Ümit Büyük 'ün suçlamalarına Esnafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak aracılığıyla yanıt verdi.

Ayrımcılığa Karşı Ka-ba-re

Ankara’da yüzün üzerinde işletmenin ve binlerce çalışanın katılımıyla kurulan Kafe-Bar-Restoran Çalışanları ve İşletmecileri Dayanışma Platformu, (KA-BA-RE) yaşadıkları sorunları kamuoyuna ve hükümete duyurabilmek için çeşitli eylemler yapma kararı aldı.

Acil esnaf eylem planı oluşturulsun

İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu: "Hükûmet iyileştirici yaptırımlar ile acil esnaf eylem planı oluşturmalıdır. Salgında zarar gören esnafın kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi taksitleri ile elektrik, su, doğal gaz fatura bedelleri bir yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmelidir."