Halkbank Haberleri

Halkbank Haberleri

Halkbank'tan 2021'de 1,5 milyar lira net kar

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Ülkemize yönelik sorumluluğumuzu yerine getirirken, toplam kredilerimizi 730,5 milyar TL'ye yükselterek dinamik ekonomimize desteğimizi sürdürdük." dedi.

Kamu Bankaları Genel Müdürleri'nden Bursa çıkarması

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Çakar ile diğer kamu bankaları Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen "İş Dünyası Buluşma Toplantısı"na katıldı.

Halkbank'tan 'Kur Korumalı Mevduat Sistemi' açıklaması

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı ürünüyle ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Halkbank'tan esnaf ve sanatkarlara faiz indirimli kredi desteği

Halkbankası, Türkiye ve KKTC'de esnaf ve sanatkarlara kullandırılan ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 yıllarına devreden krediler ile 2024 sonuna kadar doğrudan kullandırılacak kredilere yüzde 50 faiz indirimi uygulayacak.

Halkbank: Faiz indirimi söz konusu değil

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, kurumsal kredi faizlerini 200 baz puan düşürme gibi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

Halkbank'tan ABD'deki ceza davasıyla ilgili KAP'a açıklama

Halkbank, ABD'de devam eden ceza davasıyla ilgili olarak New York İkinci İstinaf Mahkemesi nezdinde yapılan itirazın reddedildiğini, kararın temyiz edilmesi için tüm yasal hakların kullanılacağını bildirdi.

ABD mahkemesinden kritik Halkbank kararı

ABD Temyiz Mahkemesi Halkbank'ın İran'ın ABD yaptırımlarını ihlal etmesine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılanabileceğine hükmetti.

Kadın girişimciye 5 milyar lira kredi

Halkbank’ın Üreten Kadınlar Toplantısı’nın bu ayki durağı İzmir oldu. Kadın girişimcilere yönelik destek paketinden bugüne kadar 50 binin üzerinde girişimcinin faydalandığını aktaran Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Paket kapsamında 5 milyar Türk Lirasına ulaşan kredi hacmi gerçekleşti” dedi.

'Üreten Kadınlar'a 4 milyar TL'lik kredi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Doğu Anadolu Bölgesi’nde kredi desteğini yatırıma, üretime ve istihdama dönüştüren kadın girişimcilerden örnekler paylaştı

HalkBank'tan , Esnafa Faiz Müjdesi

Bankadan faiz destekli krediler kapsamında önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devreden kredilerde, esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarını Hazine ve Maliye Bakanlığı üstlenecek.

TESKOMB Başkanı Abdulkadir Akgül'den Kritik Ziyaret

TESKOMB genel başkanı Abdulkadir Akgül'ün Halkbank ziyareti esnaf için yeni bir müjde mi geliyor yorumuna neden oldu.

Halk Bank'tan Ekonomiye Büyük Destek

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, 83. kuruluş yıl dönümlerinde önemli açıklamalarda bulundu.

Kızılcahamam Esnafına Hibe Geldi

Söz konusu esnafın kredi ve kefalet kooperatifleri üzerinden Halkbank aracılığıyla kullandığı kredilerin 1 yıllık taksit ve faizlerinin öteleneceğini belirten Pekcan, "Ayrıca söz konusu esnaf ve sanatkarımıza TESKOMB aracılığıyla 50 bin lira tutarında hibe katkısında bulunacağız. Hayırlı olsun

Halkbank, Esnaf Kredisi İçin Ne İstiyor?

Konut, taşıt için verilen kredilerin yanı sıra bir taraftan da esnaflar için kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Esnaf ve sanatkarları desteklemek amacı ile verilen esnaf kefalet kredisi alabilmek için gereken azami şartlar haberimizde.

Unutma, Esnaf Son Tarih 31 Mart !

Halkbank 2021 yılı boyunca esnafa kullandıracağı kredilerde yüzde 50 faiz indirimi sağlıyor.Ekipman, makine, hammadde alımlarının karşılanması için 30 bin liraya kadar kullanılan kredilerde faiz sıfırlanıyor. Gelir kaybı ve kira desteği programı kapsamında da 5 milyar liraya yakın destek ödemesi veriliyor.

Halkbank'tan kadın girişimciye 225 bin TL limitli, sıfır faizli kredi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilere 100 bin liraya kadar finansal destek sunacaklarını duyurdu. Ustalık belgesine sahip ve son 1 yılda iş kurmuş kadınlara ise 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunulacak.

TESKOMB Kademeli Normalleşmeye Hazır

TESKOMB , yönetim ve denetim kurulu toplantısında kooperatiflerin plasman durumları, kredilerde yaşanan sıkıntılar, kredilerin 6 ay ertelenmesi ve depremde işyeri zarar görenlerin esnaflarımızın kredi taksitlerinin ödenmesi için genel başkana sunum gerçekleştirdi.

Muhalefetten iktidara Halkbank eleştirisi

CHP'li Erdoğdu: Halk Bankası gibi güzide bir bankayı, esnafımızı desteklemekle mükellef bir bankayı görülmemiş bir yolsuzluk içine soktunuz ve şimdi o yolsuzluktan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletimizin kör kuruş çıkarı yokken milyarlarca dolarlık bir yaptırım karşısında bekliyoruz

Her Şart Altında Esnafa Destek Olacağız

Osman Arslan, Halkbank olarak bu süreçte KOBİ’lere, Esnaf ve Sanatkarlara önemli destekler sunmaya odaklandıklarını belirtti

Halkbanktan esnaf ziyareti

Halk Bankası ekibi Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek esnaf kredilerine ilişkin bilgilendirme yaptı.

Kredi Ödemesine 6 Aylık Erteleme

Esnaf ve Sanatkarın Kredisi 6 ay ertelendi. Ancak bu süre zarfından çalışanını işten çıkaramayacak

Halkbankası'ndan Kredi Değil Dijitalleşme Sunumu

Halk Bank Esnaf Bankacılığı Daire Başkanı Ahmet Erdoğan, katıldığı TESKOMB Başkanlar toplantısında "dijitalleşmeyi" anlattı.

Dün Yazdık, Bugün Erteleme Geldi

.AK Parti’nin Denizli, Mersin ve Uşak il kongrelerine video konferans aracılığıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank’ın Hazine desteğiyle kullandırdığı kredilerin taksitlerinin ertelendiğini bildirdi.

Esnaf'ın İşi Bitti, Gözü Tüccarlara Dikti

TOBB ile yapılan protokol ile satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanacak.

TESKOMB'da Kredi Zirvesi

TESKOMB, Halkbank'ın kredi faizlerini yükseltmesini değerlendirdi

Halkbank'a Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Türkiye Değişim Partisi'nin esnaf ve sanatkarlarından sorumlu genel başkan yardımcısı Erol Korkut, ekonomik intihar dediği karar için "Bundan sonra Esnaf ekmeğe dürbünle bakacak" dedi. Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş ise kararın süreci olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Halkbank'ta Bulut, Sen Krediyi Unut !

04 01 2021 tarihi itibarıyla kooperatiflerimizin kefaletiyle kullandırılacak tüm kredi faizlerine %8,5 faiz oranı (cari faiz oranı olarak belirlenmiştir) uygulanacaktır 04 01 20 21 kullanılmış krediler ise faiz oranı artışından etkilenmeyecektir

Esnaf Kredi Faizi Yüzde 93 Arttı

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile esnafa verilen düşük faizli kredilerin faiz yüzde 93'lük artışa gitti. Halkbankası'nın aldığı karara en büyük tepki ilk önce TESKOMB yönetiminde geldi. Bölge başkanları bu hafta acilen toplanıyor.

Aman Esnafım Dikkat: Ya Döviz, Ya Kredi !

Halkbank tarafından esnafa kullandırılacak indirimli ve faizsiz kredilerde, kullanım öncesinde bunun döviz alımı veya başka banka kredisinin ödenmesinde kullanılmayacağına ilişki taahhüt istenecek.

Halkbank, Yine Yaptı Yapacağını

Halkbank, Türkiye ve KKTC'deki esnaf ve sanatkârlara 2021 yılında yüzde 50 faiz indirimli kredi sağlayacak.Bazı meslek gruplarında ise faiz indirimi yüzde 100'ü bulacak.