Etiketler

Hibe desteği başvuruları 30 Temmuz'da sonra erecek

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, büyükbaş ve küçükbaş işletmelerine yönelik hibe desteği başvurularının 30 Temmuz'da sona ereceğini hatırlattı.

KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurdu

Muş'un Malazgirt ilçesindeki tarım aletleri firmasında çalışan Faruk Halifeoğlu (23), KOSGEB'in genç girişimci desteği projesinden yararlanarak kendi işini kurdu. 200 bin liralık hibe desteğiyle ilçede açtığı iş yerinde tarım aletleri üretimine başlayan Halifeoğlu, 3 kişiyi de istihdam etti. Genç yaşta kendi işinin patronu olan Faruk Halifeoğlu, "KOSGEB sayesinde işimi kurdum kendi işimin patronu oldum" dedi.

Devlet desteğiyle işletme tesisi kurdu

Osmaniye'de çiftçilikle uğraşan aile, geçen yıl Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde verdiği hibeyle yer fıstığı işleme ve paketleme tesisi kurdu.

Gıda Sektöründe Dev Adım

Türkiye Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Başkanı Ethem Aykut Yenice , AB ve hükümet tarafından desteklenen VOC-TEST III Hibe Programına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Muş : Esnafa Hibe Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteği için son başvuru tarihinin 1 Temmuz'a uzatıldığını açıkladı.

Esnafa Hibe Desteği Ödemeleri Başlıyor

Otomotivden tekstile, makineden ambalaja pek çok sektörde artan yatırım iştahı organize

Güle Güle Harca Esnafım

TEPAV : Perakendeciler Satış Yapamıyor

TEPAV perakende güven endeksi mayısta -18,8 puan aldı. Önümüzdeki 3 aya ilişkin satış beklentileri ise bir önceki aya göre 0,1 puan, bir önceki yılın aynı ayına göre 0,9 puan azaldı.

Kuraklık Kasıp kavuruyor , Çiftçi Destek Bekliyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.

Esnaf Kara Kara Düşünüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetlerine ara veren 1,5 milyona yakın esnaf ve sanatkar için hibe desteği başvuruları başladı.

Hibe Desteğine Rekor Başvuru

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği esnafa yönelik hibe desteğine 2 günde 565 bin kişinin başvurduğu öğrenildi. 455 bin esnaf 3 bin TL için, 110 bin esnaf ise 5 bin TL için müracaat etti.

Esnaftan Yetersiz Hibe Desteği Tepkisi

Koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetlerine ara veren 1,5 milyona yakın esnaf ve sanatkar için hibe desteği başvuruları başladı.

Tokat Esnaf Ve Sanatkarlarından Hibe Desteği Tepkisi

Tokat Esnaf Ve Sanatkarları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Açıklanan Esnaf destek paketine ilişkin açıklamada bulundu.

300 Bin Esnaf Hibe Desteği Dışında Kaldı

Pandemiden zarar gören esnafa bir defaya mahsus verilecek hibe desteğinden bir kısım esnafın yararlanamaması tartışma yarattı. Hibe desteğinde gerçek-tüzel kişi ayrımının kaldırılması isteniyor.

Esnafa Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Esnafa yönelik hibe desteği başvuruları, kimlik numaralarına göre başladı. Bugün, TC kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar başvuru yapabilecek.

O Kuruluş Kredi Riski Uyarısında Bulundu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından hazırlanan son raporda, ufukta görünen ekonomik toparlanmaya rağmen gelişmekte olan piyasaların kredi riskleri hala devam ediyor.

Hibe Desteği Başvurusu Kimlik Numarasına Göre Yapılacak

Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik hibe desteği başvurularının kimlik numaralarına göre yapılacağını duyurdu.

Hibeler Esnafın Yaralarını Sarmaya Yetmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ''Açıklanan hibeler esnafın gelir kaybını, biriken kira ve faturalarını karşılamaktan oldukça uzak.'' dedi.

Yeni Nefes Yüzde 15 Faizle Geliyor

TOBB ile üye oda ve borsaların bankalardaki mevduatlarının faiz ve kâr payı geliri karşılığında, indirimli oranlarda kredi kullandırılması esasına dayanan nefes kredisinde şartlar netleşiyor.

Tekel Bayiler Hibe Desteğinden Faydalanabilecek Mi ?

17 günlük tam kapanmada içki satışı yasaklanan tekel bayileri ile bakkallar açıklanan esnafa destek paketinden faydalanamayacak.

Hibe Başvurusu 25 Mayısta Başlıyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe başvurularının 25 Mayıs’ta başlayacağını açıkladı.

Esnafa Hibe Desteği Yürürlüğe Girdi

Esnafa yönelik hibe desteği kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında esnafa bir seferliğine mahsus olmak üzere 5 bin TL ve 3 bin TL'lik hibe desteğinde bulunulacak.

Sıra Başvuru Yapmaya ve Kredi Almaya Geldi

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkar iki ayrı grup halinde hibe desteğinden faydalanacak. Toplamda 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek.

Bendevi Palandöken : Esnaflar Yeni Adımlar Atılmasını Bekliyor

Esnafın dikkat kesildiği Kabine Toplantısından esnaf için beklenen hibe paketi açıklansa da Tesk Başkanı Bendevi Palandöken " esnaflar yeni adımlar atılmasını bekliyor " dedi.

Esnaf Hibe Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kabine toplantısından esnafa ekonomik yardım açıklandı ama esnafa hibe yardımı başvurusu nasıl yapılır ?

Geciken Hibe Desteği Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara toplam 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak vereceklerini açıkladı. Geciken hibe desteği kapsamında birinci grup esnafa 5 bin, ikinci grup esnafa 3 bin lira destek sağlanacak.

Esnaf İlla Hibe Desteği İstiyor

Palandöken, İçişleri Bakanlığının genelgeyle duyurduğu kademeli normalleşme sürecine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, salgınla ilgili faturanın "yine esnaf ve sanatkara çıkarıldığını" savundu.

Kahveci Esnafı'ndan Çağrı Var

Öztürk, Esnafımız pandemi döneminde zaten sıkıntılı bir dönemdeydi. Kapanmayla birlikte iyice sıkıntılı bir döneme girdik. Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Zaten 13 aylık süreçte 7 ay kapalı durumdaydık. Esnafımıza verilen bin TL’lik hibe destekleri bitti. Bunun devam etmesini hükümetimizden talep ediyoruz. Bize bu zor zamanda sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

Kızılcahamam Esnafına Hibe Geldi

Söz konusu esnafın kredi ve kefalet kooperatifleri üzerinden Halkbank aracılığıyla kullandığı kredilerin 1 yıllık taksit ve faizlerinin öteleneceğini belirten Pekcan, "Ayrıca söz konusu esnaf ve sanatkarımıza TESKOMB aracılığıyla 50 bin lira tutarında hibe katkısında bulunacağız. Hayırlı olsun