Etiketler

Belediye ile taksiciler arasında kritik toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’da fahiş fiyat, uzun yoldan dolandırma, yolcudan daha fazla ücret alma gibi şikayetler nedeniyle 397 aracın güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı. İBB vatandaşları bayramda mağdur etmemek amacıyla bayram süresince taksilerin çalışmasına izin verdi.

İstanbul Havalimanı günlük 979 uçuşla Avrupa'da zirvede

İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 979 seferle Avrupa'da en çok uçuş gerçekleştirilen havalimanı oldu.

Otobüs biletlerinde 'pes' dedirten uygulama! Fiyatlar düşmedi...

Otobüs biletlerine gelen tavan fiyat uygulamasına rağmen bazı firmalar fiyatı düşürmedi. 150 TL olması gereken İstanbul-İzmir 200 TL’den satılırken, 180 TL olması gereken İstanbul-Bodrum biletleri 310 TL’ye kadar çıkıyor.

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 25 zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk Ekmek büfelerinde satılan ekmek yüzde 25 zamlandı. Ekmeğin fiyatı 1 TL'den 1.25 TL'ye çıktı.

Nakte dönmek isteyen için son gün!

Borsa İstanbul'da, yarın gerçekleştirilecek işlemlerin takası 26 Temmuz Pazartesi gerçekleştirilecek.

Avdagiç’ten polimer atık ithalatının serbest bırakılmasına destek

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Otomotiv, tekstil, kimya ve gıda gibi birçok sektöre ham madde sağlayan polimer atık ithalatına getirilen yasağın "etkin denetim"le kaldırılması, Avrupa’nın en nitelikli plastik işleme kapasitesine sahip ülkemizin ihracatta önünü açmıştır. Bununla birlikte sanayici ithalatçıların, süreçleri hem mevzuat gerekliliklerine hem de kamuoyunun beklentilerine uygun yürüteceklerine şüphemiz yoktur" dedi.

Ankara-İstanbul arası Ekspres YHT seferleri başladı

Ankara-İstanbul hattında bugün itibarıyla ekspres YHT seferleri başladı. Ekspres YHT ile yaklaşık 25 dakikalık bir zaman kazanılacak.

ASELSAN'da hedef: Yüzde 90 yerlilik

ASELSAN ile Saha İstanbul kümesine üye şirketler Ankara’da B2B iş görüşmelerinin yapıldığı “Sanayileşme Etkinliğinde” birlikte yatırım imkanlarını ele aldılar.

O Sektörde İstifalar Gelmeye Devam Ediyor

Ocak ayından bu yana sektör kurulunda istifa ve tartışmalarla gündeme gelen maden sektöründe bir istifa da İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nde yaşandı. İMİB Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Batal görevinden istifa etti. Ocak ayında maden sektör kurulunda istifa eden isimler, sebep olarak sektörün birlik ve beraberliğini gösterirken, fikir ayrılıklarının artması kafalarda soru işareti yarattı.

Sanayiciler Sitesi'nde patlama

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde Demirciler Sanayi sitesindeki bir iş yerinde patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz belirlenemezken 2 kişi yaralandı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Taksici Esnaf Ve Sanatkarı Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirdi

İstanbul Taksiciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

İstanbul'da Fiyatlar Haziran'da Yüzde 0,36 Arttı

İstanbul'da Haziran ayında perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 0,36, toptan fiyatlar ise yüzde 3,07 arttı. Toptan eşya fiyatları yıllık yüzde 25,56 artarken bu seviyeler son 2,5 yılın zirvesi anlamına geliyor.

Sağlık Bakanı Koca : Yeni Dönem Başladı

Bakan Koca, spor müsabakalarının sayıları belirlenerek tedbirlerle seyircili oynanabileceğini açıkladı. Koca, Delta varyantı vaka sayıları ile ilgili de, "16 ilde görülen Delta varyantı, şu an 26 ilde görüldü. Ağırlıklı İstanbul olmak üzere 224 delta ve bunun 134'ü İstanbul'da." dedi.

Esnaf Başkanları Bir Araya Geldi

Kartal'da oda başkanlarının talepleri ve sorunlarının çözümü amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

İTO Başkanı Avdagiç : Sanayiyi Yeni Nesil İçin Trend Meslek Yapmalıyız

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sanayinin hızlandığı bu dönemde iş gücü temininin, emtia bulmak kadar zor bir mesele haline geldiğini belirterek, "Yeni nesil, sanayi kesiminde çalışmayı tercih etmiyor. Gençlerimiz ne yazık ki mavi yaka işlere yeterince talip değiller. Sanayiyi yeni nesil için trend meslek yapmalıyız." dedi.

Dağıtım Hizmetinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

PTT'nin dağıtım hizmetlerinde elektrikli skuter dönemi başlıyor. Uygulamanın pilot çalışması İstanbul'da başlayacak.

Seramikte Yatırımlar Hız Kazandı

DÜNYA Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin iş birliğinde gerçekleştirilen “Sanayide Maden Panelleri” toplantısının ikincisinde ‘seramik’ sektörü masaya yatırıldı.

ŞAŞMAZ'DA USTAYA SÜPRİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi İstanbul yolu Şaşmaz alt geçidinde ustalara süpriz yaptı.

100 Milyar Liralık Tahsilat Bekleniyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, kamu alacaklarının yapılandırılması yasası ile 100 milyar liralık tahsilatın 36 ay içinde sağlanmasını beklediklerini açıkladı.

İmamoğlu Halk Bakkalı Sunar

Ekrem İmamoğlu "Ceplerinde İstanbul Kart taşımakta olan bütün vatandaşlarımız, bugünden itibaren 'Halk Bakkal' logolu mahalle bakkallarında kartlarını kullanarak alışveriş yapabilecekler. " dedi

BIST-TÜM’de İlk Çeyrekte Kâr Yüzde 184 Arttı

310 şirket bu yıl ilk çeyrekte kârını yüzde 184 artırmayı başardı. Kâr artırışa en yüksek katkıyı sağlayan THY oldu.

Tank Palet Fabrikasını da Yönetecek

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden profesör unvanı alan Murat Yalçıntaş’ın cüppesini bugün gerçekleştirilecek meclis toplantısında giymesi bekleniyor.

Limon Fiyatları Cep Yakacak

İstanbul'da mayıs ayında fiyatı en çok artan harcama kalemi yüzde 15,18 ile limon oldu.

Perakende Fiyatları Mayıs ayında Yüzde 1,67 Yükseldi

İstanbul'da perakende fiyatlar mayısta aylık bazda yüzde 1,67, yıllık bazda ise yüzde 15,78 yükseldi.

Piyasa Beklentilerin Üzerinde Büyüyen Ekonomiyi Konuşuyor

Yüzde 7 ile beklentilerin üzerinde gelen büyüme verisinin ardından Türk Lirası, dolar ve euro karşısında bir miktar güçlenirken BİST 100 ise yüzde 0,3 civarı artıda seyrediyor.

Markalar Bodruma Çıkarma Yapıyor

Normalleşmeye geçişle birlikte turistlerin ilgi odağı haline gelmesi beklenen Bodrum, ünlü restoran markalarını harekete geçirdi.

Erdoğan'dan Kanal İstanbul Açıklaması

Çamlıca Kulesi'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temelini atıyoruz." dedi.

İsa Güven , Ekrem İmamoğlu'nu Ziyaret Etti

Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven , Ekrem İmamoğlu'nu Ziyaret etti.

En Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı

İSO'nun Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması'na göre, TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 58,6 milyar lirayla en büyük sanayi kuruluşu oldu.

73 Milyar TL Özel İletişim Vergisi Toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, 20 yılda, yaklaşık 73 milyar liralık Özel İletişim Vergisi toplandığını açıkladı.