Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Bolu'da yabancılara özel zam kabul edildi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ilişkin önergesi, Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilerek komisyona gönderildi.

İyi Parti Ekibi , İsa Güveni Ziyaret Etti

İyi Parti Ekibi , Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güveni Ziyaret Etti.

Oto Sanatkarlarına Kritik Ziyaret

İyi Parti Genel sekreteri Uğur Poyraz , Mustafa Arslanoğlunu ziyaret etti.

Okyay Sındır: Esnaf Borç Değil, Destek Bekliyor

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bayındır’da Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ve Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti;” pazarcı ve çarşı esnafı gezisinde salgınla, vergiyle, zamla tükenen esnafın Meclis’te sesi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Akşener'den Esnaf Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Oylar bundan sonra aslanın midesinde.

Akşener; Esnaf Sandığı Bekliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Çok esnaf dükkanını kapatmayı düşündüğünü söylüyor" dedi.

PARTİLER : Esnaf Bakanlığı Kurulsun

Koronavirüs salgını nedeniyle Millet İttifakı sıkıntılarla boğuşan esnaf için yeni çözüm yollarıyla gündeme geliyor.

Tam Kapanma Şart !

Yeni mutant virüslerin ortaya çıkmasıyla artan vaka sayıları gündem de yerini korumaya devam ediyor.

Esnaf Ramazan'a Ayına Umutla Girmiyor

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Şalpazarı ve Tonya ilçelerini ziyaret etti, "Vatandaşın derdinde, milletin emrindeyiz" dedi. 

104 Amiral'in Bildirisinin Altında Ne Var?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, 104 amiralin bildirisiyle ilgili çok çarpıcı bir analiz kaleme aldı.

Akşener Üzüntüden Perişan Oldu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, gittiği Hakkari'de esnafın perişan halini gördü

Asgari ücretli fitreye, esnaf desteğe muhtaç

İYİ Parti'li Dervişoğlu: Asgari ücretin 2.825 lira olduğu düşünüldüğünde aradaki 534 liralık fark, asgari ücretlinin fitreye muhtaç hâle getirildiğini de göstermektedir. Hükûmetin açıkladığı paketler, esnafın ve çare bekleyen vatandaşlarımızın derdine derman olamamıştır.

Esnaf ve vatandaşın Derdi 'Say Say Bitmez'

Antalya'da ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret eden İYİ Parti heyeti, görüşmede Antalya’nın sorunlarına ve sorunların çözümlerine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Esnafa 'kör müsünüz' diyen bir belediye başkanı olur mu?

İYİ Partili Usta: Son günlerde, Büyükşehir Belediyesi sürekli yanlış işlerle gündeme geliyor. Şehidin yanına defnedilmek istenen şehit ailesinden 20 bin lira bedel isteyen Büyükşehir Belediyesi, kendi memnuniyet kamu araştırması için 214 bin lira veriyor; vatandaşa, esnafa kör müsünüz, görmüyor musunuz? Diyen bir belediye başkanı anlayışı var.

'İktidar kalan ömründe en azından şunu yapsın'

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli: İktidarın, aziz milletimizin feryatlarına kulak vermesini tavsiye ederim; kalan ömründe bir nebze de olsa milletimiz için çalışmasını, en azından milletimizin gönlünde hoş bir seda bırakmasını dilerim.

Esnaftan Akşener'e: Böyle devam ederse dayanamayız

İYİ Parti lideri Akşener, esnaf ziyaretinde yine bir dokundu, bin ah işitti. Borçları nedeniyle tarlasını sattığını anlatan esnaf, "Şimdi sıra evimizde" dedi. Bir lokanta esnafı ise, "Bu dükkandan 5 aile ekmek yiyordu. Önceden günde 25 kiloya yakın et işliyorduk, şimdi 2-3 kilo bile işleyemiyoruz. Böyle devam ederse zaten dayanamayız” diye dert yandı.

Ankara Bu Soruyu Konuşuyor?

Uluslararası kuruluştan AK Parti ve MHP'yi şok edecek anket

Bir yılda 100 bin esnaf kepenk kapatırken ekonomik buhran iktidar ortaklarını derinden etkilemişe benziyor. Zira uluslararası kuruluşun anket verilerine göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 17-20, MHP 4-6 bandında.

Esnaftan Akşener’e: 320 bin lira elektrik faturam var

Memleket gezilerine Mardin'de devam eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, kendisine derdini anlatan çiftçiye gelen 320 bin liralık elektrik faturasını duyunca şok oldu.

Akşener'den esnaf ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener esnaf ziyaretlerine Şanlıurfa'da sürdürdü. İşyeri sahipleri ve çalışanların sıkıntılarını dinleyen Akşener, esnafın sorunlarını Meclis'te dile getireceğini söyledi.

Esnafı borç yükünü artıracak kredi yerine hibe ile destekleyin

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, hükümete "Esnafı borç yükünü artıracak kredi yerine hibe ile destekleyin" çağrısı yaptı

Akşener'in ziyaret ettiği esnaf: Az önce elektriğimi kesmeye geldiler

Yurt gezileri kapsamında Ankara Sincan’da ziyaretlerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafın dertlerini dinledi. Bir esnaf, “Siz gelmeden biraz önce elektriğimi kesmeye geldiler” dedi.

'Kapatan esnaf yok' eşittir, milletten çok uzağız!

İYİ PARTİ'li Örs:Şu dönemde esnaf çok büyük sıkıntıda. On aydır dükkânı kapalı, siftah yapmamış, servis şoförü arabasının marşına basmamış, okul kantincisi mekânının tozunu almamış. Hâl böyleyken “Kapatan esnaf yok.” demek milletten ne kadar uzak olduğunuzun da bir göstergesidir

Esnaf kan ağlıyor, çiftçi üretmekten vazgeçiyor

 İYİ PARTİ'li Örs: Türkiye’nin her yöresinde vatandaşlarımızla, esnafımızla, üreticilerimizle bir araya geliyoruz, onların sorun ve taleplerini dinliyoruz. Gittiğimiz her yerde üreticiler kan ağlıyor

'Rekor oy verdikleri AKP'den şikayetçiler'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri’de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçidir." dedi.

O ilçenin esnaf ve sakinlerine bir dokun bin ah işit

İYİ Partili Filiz:Geçtiğimiz hafta Düzce’nin Yığılca ilçesini ziyaret ettik. Her yerde olduğu gibi bir dokunduk bin ah işittik. Esnaf, çiftçi perişan. Ekonomik durumdan kaynaklanan göçe ilave olarak Yığılca’nın başka sorunları da var.

Zincirler hala kapıda, destek yetersiz

İYİ Partili Cesur: 100 bin esnaf kepenk kapattı, borçlular, icralar arttı, geniş tanımlı işsizlik arttı, iflaslar zinciri arttı ve zincirler hâlâ kapıda duruyor çünkü destek yok. Yani yok denecek kadar az ve aslında var diyecek kadar da yok.

Esnaf Kefen Parasını Yedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, pandemi sürecinde esnafın giderek artan geçim sıkıntısını gündeme getirerek, Ordu'nun Perşembe ilçesinde ziyaret ettikleri 74 yıllık esnafın son elektrik ve su faturasını kefen parası ile ödediğini kendilerine söylediğini bildirdi.

47 yıllık esnaf kefen parasını elektrik-suya yatırdı

Ordu Perşembeli Mehmet amca: “47 yıllık esnafım, kırk yedi senelik. Ben kefen paramı da bu ay elektriğe, suya yatırdım.” 

'500 lira kira yardımını 'aldım' diyene daha rastalamadık'

Lütfü Türkkan:İYİ PARTİ olarak biz aylardır sokaktayız, Daha bugüne kadar, lütfedip esnafa verdiğinizi söylediğiniz o 500 lira kira yardımı var ya daha henüz bir kişi bize “Evet, ben aldım.” demedi...Kapanan dükkanlar hala vergi ve stopaj ödüyor