Kahramanmaraş Haberleri

Kahramanmaraş Haberleri

Ünlü markaların giysileri Kahramanmaraş’ta üretiliyor

Konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe dünyanın ünlü markalarının giysilerinin üretildiği Kahramanmaraş'ta, irili ufaklı işletmelerde pandemi sonrası çalışmalar hız kazandı.

Erdoğan: Fahiş fiyatların önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'ta Milli İrade Meydanı'nda toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatlarla mücadele edileceğini söyledi. Erdoğan "İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarı taşıyacağız. Türkiye'yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Emin olun bizden başka da sizlerin dertleriyle dertlenip çözümler getirecek başka kimse yok. Bay Kemal '128 milyar dolar nerede?' diye soruyordu, artık hiç sesi çıkmıyor" dedi.

Park cezasında emsal karar

Kahramanmaraş'ta otomobilini otobüs durağı yakınına park eden sürücüye polis tarafından yazılan hatalı park cezası, delil olarak sunulan fotoğrafta durak gözükmediği için mahkemece iptal edildi.

Kahramanmaraş'ta yangın söndürme uçağı düştü

Kahramanmaraş'ta çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Uçağın dağa çarparak düştüğü belirtilirken, uçakta 5 yabancı 2 Türk toplamda 7 kişi bulunuyordu.

Lezita , 1,35 Milyar Liralık Yatırım Yapacak

İzmir’deki fabrikasında maksimum kapasiteye ulaşan Lezita, büyüyen iç ve dış pazarı dikkate alarak üretimini iki katına çıkarıyor. Kahramanmaraş’a yatırım kararı alan şirketin yeni entegre tesisi, 1 milyar 350 milyon liraya mal olacak.

Kahramanmaraş Bu; Dondurmayı Kaptırmadı

'Tescilli coğrafi işaret mahreci' yoksa üzerinde Maraş dondurması da yazsa Maraş dondurması değildir."

Ede, Esnaf Elektriği Ucuza Kullanacak

İmzalanan protokol çerçevesinde, ticarethane abone grubunda yer alan ve kampanyadan yararlanmak isteyen oda esnaflarının, oda kayıt belgeleriyle birlikte kendilerine en yakın Akedaş Tüketici İşlem Merkezine başvuru da bulunarak imzalayacakları

Partilerin Hazine Yardımı Esnafa

Turgut Sezal "Benim teklifim bu desteğin siyasi partilerden ziyade başta pandemi dönemi olmak üzere ekonomik kriz döneminde zor durumda olan vatandaşlara destek ödenmesidir. Eğer öyle olursa mevcut rakamlarla vatandaşımızın ekonomik koşullarında gözle görülür bir iyileşme yaşanacaktır.” dedi.

Emin Esnaf

Kahramanmaraş'ta giyim dükkanı olan bir esnaf iş yerinde bulduğu poşet içinde unutulan 90 bin lirayı polisi arayarak sahibine ulaştırdı.

Esnaf Zincir Marketlere Sınırlama İstedi

Kahramanmaraş Attarlar Esnaf Odası Başkanı Cuma Güler "Mahalledeki bir bakkalımız, bir tuhafiyecimiz evde olmadığın zaman çocuğunu güvenebileceğin veresiye aldığınız, düğününde, cenazende esnaf gelir. BİM gelmez! Bir A101 gelmez yerel esnafa biraz daha sahip çıkalım." diye konuştu

Esnaf Kefen Parasını da Harcadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, hükümetin açıkladığı kira ve yardım sözünün esnafa çare olmayacağını belirterek, “Siz 20, 30 yıl vergi aldığınız insanlara 30 gün bakmak zorundasınız

Kahramanmaraş Esnafının Yüzü Güldü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, salgın sürecinde müşteri kısıtlılığıyla karşılaşan toplu taşıma esnafına, araç başı 2 bin TL olmak üzere toplam 10 milyon TL’lik yardım paketinin kullanıldığını açıkladı.