Kamyon Haberleri

Kamyon Haberleri

Uçaklarda kalan eşyalar ihale ile satıldı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde unutulan, bulunan ve sahiplerine ulaşılamayan 3 bine yakın valiz, sırt çantası ve 3 bin parçaya yakın elektronik aletin yanı sıra 25 bin buluntu eşya ihale ile satıldı. İhale ile satın alınan valiz ve eşyalar satılmak üzere kamyonlarla Avcılar'a getirilerek satışa çıkarılınca kuyruk oluştu.

KOBİ'lerden her gün 300 bin kamyon yük çıkıyor

Toplam istihdamın yüzde 74’ü KOBİ’lerde çalışıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ülkemizde 3,5 milyon KOBİ var ve şirketlerin yüzde 99,8'i KOBİ statüsündedir.

ABD tüm dünyaya duyurmuştu... Tedarik tehdit altında, 100 bin şoför alacaklar

Mobilya devi Ikea, şoför sıkıntısı sebebiyle zor günler yaşıyor. İşletmeleri vurmaya devam eden bu sorun karşısında şirket, yaklaşık 1.000 ürün hattını tedarik etmekte zorlanıyor. Ancak sorun sadece İkea'da bitmiyor. Birleşik Krallık'taki birçok sektör sürücü sıkıntısıyla başa çıkmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD'de de aynı sorunla karşı karşıya kalmış, tüm dünyada 100 binden fazla kamyon şoförü alacaklarını duyurmuştu.

ABD'de kamyon şoförü krizi!

ABD genelinde şu sıralar kamyon taşımacılığı krizi yaşanıyor. Yaşanan kriz sebebiyle nakliye şirketleri yurtdışından şoför aramaya başladı.

En Becerikli Tır Şoförleri

Kamyon, tır gibi uzun ve ağır araçları kullanmak birçok şoför için ustalık , tecrübe gerektiriyor. Sıradan sürücülerin aksine bu şoförler dünyada ki en becerikli tır şoförleri arasında kendine yer buluyor.

Mercedes-Benz Türk, 6 aylık satış rakamlarını paylaştı

Mercedes-Benz Türk, 2021'in ilk 6 ayını içeren otobüs ve kamyon pazarı değerlendirmesini gerçekleştirdi.

Esnaf Ucuz Kurtuldu

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, tamir esnasında çıkan ve 2 kamyon ile 1 işyerinin zarar görmesine neden olan yangında zarar gören esnafı işyerinde, yaralanan 4 ustayı da hastane de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.Özsan Sanayi Sitesi’nde 6 Temmuz 2021 günü meydana gelen olay da, tamir esnasında çıkan yangında tamir edilen kamyon ile yanında tamir için bekletilen kamyon ve işyerinde maddi hasar oluşmuş, 4 usta ise yaralanmıştı.

Minibüsçüler Zam İstiyor

Sincan Kamyoncular Minibüscüler Otomobilciler Halk Otobüscüler Ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın, pandemi koşullarında ekonomik sorunlar yaşayan minibüscülerin zam beklediğini açıkladı.

Reysaş , Konteyner Fabrikası Kuracak

Çin’in montaj odaklı teklifini reddeden ve konteyner fabrikası kurma kararı alan Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, “Lojistiğe de tek kamyonla başlamıştım, şimdi en büyük oyunculardan biriyiz. Denemek istiyorum” dedi.

Seçer sözü: Esnaf etkilenmeyecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, Karacailyas Mahallesi’nde ‘tır parkı, kamyon garajı ve garajlar’ olarak tanımlı 69 bin metrekarelik bir alanın planlarda “Belediye Hizmet Alanı” olarak tanımlanmasına ilişkin teklif görüşüldü. Bu düzenlemenin esnafı olumsuz etkilemeyeceği belirtildi.

Yük boşaltma mevzuatının olmaması o esnafı mağdur ediyor

CHP'li Kayışoğlu,  yük boşaltmayla ilgili mevzuatın olmadığı ve bu nedenle taşımacılık sektöründeki esnafın bazen günler, haftalar süren beklemeler nedeniyle mağduriyet yaşadığını söyledi.

Nakliyeci Esnafı Ne Yapsın?

2021 başı itibariyle Türkiye'de yollardaki kamyonların e’i, kamyonetlerin ise Q’i, 11 yaş ve üzerinde...Ancak Avrupa Birliği ve İngiltere’deki kamyonların a'i, 0-5 yaş aralığındadır. Almanya'daki kamyonların ise ?'si, 5 yaşından genç... Nakliye Esnafını zorlu günler bekliyor.

Nakliyeci esnafının 2020’deki mırıltısı çığlığa dönüştü

İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı: Tarsus Kamyoncular ve Tırcılar Kooperatifini ziyaretimizde, bir dokunduk bin ah işittik. Geçen senenin mırıltıları bu sene maalesef, çığlığa dönüşmüş…

Pes! Nakliyeci ve kamyoncu esnafı 27 çeşit vergi ödüyor! 

CHP'li Tüzün: Bu ülkede en çok vergi veren esnafların başında nakliyecilik ve kamyonculuk sektörü gelmektedir. 27 çeşit vergi ödemektedir, nakliyecilik işi yapan bir firma devlete 27 çeşit vergi ödemektedir

Kamyonun değeri 80 bin, 130 bin lira ceza gelmiş

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yollarındaki cezalı geçişlerde öyle rakamlarla karşılaşıyoruz ki insan hayrete düşüyor. Kamyonun değeri 80 bin lira, 130 bin lira ceza gelmiş” dedi.

TEM'de kamyonet alev alev yandı