Konya Haberleri

Konya Haberleri

Yağlık ayçiçeği üreticisinin yüzü gülüyor

Konya’nın Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kaya, yağlık ayçiçeği ekimi yapılan alanlarda çiftçilerle bir araya gelerek bereketli bir sezon dileğinde bulundu.

Konya'dan Asya'ya elma ihracatı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yetiştirilen aroması ve kalitesiyle dikkati çeken elma, yurt dışında da ilgi görüyor.

Kütahya'da 5 büyüklüğünde deprem! Çok sayıda ilden hissedildi

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre saat 14.04'te merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Ankara, Eskişehir, Afyon ve Konya'dan da hissedildi. AFAD, "Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" açıklamasını yaptı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, "5-6 saniye sürdü, olumsuz bir durum yok" dedi.

Selde Can Kaybı 27'ye Yükseldi

Konya'nın Kulu ilçesinde bir esnaf arızalanan hava su saati cihazına yazdığı yazı ile sürücüleri inandırmaya çalıştı.

Sorgun, Dolular ve Kavuş’tan Esnaf Ziyareti

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taylan, Gazze Caddesi esnaflarını ziyaret etti.

2 il için kentsel dönüşüm kararı

Mardin'de bazı alanların, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ve Konya'da bazı alanların "yenileme alanı" olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Konya'da katliam

Konya'da, bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi, ev de ateşe verildi.

Hiç Keçi Dondurması Yediniz mi ?

Yüzde yüz keçi sütünden olan Geleneksel Türk dondurması üretimi Kechy Gurme Dondurma Konya’da üretiliyor

Esnaf Başkanları Nabız Yokluyor

Türkiye’nin önemli dört ilin esnaf başkanlarından Ankara çıkarması geldi. Kulislerde güç gösterisi olarak yorumlanan ziyaretin yaklaşan seçimlere yönelik olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.

Konya DSYB: Üretim Maliyetlerini Düşürdük

Konya Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği (DSYB) Başkanı Edip Yıldız Basın açıklaması yaptı.

Esnafın Elinden Lezzetler

Ustaların yemeklere büyüleyici dokunuşu ile farklı bir renk alan lezzetler görüntüleriyle gözleri dolduruyor.

Konyaaltı Esnafım Hoşgeldin

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 2 bine yakın esnaf, tüketiciden ve esnaftan komisyon almayan e-ticaret uygulaması çatısı altında toplandı.

Berberler ve Kuaförler Haksız Rekabetten Şikayetçi

Veli Baranok, “Dermatolog ve Plastik cerrahlarımızın bir bölümü çeşitli dernek çatıları altında birleşerek güzellik salonlarının faaliyetlerinin engellenmesi için olmadık çabalara girişmişlerdir." dedi

Konya Esnafı 150 Milyonun Peşinde

Türk siyasetinin 128 Milyar Dolar polemiğinin değişik versiyonu Konya'da yaşanıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın" bizim pandemi desteğimiz 150 milyon! İddianız eksik, hayaliniz noksan. Boş hedeflerle vakit geçirmek yerine Konya'mızı tanımanızı ve bizi yakından takip etmenizi tavsiye ediyorum. Öğreneceğiniz çok şey var” sözleri esnafın gündemine oturdu. Esnaf paranın peşine düştü.

Yemeyen Bin Pişman , 52 Yıllık Gurur

52 yıldır köftecilik yapan İsmail Tatgil Bedesten Çarşısının sıra dışı köftecisi olmaya devam ediyor.

Konya’da, Edirne’de esnaf isyanlarda, kongreler ise 'lebalep'

CHP'li Öztrak: Lokantalar, kafeler ve daha pek çok mekan aylarca kapalı kaldı, esnaf perişan oldu, halen de oluyor. Konya’da, Edirne’de esnaf isyanları oynuyor ama tüm bunlar olurken AK Parti lebalep kongreler yapıyor.

Konya Esnafı Yine Meydanlara İndi

Konya esnafı ikinci kez meydanlara Daha önce Mevlana meydanında masa sandalye yakmıştı. Lokanta esnafının ardından yeniden meydanlara indi. Kafe işletmecileri Meram ilçesinde bulunan Gül Park'ta bir araya geldi.

Konya’da esnaf Valilik önünde toplandı: Bıktık artık bıktık!

Önceki günlerde pandemi nedeniyle zor günler geçirdiği için masa ve sandalye yakan Konya esnafı, bu kez de Valilik binası önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Konya esnafı masa sandalye yaktı

Konya'da esnaf isyan etti: AK Parti Kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı var? Mevlana Meydan'ından toplanan bir grup esnaf masa ve sandalyeleri yaktı

Esnaf ve vatandaşa 364 milyarlık pandemi desteği verildi

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, pandemi döneminde esnafa, iş dünyasına ve vatandaşa 364 milyar lira destek ve yardımda bulunulduğunu söyledi.

Bakan Pekcan’a esnaf soruları

Saadet Partili Karaduman, pandemi sürecinden etkilenen esnaflara yapılacak desteklere ilişkin bilgi talebinde bulunduğu Bakan Pekcan’a “Ülkemiz genelinde son bir yılda sicil kaydını silen toplamda kaç esnafımız vardır?” sorusunu yöneltti

Konyalı Belediyeden Esnafa E-Ticaret Desteği

Coronavirüsle mücadele kapsamında Konya Ilgın Belediyesi, daha önce kiracılarına uyguladığı kira indirimi ve kira ertelemesiyle ilgili kararları uygulamaya koymuştu. Ilgın Belediyesi, al götür veya paket servisi yapan işletmeler başta olmak üzere her işletmeye özel bir web sayfa tasarlayarak, Ilgınlı esnafların kendi tanıtımını yapmasına öncülük etmeyi hedefliyor.

Sarayına milyarlar harcayanlar sanayi esnafının sorunlarıyla ilgilenir mi?

CHP’li Hakverdi, “Yazlık, kışlık sarayına milyarlar harcayanlar, sanayi esnafının iş yeri sorunlarıyla ilgilenirler mi?”

Konyaaltı Esnafım Uygulaması

Zor günler geçiren esnafa destek olabilmek için "Konyaaltı Esnafım" uygulamasını hayata geçiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Bu uygulamayla esnafı, sipariş siteleri üzerinden ödedikleri yüksek komisyonlardan kurtarmış olacağız

Pazarcı Esnafına Yakışmadı

Olmaması gereken bir olayla  pazarcı esnafı arasında çıkan kavgada ikisi ağır 5 kişinin yaraland

Lokantalara İlanlı Destek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da şehrin çeşitli kavşaklarındaki reklam panolarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Esnafı Yüksek Komisyondan Kurtaracağız

Konyaaltı Belediyesi,Başkan Semih Esen "Bu uygulamayla esnafı, sipariş siteleri üzerinden ödedikleri yüksek komisyonlardan kurtarmış olacağız. Belediyemiz ya da bir şirket esnafımızdan herhangi bir komisyon talep edemeyecek. Esnafımız ücret ödemeden internet üzerinden satış yapabilme imkanına kavuşacak" diye konuştu.

Yakışmadı Usta

Konya'da iki komşu esnaf arasında park yüzünden çıkan kavga önce hastaneye sonra karakola taşındı