Etiketler

Güvenli Turizm İçin İlk Adım

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, TBMM gündeminde olan Turizmi Teşvik Kanunu kapsamındaki değişiklikle sürekliliğinin sağlanacağını söyledi.

Kısıtlamalar Kademeli Olarak Kalkacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının gölgesinde geçen Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Halkın Virüsle İmtihanı

Haberimizde halkımızın koronavirüs ile mücadelesinde ki yerini ortaya çıkarttık.

Taksicilere Ölüm Tehditi... Acil Aşı Lazım

Koronavirüs salgınına rağmen İstanbul'da taksiciler günde 750 bin ile 1 milyon arasında yolcu taşıyor. Bu da taksicilerin en fazla etkilenen meslek gruplarından biri olmasına neden oluyor. Taksiciler, her gün bir meslektaşlarını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kaybettiklerini söyleyerek, bir an önce aşı olmak istiyor.

Fırın Ustaları Pozitif Çıktı

Fırında çalışan ustalar pozitif çıktı. Fırın sahibi çalışanlar karantinada. Ancak iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Esnafa Müjde !

Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan ve zor durumda kalan işletmeler için kira düzenlemesi yolda.

Servis Araçları İçin 12 Yaş Şartı Kaldırılmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okul servis araçlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri nedeniyle 1,5 yıldır çalışmadığını belirterek, bu araçlar için 1 Temmuz'da dolacak 12 yaş sınırı kuralının salgın bitinceye kadar kaldırılmasını istedi. 

PARTİLER : Esnaf Bakanlığı Kurulsun

Koronavirüs salgını nedeniyle Millet İttifakı sıkıntılarla boğuşan esnaf için yeni çözüm yollarıyla gündeme geliyor.

Kısıtlamalar İçin İlk Adım Atıldı

Koronavirüs önlemleri dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili tüm ülkede geçerli olacak oldukça önemli yeni kararlar alındı.

Artık Esnafı Pandemiye Ezdirmeyin !

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında zor zamanlar geçiren esnaf ve sanatkarların olası bir kapanma kararına karşı taleplerini açıkladı.

Tam Kapanma Olacak Mı ?

Vaka sayılarının yükselmesiyle birlikte tam kapanma ülkenin gündeminde önemli bir noktaya yükseldi.

Esnaf Başkanı Şaşakaldı

Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muarrem Tekin "Türkiye’den her gün onlarca uçaklar inip kalıyor. Koronavirüs salgını havadan bulaşmıyor mu? Neden hava yolları açıkken karayolları burada kapalı kalıyor?" diye sordu.

TESKOMB'un Koca Çınarı Hünü Toprağa Verildi

Hünü’nün cenazesi, öğle namazını müteakip Urla Çeşmealtı Güvendik Mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.

TESKOMB'un Koca Çınarı Hünü Vefat Etti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri (TESKOMB) İzmir Birlik Başkanı Salahaddin Hünü, koronavirüse bağlı olarak hayatını kaybetti. .

İstanbul'a Koronavirüs Tedbirleri

İstanbul'un çok yüksek risk grubundaki iller arasında yer aldığı anımsatılan kararda, kentte sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise cuma günü saat 21.00'den pazartesi günü saat 05.00'te bitecek şekilde uygulanacağı anlatıldı.

Pes be Esnaf Kardeşim Pes !

Türkiye kırmızıya dönmüşken berberler, kuaförler ve güzellik salonları işletmecileri festival düzenledi. Salondaki görüntüler pes dedirtti.

Esnafım 31 Mart'a dikkat: Ödeme ve başvuruda son 2 gün

Birçok alanda başvuru ve ödemeler için son tarih 31 Mart. Kira, hibe, ciro desteği için başvurular sona eriyor, gelir testi yaptıranın GSS borcu siliniyor. Pandemi desteklerinden borçların silinmesine, primden kısa çalışma ödeneğine birçok konuda 31 Mart çok önemli. İşte son dakika uyarıları..

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Bakanlıktan esnafı da yakından ilgilendiren yeni genelge...Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri Cumartesi ve/ veya Pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Kısıtlamada en çok esnaf zarar görüyor

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnafların koronavirüs ile ilgili kurallara uymasını bir kez daha isteyerek, “Kısıtlama oldu mu ilk kapanacak yerler esnaf oluyor" dedi.

AK Parti kongresine muhalefetten 'lebalep' tepkisi

Esnaf ve vatandaşa "maske, mesafe, hijyen" uyarısı yapılırken ve yüz binlerce işletme pandemi nedeniyle kapatılırken AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi'nde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Muhalefet ise bu görüntülere sert tepki gösterdi.   

TESKOMB Başkanı Akgül'ün Testi Pozitif

TESKOMB Başkanı Abdulkadir Akgül Koronavirüs testi pozitif çıktı.

Esnafın Suyunu Akıttılar

Babacan, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bugün yapılan parti kongresinin ardından esnaf turuna çıktı. Devletten destek almadığını söyleyen bir esnaf, “‘Biz esnafın yanındayız’ diyor, hani nerede?” sözleriyle sitem etti. 

Vali uyarısı: Ev ziyareti esnafı da mağdur ediyor!

Amasya Valisi Mustafa Masatlı "Bu sürece halkımızda destek vermeli, özellikle ev ziyaretlerine ara verilmelidir. Bu süreçten en çok etkilenen esnafımızın mağduriyetini gidermek için halkımızdan duyarlı olmalarını rica ediyorum." dedi.

O ilçede 1500 esnafa destek

Eskişehir'in Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, koronavirüs pandemisi nedeniyle işyerlerini açamayan bu nedenle de ekonomik sorunlar yaşayan esnafa, Halk Market ile destek olmaya devam ediyor.

10 dakika için cezayı yedi, sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Adana'da ünlü olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen “Şırdancı Bedo” isimli lokanta sosyal medyada bir anda en çok konuşulan konu oldu ve trend topic listesine girdi.

Servet'i Cennet Olsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesinin vefat haberini  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu.

Yuh artık! Bankalar geriye dönük POS ücreti istiyor!

CHP'li Sümer: Pandemi nedeniyle kapalı olan esnafa kademeli açılma izninin verilmesinin ardından bankaların geriye dönük POS cihazı hizmet bedeli tahsilatı yapmasının haberleri gelmektedir

Erdoğan: Restoranlar, kafeler, kuaförlerle ilgili şartları zorlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tekrar kapanma ihtimaline ilişkin Erdoğan, "Mümkün olduğunca restoranlar, kafeler, kuaförler, bu açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız." diye konuştu.

'Esnaf, emekli, gençler, kadınlar yalnız bırakıldı'

CHP Ar-Ge Bilim Platformu tarafından pandemi sürecinde Türkiye’nin durumuna dair, ulusal ve uluslararası pek çok parametreyi değerlendiren kapsamlı bir politika notu hazırlandı.