Etiketler

HalkBank'tan , Esnafa Faiz Müjdesi

Bankadan faiz destekli krediler kapsamında önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devreden kredilerde, esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarını Hazine ve Maliye Bakanlığı üstlenecek.

Pandemi Destekleri 3 Ay Daha Uzatıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 30 Haziran tarihinde dolacak olan bazı desteklerin Eylül sonuna uzatıldığını duyurdu.

Gökhan Kırlı, TESKOMB'u Ziyaret Etti

İzmir Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Gökhan Kırlı TESKOMB'u ziyaret etti.

Fırsatı Kaçırma ! Peşin Öde Yarısı Silinsin

Vadesi 30 Nisan 2021 tarihinde dolduğu halde ödenmemiş vergi, trafik cezası, motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredisi, köprü ve otoyol geçiş ücreti borçları için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusu yapılabilecek.Peşin ödeme yapanlardan, enflasyon farkının sadece yüzde 10’u, ilk iki taksit süresi içinde ödeme yapanlardan ise yüzde 50’si alınacak, kalan kısmı silinecek.

10 günde Bin 382 Esnaf Kredi İçin Başvurdu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörlere destek olmak, ticaretin devamını sağlamak üzere 1 Haziran’da başlayan ve ‘nefes kredisi’ olarak ifade edilen KOBİ (Küçük ve Orta Boy İşletme) Finansman Destek Paketi ile üyelerine 1 milyar 250 milyon liralık kredi hacmi oluşturduklarını vurguladı.

Sicil Affı Çıktı Esnafın Önün Açıldı

Yeniden Yapılandırma, Vergi ve Matrah Artırımı, Kredi Sicil Affı Getiren Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, sicil affının çıkmasının esnaf ve sanatkarlar için önemli bir gelişme olduğunu, esnaf ve sanatkarların bankalarda da daha rahat kredi kullanılmasının önünün açıldığını söyledi

Esnafa Nefes Almama Kredisi Verildi

CHP Esnaf Masası Başkanı Veli Ağbaba "esnaf yok olmak üzere. Esnafa verilen kredi faizi yüzde 7,5 idi şimdi yüzde 17 oldu, buna nefes kredisi diyorlar ama nefes almama kredisi olarak değerlendirilebilir" dedi.

Bankalar Kredi Risk Değerlendirme Kriterleri Değişiyor

Bankaların, kredi risklerinin sınıflandırılmasına ilişkin unsurlarda değişikliğe gidildi.

Ömer Aras : Güveni Artıralım Gerginlikten Kaçınalım

Bu hafta Kanaat Önderi'nde Şeref Oğuz, Hakan Güldağ ve Vahap Munyar’ın konuğu QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras oldu. Aras, bankacılık sektörünün geçen yıl ekonomiye destek sağlama yönünde kredi ve faiz risklerini biriktirdiğine dikkat çekti.

Otomobil Fiyatlarına Zam Kapıda

Kur artışı, yüksek faizler ve vergi oranları nedeniyle otomobil fiyatları yükseldi.

Kredi Yapılandırması Yüzde 5,7'de Kaldı

Türkiye Bankalar Birliği'nin mart ayı "Kredi Gruplamaları Raporu"na göre, yeniden yapılandırılan ya da yeni bir itfa planına bağlanan kredilerin toplam kredilere oranı yüzde 5,7 oldu. Oran, bir önceki dönem olan Aralık 2020'de de yüzde 5,7 düzeyindeydi.

Nefes Kredisinde Başvurular Yarın Başlıyor

KOBİ'lere finansman desteği sağlamak amacıyla hayata geçirilen Nefes Kredisi'ne başvurular ne zaman başlıyor, uygulamadan kimler yararlanabilecek? İşte tüm ayrıntılar...

Antalya'ya Nefes Aldırcak 100 Milyon Liraya Kadar Kredi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ekonomisi darbe üzerine darbe alan Antalya’da 100 milyon liraya yakın nefes kredisi sağlanacağını bildirdi.

Ödemelerde Son Gün Hareketliliği

Vergi ve yapılandırma ödemelerinde son gün hareketliliği tüm hızıyla devam ediyor.

Bakan Elvan : Bankalardan Beklentimiz Var

Türkiye Bankalar Birliği’nin Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Kredi gelişimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Doların Gözü Zirvede

Dolar/TL, haftanın son işlem gününde tarihi zirvesini 8,61 seviyelerine taşıdı. İç dinamiklere bağlı harekette, haziranda ödemesi olan şirketlerin dolar talebinin de etkili olduğu ifade ediliyor.

Kredilerin Takibe Düşmüyor Mu ?

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, sorunlu kredilerin takibe atma süresini 180 güne çıkaran düzenlemenin eylül ayına kadar uzatılmasının gündemlerinde olduğunu söyledi.

Böyle Giderse Esnaf Kalmayacak , Esnaflar İflas Bildiriyor

Van'da salgın yasakları ve halkın alım gücünde yaşanan düşüş nedeniyle bir çok esnaf kepenk kapattı. Esnaf örgütleri acil destek gerektiğini belirtiyor.

Esnafa Geçici Sicil Affı Mı Geliyor ?

Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarını zamanında ödeyemeyen kişilerin, yükümlülüklerine uymaları halinde geçmiş ödemedeki olumsuz kayıtlar dikkate alınmayacak.

Nefes Kredisinin Ayrıntıları Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, corona virüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ'lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla 2021 Nefes Kredisine ilişkin önemli açıklamada bulundu.

Şeker Bank'tan Esnaf Ve Girişimcilere Büyük Destek

Şekerbank, Fongogo iş birliği kapsamında tüm esnaf ve girişimcilere önemli avantajlar sağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Yatırım Atağı

Reuters, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çarşamba günü 20'ye yakın ABD'li şirketin üst yöneticileriyle video konferans yoluyla görüşeceğini duyurdu.

O Kuruluş Kredi Riski Uyarısında Bulundu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından hazırlanan son raporda, ufukta görünen ekonomik toparlanmaya rağmen gelişmekte olan piyasaların kredi riskleri hala devam ediyor.

Yeni Nefes Yüzde 15 Faizle Geliyor

TOBB ile üye oda ve borsaların bankalardaki mevduatlarının faiz ve kâr payı geliri karşılığında, indirimli oranlarda kredi kullandırılması esasına dayanan nefes kredisinde şartlar netleşiyor.

Hibe Başvurusu 25 Mayısta Başlıyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe başvurularının 25 Mayıs’ta başlayacağını açıkladı.

Sıra Başvuru Yapmaya ve Kredi Almaya Geldi

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkar iki ayrı grup halinde hibe desteğinden faydalanacak. Toplamda 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek.

Erteleme , Öteleme , Kolaylık Sağlanmıyor (BÖLÜM 2)

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı pandemi süreciyle ilgili yaşanan sorunları www.esnafhabertv.com'a anlattı.

2.3 Milyon Kişi Daha Borç Batağında

TBB verilerine göre geçen yıl martta kişi başı ortalama 20.5 bin lira olan kredi riski bu yıl martta 26.1 bin liraya yükseldi.

Erteleme , Öteleme , Kolaylık Sağlanmıyor (BÖLÜM 1)

Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı pandemi süreciyle ilgili yaşanan sorunları www.esnafhabertv.com'a anlattı.

Esnafa Nefes Aldıracak Kredide Koşullar Belirleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından, dün oda ve borsalar bankalardaki mevduatlarını ve son kullandırılan nefes kredisine bağladıkları mevduatları TOBB'ye bildirmeye başladılar.