Meral Akşener Haberleri

Meral Akşener Haberleri

İyi Parti Ekibi , İsa Güveni Ziyaret Etti

İyi Parti Ekibi , Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güveni Ziyaret Etti.

Akşener'den Esnaf Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Oylar bundan sonra aslanın midesinde.

Akşener; Esnaf Sandığı Bekliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Çok esnaf dükkanını kapatmayı düşündüğünü söylüyor" dedi.

104 Amiral'in Bildirisinin Altında Ne Var?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, 104 amiralin bildirisiyle ilgili çok çarpıcı bir analiz kaleme aldı.

Akşener Üzüntüden Perişan Oldu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, gittiği Hakkari'de esnafın perişan halini gördü

Esnaftan Akşener'e: Böyle devam ederse dayanamayız

İYİ Parti lideri Akşener, esnaf ziyaretinde yine bir dokundu, bin ah işitti. Borçları nedeniyle tarlasını sattığını anlatan esnaf, "Şimdi sıra evimizde" dedi. Bir lokanta esnafı ise, "Bu dükkandan 5 aile ekmek yiyordu. Önceden günde 25 kiloya yakın et işliyorduk, şimdi 2-3 kilo bile işleyemiyoruz. Böyle devam ederse zaten dayanamayız” diye dert yandı.

Ankara Bu Soruyu Konuşuyor?

Esnaftan Akşener’e: 320 bin lira elektrik faturam var

Memleket gezilerine Mardin'de devam eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, kendisine derdini anlatan çiftçiye gelen 320 bin liralık elektrik faturasını duyunca şok oldu.

Akşener'den esnaf ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener esnaf ziyaretlerine Şanlıurfa'da sürdürdü. İşyeri sahipleri ve çalışanların sıkıntılarını dinleyen Akşener, esnafın sorunlarını Meclis'te dile getireceğini söyledi.

Akşener'in ziyaret ettiği esnaf: Az önce elektriğimi kesmeye geldiler

Yurt gezileri kapsamında Ankara Sincan’da ziyaretlerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafın dertlerini dinledi. Bir esnaf, “Siz gelmeden biraz önce elektriğimi kesmeye geldiler” dedi.

Kötü mali yönetimle vatandaş da fiyatlar da çıldırdı! Suçlu esnaf mı?

İYİ Partili Erel: 83 milyon şu anda hayat pahalılığıyla mücadele ediyor. Soruyorum suçlu marketçi mi, esnaf mı, çiftçi mi, pazarcı mı? Üretemeyen, ürettirmeyen yönetim ve sonunda kocaman bir hayat pahalılığı. Kötü mali yönetim sonucu vatandaş da fiyatlar da çıldırmış durumda ama bunun sorumlusu marketçi, pazarcı, çiftçi, esnaf öyle mi?’

Esnaf yüzde 8'le ödeyemezken yüzde 20 faizle nasıl ödeyecek?

İYİ Partili Altıntaş: Toplumun yüzde 80’i borç içinde yaşamaktadır. İcra dosyalarının sayısı 30 milyona dayanmıştır. Lokanta ve kafeler kapalıdır, pek çoğu zaten kapanmış ve el değiştirmiş durumdadır. Esnaf ve çiftçi borç batağındadır, vadesi gelen borçlar yeni faizlerle ertelenmekte, borçlar sürekli artmaktadır. Lokantacı esnafımız: ‘Yüzde 8 faizle ödeyemediğim borcumu, yüzde 20 faizle nasıl ödeyeceğim?’ diye sordu

HES kontrolü getirin, o esnafın dükkanı açılsın!

İYİ Partili Türkkan: Yasaklar kapsamında faaliyetleri durdurulan işletmelerde, AVM’lerde uygulandığı gibi HES kodu kullanmak zorunluluk hâle getirilsin, o esnafın dükkânı açılsın; aksi hâlde gerçekten çok zor durumdalar

Aşının 100 milyon, kapatmanın maliyeti milyarlarca dolar

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin TBMM Grup toplantısında esnafın sorunlarını gündeme taşıdı

"Tokyo'yu Bırakın Anadoluya Bakın"

Anadolu Ajansı, Japonya'da pandemi tedbirleri sebebiyle zor durumda olan esnafın dertlerini haber yapmıştı, Meral Akşener konuyu İYİ Parti grup toplantısında gündeme getirerek AA'nı eleştirdi.

Esnaf Adalet Ağbi'yi Ağlattılar

 “Bankadan kredi almak için 3 ayrı yer beni sömürüyor. Esnaf odası “2 senedir neredeydin ver bakalım 2 bin lira” esnaf kefalet var bir de geçmiş aidatlarını istiyor 2 bin lira da ona veriyorum 4 bin lira oldu. Bir de Ankara Ticaret Sicil var oraya da veriyorum. 3 yere 5 bin lira para ödüyorum. Sendikalar var. Nerede bu sendikalar?”  

Akşener Sordu Esnaf Cevapladı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde esnafı gezen Meral Akşener verilen cevaplar karşısında "Vay Be" dedi.

"Alyansını Emanet Bırakanlar Oluyor"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener memleket gezileri kapsamında Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Esnaf “ Bu durumu yaşamayan yoktur, alyansını, yüzüğünü, emanet bırakanlar” oluyor diye yanıtladı.

Davutoğlu Kızılay'da esnaf ziyareti yaptı

Eski başbakanlardan Davutoğlu, Ankara'da Kızılay esnafını ziyaret edip alışveriş yaptı. Bir esnafın daveti üzerine Davutoğlu, "Misafirimiz var, ona yetişeceğiz, yoksa girerdik" dedi. Davutoğlu, Akşener'i evinde misafir etti.

Acil esnaf eylem planı oluşturulsun

İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu: "Hükûmet iyileştirici yaptırımlar ile acil esnaf eylem planı oluşturmalıdır. Salgında zarar gören esnafın kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi taksitleri ile elektrik, su, doğal gaz fatura bedelleri bir yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmelidir."

Kahveci Esnafı'nın Meral Başkanı

Kahveci esnafı başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarın sorunlarını her platformda dile getirdiğini söyleyen İsa Güven "bizlere sahip çıkan genel başkanı Sayın Meral Akşener hanımefendiye çok teşekkür ediyorum görevinde başarılar dilerim" dedi. 

Esnaf: Meral Abla Çabuk Gel !

Bu esnada kadın esnafın eşi Meral Akşener’e bir çağrıda bulundu. Eşinin anlattıklarını destekleyen esnaf “Sıkıntı üzerine sıkıntı ablacım. Başımıza çabuk gelmeniz lazım” ifadelerini kullandı.

Eşinden kalma yüzüğü torunları için bozdurmuş!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e Kartal’da ziyaret ettiği kuyumcu ekonominin durumundan şikayet ederken yürek sızlatan bir örnek verdi: "70-80 yaşlarındaki bir kadın, eşinden kalma yüzüğü bozdurdu torunları için."

Akşener Esnafın Derdini Birebir Dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Beypazarı ziyaretinde esnafların feryadını dinledi.  Siyasi çekişmelerden esnafların unutulduğunu söyledi.