Mersin Haberleri

Mersin Haberleri

Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Rusya'da yapımı tamamlanan ikinci ünitesi için üretilen reaktör basınç kabı Türkiye'ye gönderildi.

Bursa'nın toprağı Büyükşehir’le bereketleniyor

Bursa’da çiftçilere her yıl 1,5 milyon, dönem sonuna kadar da 5 milyon fide dağıtmayı hedefleyen Bursa BB, yüzde 50 hibeli 1 milyonu aşkın yaban mersini, ahududu, çilek, goji berry, lavanta ve aronya fidanını daha çiftçilerle buluşturdu.

Anamur muzu tarlada 6, markette 15 TL

Mersin’in muzu ile ön plana çıkan Anamur ilçesinde muz üreticileri muzun tarladan hasat fiyatının son 15 günde 8 TL’den 5.5 TL’ye kadar düşmesine karşın büyükşehirlerde marketteki muz fiyatının 15 TL olması üzerine toplantı kararı aldı.

Erdoğan'dan kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, kripto parayla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Erdoğan Mersin'de önemli açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili gençler, cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te seçimleri de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve  Cumhur İttifakı olarak 2023'te yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bunun için şimdiden planlı, programlı, aktif bir şekilde çalışmaya başlamalı, önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi.

Mersin toptancı halinde yangın

Mersin'in Mut ilçesinde, Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nde çıkan yangın sonucu 6 depoda hasar meydana geldi.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali, Türk şirketlerine iş fırsatları sağlıyor

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali, projede yer alan Türk şirketleri için önemli bir kaynak oldu.

Mersin Aydıncık'taki orman yangınına müdahale sürüyor...

Mersin'in Aydıncık ilçesinde iki gün önce çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Yaban mersini üreticisine servet kazandırıyor

Türkiye'de en fazla yaban mersini üretilen illerden Bursa'da yıllarca atıl kalan arazilerine yaban mersini diken üreticiler, dönüm başı 50-60 bin lira kazanç sağlıyor.

SGK’da yapılandırılan borçlara taksit imkanı

Denizli SGK İl Müdürü Abdullah Mersin, kurumun alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yaptığı konuşmada, “Yapılandırılan borçlar, ikişer aylık dönemlerde 6, 9, 12 veya 18 taksit şeklinde de ödenebilecektir” dedi.

Ejder meyvesinin tanesi 90 liradan alıcı buluyor

Mersin'in Erdemli ilçesinde hasadına başlanan ejder meyvesinin tanesi 90 liradan alıcı buluyor.

Mikro kredi ile hayatı değişti!

Mersin'in Erdemli ilçesinde, 2 çocuk annesi 48 yaşındaki Gülsüm Yılmaz evinin önünde odun ateşinde yaptığı yufka (köy ekmeği) ekmeklerini pazarda satarak ailesinin geçimini sağlıyor.

Oto Sanatkarları Külliye'de

Oto Sanatkarları Külliye'de İbrahim Kalın ile görüştü

Zincir Marketlere Kar Marjı Sınırlandırılması Getirilmeli

HALDER Mersin Başkanı Münir Şen, meyve ve sebze ürünlerinde fiyat istikrarının yeniden sağlanması için zincir marketlere kâr marjı sınırlaması getirilmesi gerektiğini söyledi.

Esnaf İçin Düzenlenen Kampanya 500 Bine Yakın Destekçi Buldu

Yerel esnaflar için farkındalık kampanyası başlatan Dervişoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sait Dervişoğlu, sosyal medya hesapları üzerinden yaklaşık 500 bin kişiye ulaştı.

Esnafın Elinden Lezzetler

Ustaların yemeklere büyüleyici dokunuşu ile farklı bir renk alan lezzetler görüntüleriyle gözleri dolduruyor.

170 Pazarcıya Karşı 271 Seyyar Satıcı

Seyyar satıcılar hiç bir ücret ödemeden kazanç sağlamak için fırsat kollamaya devam ediyor.

O projeyle kentin ekonomisini dijitale taşıyacaklar

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MERSİN ESOB) ile Skor Yazılım AŞ tarafından hayata geçirilen ‘Esnaf Seninle’ projesi, Mersinli esnafın dijitalde faaliyetini artırmak amacıyla online dönüşümünü sağlayacak.

O kentte işverenlere 2021 yılı teşvikleri eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ve Mehmet Koçak Danışmanlık Grubu işbirliğinde “2021 Yılı Teşvikleri ve SGK” konulu çevrimiçi seminer programı düzenlendi.

Tabela kirliliği ve kaldırım işgaline izin verilmeyecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde tabela kirliliğini sona erdirmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları hızlandırıyor. Uzun süredir konu hakkında çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, esnafın görüş ve önerilerini de dikkate alarak bir yol haritası hazırladı. 

Seçer sözü: Esnaf etkilenmeyecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, Karacailyas Mahallesi’nde ‘tır parkı, kamyon garajı ve garajlar’ olarak tanımlı 69 bin metrekarelik bir alanın planlarda “Belediye Hizmet Alanı” olarak tanımlanmasına ilişkin teklif görüşüldü. Bu düzenlemenin esnafı olumsuz etkilemeyeceği belirtildi.

Mersinden kadın kooperatifine iki ödül birden

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kurulan ve her geçen gün daha çok kadına ulaşarak kadınları üretime teşvik eden Mersinden Kadın Kooperatifi, iki ödül birden aldı.

Tarsus’ta kentin ekonomisine yön verenlerle buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’taki Borsa, Oda, Dernek, Kooperatif ve Birlik temsilcileri ile buluştu.

Seyyar esnafına kılık kıyafet ve hijyen bilgilendirmesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, cadde kenarlarında ve kentin farklı noktalarında seyyar satıcılık yapanların, kent estetiğine uygun araçlara sahip olması, kılık-kıyafet ve hijyen kurallarına azami özeni göstermeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Amerikan basını Mersin'de esnafın nabzını tuttu: BİTTİK!

ABD’nin en büyük uluslararası multimedya haber kuruluşu VOA (Amerika'nın Sesi), Mersin'de esnafın nabzını tuttu. Ortak feryat şöyle: "Bittik!"

O ildeki hal esnafına güzel haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 800 hektar alan üzerine kurulu, 1500 iş yerine sahip ve günde 7 bin civarında aracın sevkiyat yaptığı Mersin Merkez Hal Kompleksi’nde 2020 yılında başlattığı çalışmalarla hem esnafın hem de üreticinin takdirini topluyor.

YAĞ çay bardağında, KIYMA 5 TL’lik alınabiliyor

TBMM’de yükselen feryat: “Çok acı ve vahim bir tablo var. Bakın, bakkala gidiyoruz; bir ev hanımı çay bardağında yağ almak zorunda kalıyor. Kasaba gidiyoruz; bir emekli 5 lirayı elinde sıkı sıkı tutuyor, başını önüne eğiyor ve 5 liralık et alıyor. Fırına gidiyoruz; insanlar 50 kuruş olduğu için bayat ekmek kuyruğunda”

AVM sayısı 436 olmuş, esnaf nasıl bitmesin!

2007 yılında 145 olan AVM sayısı 2020 yılında 436 olmuş. Bu düzende bakkal, manav, kasap ayakta kalabilir mi?

Tarsus Hal Kompleksi’nde asfalt çalışması

Türkiye’nin önemli tarımsal üretim merkezleri arasında yer alan Tarsus’ta, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Hal Kompleksi içerisinde oldukça yıpranan ve esnaf için de sorun oluşturan asfalt zeminin tamamen yenilenmesi için çalışmalar başladı.

Vatandaşların bazıları bayat ekmeğe muhtaç

Mersin'de bir fırıncı, yurttaşların bayat ekmek aldığını söyleyerek, “Ne yapsın? Bayat ekmeği 50 kuruşa veriyorum. Normal ekmek alsa 1.5 lira. Bir tane alacağına 3 tane bayat ekmek alıyor” dedi.