Online Haberleri

Online Haberleri

E-ticarette işlem hacmi 400 milyar TL’ye ulaştı

Büyüme ivmesini 2021’de de sürdüren online alışveriş harcamaları, cirosal bazda 400 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştı. Sektörün bu yıl ise yüzde 40 büyüme ile 560 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor.

İkinci elde 'birinci kalite' cihazlar Turkcell’de

Müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet çeşitliliğini her geçen gün artıran Turkcell, lisanslı yenileme merkezi tarafından yenilenen ikinci el cihazları, mağaza ve online kanallar üzerinden müşterileriyle buluşturuyor.

Yeni Gross market zinciri geliyor! Tüm ürünler ucuza satılacak

5 yıllık hedef doğrultusunda ülke çapında açılacak 'KoopgrosS'larla market ve ürün sayısı artırılacak 'KoopmarkeT' formatıyla mahalle bakkalları ve küçük marketlere bayilik verilecek 'KoopgeL' ve 'KoopsanaL' ile hemen teslim ve sipariş seçenekleriyle online satış yapılacak. Ayrıca edinilen son dakika haberine göre fahiş fiyatçı zincir marketleri asıl üzecek darbe ise 2022 yılında gelecek.

Gençler afet anında iletişim için çözüm üretti

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen online fikir maratonlarının ikincisi gerçekleştirildi. “Afet İçin İletişim ve 5G” temasıyla düzenlenen fikir maratonunu Ortaokul grubunda “Akıllı Kanalizasyon Sistemi” projesiyle FboTech takımı, Lise grubunda ise “Görüntü İşleyen Kameralarla Anında Yangın Tespiti” projesiyle Not Found takımı kazandı

Marketler harekete geçti! En ucuzu 420 lira

Okulların açılmasına sayılı günler kala, esnaf ve online alışveriş siteleri seçeneklerinin olduğu kırtasiye yarışına marketler de katıldı. Zincir marketlerin fırsatlar sunan kampanyaları, ayın sonuna kadar sürecek.

Çin'de Alibaba krizi!

Çin'de online perakende Alibaba'nın faaliyet gösterdiği şehrin yöneticisine soruşturma açıldı. Soruşturmanın Alibaba'nın devlet yetkilileri ile yaptığı bazı usulsüzlükler ve yolsuzluklar üzerine olduğu düşünülüyor.

Yemeksepeti, 'Mahalle' İçin İlk Adımı Attı

Yemeksepeti, yerel esnafı dijitalleştirmeyi hedeflediği yeni hizmeti 'Yemeksepeti Mahalle' için Marketyo’yu satın aldı.

AKBANK dünya bankacılık tarihine geçti

Akbank dijital bankacılık sistemlerinde salı sabahı başlayan sorun nedeniyle 43 saat hiçbir bankacılık işlemleri yapılamadı. Böylece dünya bankacılık tarihinde ilk kez bir banka 2 gün sistemlerinin göçmesi nedeniyle faaliyet gösteremedi. Akbank arızaya ilişkin olarak herhangi bir siber saldırının söz konusu olmadığını açıkladı.

AKBANK: Tüm kanallarımız hizmete açıldı

6 Temmuz sabah saatlerinden itibaren yaşanan teknik aksaklık nedeniyle dijital kanallarında erişim sorunları yaşayan Akbank, yaklaşık 2 günün ardından tüm servislerin normale döndüğünü açıkladı.

Online Araç Kiralamaya Talep Arttı

Online araç kiralama sektörüne yeni girişim Miniyol da katıldı. Günlük bin adetlik işlem hacmine ulaşmayı hedefleyen platform, kısa süre içinde yurtdışına da hizmet vermeyi planlıyor.

Esnafa Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Esnafa yönelik hibe desteği başvuruları, kimlik numaralarına göre başladı. Bugün, TC kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar başvuru yapabilecek.

E-Ticarette Fırsatçılara Dikkat

Pandemide dış ticaretin büyük kısmı dijitale kayınca, dolandırıcılar e-ithalat yapan Türk firmalarının başını daha çok ağrıtmaya başladı.

O Şirket Online Ticaret İçin İlk Adım

LC Waikiki, online ticarette yeni bir adım attı. Artık hiçbir e-ticaret sitesine ürün vermeyecek olan şirket, sadece kendi sitesinde satış yapacak.

Esnaf Başkanı Online Ramazan Paketine Karşı

Ramazan ayı başlamadan önce Tesk başkanı Palandöken Türk halkını mahalle esnafından alışveriş yapmaya askıda pide ekmek ve ramazan kolisi hazırlatmaya davet etti buna rağmen alışveriş siteleri mahalle esnafının yolunu tıkayacak seviye online yardım kolileri kampanyası düzenlemesi esnafın moralini bozdu.

Esnaf Online Satışı Sevdi

Pandemi ile değişen alışveriş alışkanlıkları esnafı sosyal medya uygulamalarından satış yapmaya yönlendirdi. Tolga Yılmaz'ın özel haberi

O projeyle kentin ekonomisini dijitale taşıyacaklar

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MERSİN ESOB) ile Skor Yazılım AŞ tarafından hayata geçirilen ‘Esnaf Seninle’ projesi, Mersinli esnafın dijitalde faaliyetini artırmak amacıyla online dönüşümünü sağlayacak.

Başkentte sebze fidesi için başvurular başladı

 Bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle dijital ortamda tarımsal destek başvurularını almaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine geçilmesi ve teknik nedenlerle sebze fidesi için online başvuruda bulunamayan üreticiler için yüz yüze başvuru sürecini başlattı.

Esnaf Kredileri İçin Acil Çağrı

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" isimli projesi kapsamında “Pandemi Döneminde Esnaf Kredileri Sorunları” Toplantısı 7 Mart 2021 Pazar günü saat 14.00'da online olarak zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

Esnaf İçin Hijyen Kadar Psikoloji de Önemli

"Sorun Varsa Çözüm Var, Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" projesi kapsamında Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği öncülüğünde “Pandemi Dönemin Hijyen ve Etkili İletişim" başlıklı toplantı covid-19 önlemleri nedeniyle online platformda esnaf oda başkanları, STK temsilcileri ve uzmanların katılımlarıyla gerçekleşti. 

E-İhracat Yapacak KOBİ'ler Mutlaka Okuyun

E-ihracatın temel avantajları olarak; banka teminatına gerek olmaması, ödeme almak için online ödeme kuruluşları ile anlaşma yapılabilmesi, geleneksel ihracata göre riskin minimal olması...

İnternet Alışverişine Dikkat

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada "Verilen siparişler, seçilen ürün ve markalar, fatura gibi dokumanlar dikkatli bir şekilde incelenmeli." çağrısında bulundu.

Beş Dakikada Simitler Kapıda

Ekrem Birsen, tüm bu sorunların ortadan kaldırılması ve esnaf sanatkârlara özel online ticaret platformlarının hayata geçirilebilmesi için gerekli çalışmalar yapıldığını belitti.

Pandemiye Rağmen 25 Bin Kişilik Etkinlik

Türkiye’nin en büyük online gençlik festivali Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali 17-20 Aralık tarihleri arasında 250.000 gencin katılımıyla noktalandı. Etkinliğe 70’ten fazla popüler konuk ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Öğrencinin İmdadına TOBB Yetişti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) online eğitim alan ihtiyaç sahibi 30 bin öğrenciye klavyeli tablet dağıtıyor

Online Seçim Gündemde