Etiketler

Belediye Başkanı Esnafın Dertlerini Dinledi

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta pandemi sürecinden etkilenen esnafı ziyaret etmeye devam ediyor.

Pazarlar Neden Kapalı, Marketler Neden Açık?

BBN Türk Televizyonunda yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programının bu haftaki konuğu Ali Karaca esnafın yaşadığı sıkıntıları değerlendirdi.

Ayşe Aydın'dan Şok Açıklamalar

BBN Türk Televizyonunda yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programının bu haftaki konuğu Ayşe Aydın pandemi sürecini değerlendirdi.

Pandemiden Önce de Böyledik: Hijyen İlk Kuralımız

Uluslararası Güzellik Federasyon Başkanı Nuran Şahin güzellik odaları ve güzellik uzmanlarının yaşadığı problemleri ve pandemi sürecini esnafhabertv ye değerlendirdi.

Ramazan, Ramazan !

Aylar önce "Doğruysa Günahtır Hocam" başlığıyla uyardığımız olay yeni bir aşamaya daha geldi. Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan onlarca esnaf pandemi döneminde kirasını ödemekte zorlanırken vakıf bu kiraları pandemi boyunca ertelemek yerine kiracıları icraya verdi.

Esnafa Kredi Vaadi Ters Tepti

Pandemi döneminde maddi sıkıntı yaşayan esnafa çözüm yolları aranıyor.

Tam Kapanma Şart !

Yeni mutant virüslerin ortaya çıkmasıyla artan vaka sayıları gündem de yerini korumaya devam ediyor.

Korkutan Uyarı !

Sinop Valisi Erol karaömeroğlu son dönemde yaşanan vaka artışının ardından uyarılarda bulundu.

Konya Esnafı 150 Milyonun Peşinde

Türk siyasetinin 128 Milyar Dolar polemiğinin değişik versiyonu Konya'da yaşanıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın" bizim pandemi desteğimiz 150 milyon! İddianız eksik, hayaliniz noksan. Boş hedeflerle vakit geçirmek yerine Konya'mızı tanımanızı ve bizi yakından takip etmenizi tavsiye ediyorum. Öğreneceğiniz çok şey var” sözleri esnafın gündemine oturdu. Esnaf paranın peşine düştü.

Palandöken : Nakti Destek Ücreti Yeniden Değerlendirilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , meslek gruplarına yapılan nakdi ücret desteklerinin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Esnafa Desteğe Hazırız

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgi esnafa destek verilmeye devam edeceğini açıkladı.

Esnaf Ve İş Veren Destek Bekliyor

Pandemi sürecinde maddi yükü artmaya devam eden iş veren ve esnaf çağrıda bulundu.

Güzellik Uzmanları Üvey Evlat Değil

İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası başkanı Ayşe Aydın'a pandemi sürecinde karşılaştıkları sorunlar hakkında Esnafhabertv'ye açıklamalarda bulundu.

Mısır Çarşısı Esnafına Neler Oluyor ?

Ramazan ayı ile birlikte dış cephesinde hareketliliğin yaşandığı Mısır Çarşısı büyük maddi zorluklara yüz yüze kalmaya devam ediyor.

Bunu Yapan Yandı , Büyük Para Cezaları Yolda...

Gıdada hile yapan işletmelere kanunen büyük yasal zorlukların yanında ciddi para cezaları yolda...

Kahveci Esnafı'ndan Çağrı Var

Öztürk, Esnafımız pandemi döneminde zaten sıkıntılı bir dönemdeydi. Kapanmayla birlikte iyice sıkıntılı bir döneme girdik. Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Zaten 13 aylık süreçte 7 ay kapalı durumdaydık. Esnafımıza verilen bin TL’lik hibe destekleri bitti. Bunun devam etmesini hükümetimizden talep ediyoruz. Bize bu zor zamanda sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

Kırşehir Esnafından Çağrı Var: Esnafına Sahip Çık Türkiye

Pandemi döneminden olumsuz etkilenen ve zincir marketlerin haksız rekabeti karşısında çaresiz kalan yerel esnaf için “Esnafına Sahip Çık Kırşehir” kampanyası başlatıldı.

Gıda sektörü Nefes Alacak

Bakan Selçuk, Nisan ve Mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara prim desteği sağlayacaklarını duyurdu.

Turizm Sektörü Dibi Gördü , 1,5 Milyon Dolar Zarar

Artan COVID-19 vakaları sonrası, Almanya ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının ardından, önceki gün de Rusya uçuş yasağı başlattı. Turizm sektörü karşılaştık zorluklara karşı çözüm arıyor.

Ne Kısmi Kısıtlama Ama !

Her ne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan iki haftalık kısmi kısıtlama dese de İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği genelge adeta pandemi sıkıyönetimi gibi... Amaç ise vatandaşın zorunlu haller dışında kalarak salgından korunması. İşte madde madde tedbirler.

Artık Esnafı Pandemiye Ezdirmeyin !

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında zor zamanlar geçiren esnaf ve sanatkarların olası bir kapanma kararına karşı taleplerini açıkladı.

Şimdi Zincir Marketler Düşünsün

Pandemi dolayısıyla zincir marketlerden dışında seçenekleri bulunmayan halka çözüm Akdağmadeni Belediyesi tarafından geldi.

Sanayi'de Çarklar Dönüyor , Üretim Yüzde 8,8 Arttı

Türk Sanayisi rekor üretim artışı ile Şubat ayında ivme kazanmaya devam ediyor.

İngiliz Esnaf Açılıyor , Türk Esnaf Ya Sabır...

İngiltere Kovid 19 nedeniyle kapalı olan esnaf 4 aşamalı planla açılmaya hazırlanıyor.

Tam Kapanma Olacak Mı ?

Vaka sayılarının yükselmesiyle birlikte tam kapanma ülkenin gündeminde önemli bir noktaya yükseldi.

Organize Sanayi Bölgeleri Atakta

Pandemi döneminde beyaz eşyadan tekstile, ambalajdan gıdaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren yatırımcıların ilk adresi organize sanayi bölgeleri oldu. OSB’lerdeki talep artışına bağlı olarak bir yandan mevcut alanlara yeni parsel tahsisleri yapılırken, aynı zamanda yeni OSB’lerin kurulumu da hızlandı.

Yemeyen Bin Pişman , 52 Yıllık Gurur

52 yıldır köftecilik yapan İsmail Tatgil Bedesten Çarşısının sıra dışı köftecisi olmaya devam ediyor.

Esnafı Unutma, Umudunu Tüketme Reis !

Bir yandan pandemi bir yandan kapalı dükkanlar... İki arada bir derece kalan Esnaf ve sanatkarlar nefesini tutmuş Bakanlar Kurulu kararını bekliyor.

Ramazan Alışverişinde Esnafı Tercih Edin

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Ramazan alışverişinde esnafı tercih edin çağrısında bulundu.

Kadın Esnaflar: Tükendik , Bittik

İzmir'de pandemi karşısında zor duruma düşen kadın esnaf "dayanma gücümüz kalmadı " dedi.