Prim Borcu Haberleri

Prim Borcu Haberleri

Prim Borcu Olana, Zamanında Ödemeyene Kredi Yok

Mikro ve küçük ölçekli işletmelere ilave istihdam sağlamaları durumunda ucuz kredi sağlanmasına yönelik düzenleme TBMM gündemine geliyor. Düzenlemeye göre her ilave 1 istihdam için 100 Bin TL kredi verilmesi öngörülürken prim borcu olanlar, primlerini ve muhtasarları zamanın ödemeyenlere kredi verilmeyecek.

Sigorta borcu bulunan esnaf ücretsiz sağlık hizmeti alabilsin

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "Sigorta prim borcu nedeniyle esnaf ve sanatkârın sağlık hizmetlerinden yararlanabilme süresi normalleşinceye kadar sürmelidir" dedi.

Hala Bir Fırsatın Var, Acele Et !

Borcu bulunan vatandaşlar 30 Nisan 2021 tarihine kadar prim borcunun anaparasını peşin veya parça parça ödedikleri takdirde borca ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammının tamamı silinecek

BAĞKUR Prim Borçları İçin Büyük Fırsat

Sosyal Güvenlik Kurumu esnaf ve sanatkarları çok yakından ilgilendiren bir yapılanma çağrısında bulundu. Ancak BAĞKUR başta olmak üzere prim borcu olan esnaf ve sanatkarlar elini çabuk tutmalı. Zaman kısıtlı, yapılandırmayla sağlanan kazan büyük.

Prim Borcu Olan 2021 Yılı Sonuna Muayene Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayladı.Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlar 2021yılı sonuna kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecek.

Yapılandırma Can Simidi

Prim borcu başta olmak üzere kamu alacaklarına ilişkin getirilen yapılandırma imkanı nasıl can simidi oldu?

Emekliliği gelen esnaf sicil engeline takılmamalı

SGK ile 3 kamu bankası arasında imzalanan protokolden yararlanarak emekli olmak isteyen esnaf ve sanatkârların prim borcunu yapılandırırken sicilden muzdarip. TESK Başkanı Bendevi Palandöken konuya bir açıklama yaptı.

Esnafa Hazine Teşviki Arttırılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "pandemi koşulları göz önünde bulundurularak prim borcunu düzenli ödeyen esnafımıza verilen yüzde 5'lik Hazine teşviki artırılmalı" talebinde bulurdu.

Ayda Bin TL Yardım Al, 1234 TL Prim Öde!

MESOB Başkanı Şevket Keskin, "3 ay süreyle 1.000’er TL’den 3 bin TL yardım yapılacak olan esnaf, aylık 1.234 TL’ye yükselen Bağ-Kur primini nasıl ödeyecek yada devlet bu primi nasıl tahsil edebilecek? Mutlaka bu soruna bir çözüm bulunmalı" dedi

BAĞKUR Borcunu Sildirmek İsteyenlere Son Çağrı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) genel yazı yayımlayarak, yapılandırma kanunu kapsamında prim borcu silinenlerin emekli aylığı, ölenlerin hak sahiplerinin ise ölüm aylığı taleplerinin nasıl değerlendirileceği, aylıklardan kesinti yapılanlarla ilgili nasıl işlem yapılacağı hususunda taşra teşkilatını talimatlandırdı.

Esnafa Erken Emekli Fırsatı

“Pandemide iş yerleri kapanan ve işleri büyük oranda azalan esnafımız prim borcunu yapılandırarak emekli olmak için yeni bir protokol bekliyor” diyen  Palandöken, esnafın prim borcunu taksitlendirmek istediğini altını çizdi.

Emeklilik için prim hakkı tanınsın

TESK Genel Başkanı Palandöken, emekliliği gelen ancak prim borcu olduğu için emekli olamayan esnaf ve sanatkâra pandemi döneminde olabilmeleri için yeni bir hak tanınması gerektiğini bildirdi