Etiketler

Sedat Peker Olayının Perde Arkası Tosunun Raconu

www.politikadam.com'un yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Türkiye'nin 2023 hedefine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bir süredir yürütülen kampanyalar eşliğinde Sedat Peker'in açıklamalarını analiz eden bir yazı kaleme aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedef alınmasıyla yeni bir sürecin başladığı kampanyada İsrail'deki Nur Mason locasının izlerin çıktığını öne sürdü.

Geciken Hibe Desteği Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara toplam 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak vereceklerini açıkladı. Geciken hibe desteği kapsamında birinci grup esnafa 5 bin, ikinci grup esnafa 3 bin lira destek sağlanacak.

İnternet Kafeciler, Suçluyu Arıyor

Ümit Büyük Cumhurbaşkanımıza neden "kademeli bir şekilde normalleşeceğiz" değilde "kontrollü bir şekilde normalleşeceğiz" dedirttik diye sorulmalı ve bu sorumsuzluğun arkasında kim varsa gereği yapılmalıdır." diye sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Tedbirler Haziranda Gevşeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz.

Ali Babacan Krizinin Perde Arkası

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili bugüne kadar hiç yazılmamış bir analiz kaleme aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Yeni Bir Gladyo Operasyonu mu ?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Sedat Peker'in açıklamalarıyla başlayan yeni süreci kaleme aldığı bir analizle yorumladı.

Külünk: Esnafa En Büyük Can Suyu Dükkanların Açılması

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, esnaf ve sanatkarın 17 Mayıs'tan sonra kapanma sözünü duymak istemediklerini belirtirken "pandemi provakatörlüğü yapıldığını" söyledi. Medya organlarından "esnafın sinir uçlarıyla oynamayın" diyen Külünk

Normalleşmeye Az Kaldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullar açılacak mı?" sorusuna "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak" yanıtını verdi.

Erdoğan'dan Esnafa Müjdeli Haber Var

Pandemi sürecinde kısıtlamalardan yoğun bir şekilde etkilenen esnaf ve sanatkarın sesine duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi yakında duyuracak.

Kısıtlamadan Hangi Esnaflar Muaf ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tam kapanma kararına ilişkin İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine genel gönderdi. Genelgede tam kapanmadan muaf olacak kişilerin ve yerlerin de listesi yer aldı.

Evdeyiz Usta, Evdeyiz...

Güzellik Salonlarına Müjdeli Haber Kime Takıldı?

Bir bürokratın "bu sektörden bir kurban gerekliydi. O da güzellik salonlarına patladı" sözü sektör içinde rekabetin geldiği sonucu ortaya koyması açısından önemli. Sağlık Bakanlığı bürokratı ise "kan taşının kullanmanın hijyen olduğunu anlattılar ancak güzellik salonları hijyen demediler. Denetimlerde hijyene en dikkat eden kesim güzellik salonları... Ancak sektör temsilcileri yalnızca "Biz bittik öldük" diyorlar. Geçen yıl ilk kısıtlamada bizi kapatın diyerek basın toplantıları düzenleyen, resmi yazı ile bize başvuran kesim de bu kesimdi." dedi.

Erdoğan'ı Hitler'e Benzettiler

Ermeniler, ABD’de Türkiye’nin ‘Ermeni Soykırımını’ kabul etmesi için daha fazla baskı uygulamasını istiyor. Ermenilerin taşıdığı pankartlar arasında en dikkat çekeni ise  Hitler ve Erdoğan'ın yan yana çizildiği pankart oldu.

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Çalışma Ödeneği Uzatıldı

Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık.

Erdoğan, Asiltürk İftarda Buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği yaptığı gün iftar yemeğine Oğuzhan Asiltürk’ü davet etmesi dikkat çekti.

Pandemiden Önce de Böyledik: Hijyen İlk Kuralımız

Uluslararası Güzellik Federasyon Başkanı Nuran Şahin güzellik odaları ve güzellik uzmanlarının yaşadığı problemleri ve pandemi sürecini esnafhabertv ye değerlendirdi.

İki Yüz Binlik Güzellik Sektörü Ayakta

Ayşe Aydın "Bakın güzellik salonları sahipleri ve çalışanlarının ?’u kadınlardan oluşan bir sektör. En az 200.000 kadına istihtam yaratıyor. Sözüm bu 3-5 aç gözlü doktora. Bu millet sizi vergileri ile öğrenimin en pahalı olduğu Tıp Fakültelerinde okuttu. Bırakın kılı, tüyü, manikürü, masajı güzellik uzmanlarına. Siz işinize, tedavilere yoğunlaşın. Yoksa inanın 200.000 kadının ahı sizi ne bu dünyada ne öteki tarafta rahat bırakmaz" dedi.

Erdoğan'ın Emri: Vatandaşın Esnafa Olan Borcunu Kapatın

Ak Parti "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” dedi

Evde Kal Türkiye, Ramazan'da Evde Kal

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kısıtla tedbirlerine göre Ramazan ayında mecburen evdeyiz.

Ak Parti'de Neler Oluyor?

www.politikadam.com yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ilişkisi üzerine çok ilginç bir yazı kaleme aldı.

Emekliye İkramiyede Enflasyon Farkı

Erdoğan "Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz" dedi

Esnafı Unutma, Umudunu Tüketme Reis !

Bir yandan pandemi bir yandan kapalı dükkanlar... İki arada bir derece kalan Esnaf ve sanatkarlar nefesini tutmuş Bakanlar Kurulu kararını bekliyor.

Esnaf Yoruldu Beyler

Ramazan ayı geldi çattı. Vergiler kapalı dükkanlar, paket servis sayısı düştü...Maliyetler yüksek...Bir de kayıkçı kavgasını aratmayacak siyasi polemikler...Esnaf ve sanatkar ekmeğine bakmak istiyor...

Pes be Esnaf Kardeşim Pes !

Türkiye kırmızıya dönmüşken berberler, kuaförler ve güzellik salonları işletmecileri festival düzenledi. Salondaki görüntüler pes dedirtti.

Pandemi Ramazan'ı da Vurdu...İftarı Paket Servisle Yapacağız

Pandemi tedbirleri yaklaşan Ramazan ayını da vurdu. Ramazan boyunca cumartesi pazar dışarı çıkma yasağı uygulanacak. Halk değimiyle "Oruç uykuya tutturulacak"

Türk halkı doların yükselmesi hakkında ne düşünüyor?

Türk Lirası, şu sıralar Cuma günkü kapanışına oranla yaklaşık yüzde 10 değer kaybederek dolar karşısında 7,92 seviyesinde işlem görüyor.Halk Ağbal’ın görevden alınması ve doların yükselmesine nasıl bakıyor? VOA Türkçe, İstanbulluların konu hakkındaki görüşlerini aldı.

AK Parti kongresine muhalefetten 'lebalep' tepkisi

Esnaf ve vatandaşa "maske, mesafe, hijyen" uyarısı yapılırken ve yüz binlerce işletme pandemi nedeniyle kapatılırken AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi'nde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Muhalefet ise bu görüntülere sert tepki gösterdi.   

'Kafanıza esince TCMB başkanı değiştirmeyin, esnafa gidin'

Babacan:Kafanıza esti diye Merkez Bankası başkanını değiştiremezsiniz, kriz çıkar. Kafanıza esince halkın arasına karışın, çarşıya pazara inin, vatandaşın halini hatırını sorun. Özellikle esnafa dönüp ‘Destekten ne haber? Bu desteği alabildiniz mi?’ diye sorun bakalım ne cevap verecekler.