Restorant Haberleri

Restorant Haberleri

Esnaf dijitalleşiyor!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Google.org iş birliği ile geçtiğimiz yıl hayata geçen “Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi”nin saha uygulaması Antalya Kepez’de başlıyor. Hazırlanan eğitim tırı ile 20 büyük ilde projenın hem tanıtımı yapılacak hem de eğitim gerçekleştirilecek. 

15 liralık hamsiyi restoranda 55 liraya satıyorlar

Denizlerde av yasağının kalkmasıyla birlikte tezgahlar balıkla dolup taşarken fiyatlar arasında uçurum oluştu. Kilosu 15 lira olan hamsinin 400 gramlık porsiyonu restoranda 55 liraya satılıyor.

Lokantacılar Kara Kara Düşünüyor

Tam kısıtlamanın ardından açılmayı bekleyen en önemli sektörlerden biri olan lokantacılık sektörünü korku saldı. Korkularının başında müşteri potansiyelinin eskisi olmayacağı, ikinci olarak da yaz ayları nedeniyle açık mekanları olan esnafın tercih edileceği...Sektörün pandemi döneminde kaybı ise100 Milyar TL...

Restorant, Kafe ve Barlar Ancak Alanda Hizmet Verecek

Yeni düzenlemeye göre restoran, kafe ve bar gibi işletmelerin bahçe ve teras gibi açık kısımlardaki masalar arasında en az 1,5 metre mesafe bırakılarak masalarda en fazla 4 müşteri bulunabilecek.

Pandemi Ramazan'ı da Vurdu...İftarı Paket Servisle Yapacağız

Pandemi tedbirleri yaklaşan Ramazan ayını da vurdu. Ramazan boyunca cumartesi pazar dışarı çıkma yasağı uygulanacak. Halk değimiyle "Oruç uykuya tutturulacak"

Lokontacı'ya Destek Bu Haberde

Ciro kaybı desteği, tek seferde ödenmek üzere 2.000 Türk Lirası’ndan az ve 40.000 Türk Lirası’ndan fazla olmamak üzere işletmelerin 2020 takvim yılındaki cirolarının 2019 takvim yılındaki cirolarına göre azalan tutarının %3’ü kadar olacaktır. Başka bir ifade ile her işletmenin alacağı destekleme değişecektir.

Pes Etmeden HES Diyor

Türkiye'de vaka artışlarında ikinci dalganın başladığı sonbahar aylarında, müşteri ağırlamaları yasaklanan, sadece paket servis ile hizmet vermelerine müsaade edilen restoran işletmecileri, zor günler yaşadıklarını belirtti.

Restoran ve Kafe Sahiplerine Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, restoran ve kafe esnafının bugüne kadar yalnız bırakılmadığının altını çizerek yeni destekleri açıkladı.