Saadet Partisi Haberleri

Saadet Partisi Haberleri

Asiltürk'e veda

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, son yolculuğuna uğurlanıyor. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra muhalefet partisi liderleri de katılıyor.

Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, hayatını kaybetti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Sağlık Bakanı Koca, "Sabah 09.00'da kaybetmiş bulunuyoruz. İnançlı ve samimi biriydi. Yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum, başımız sağ olsun" dedi. Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün cenazesinin yarın öğlen namazına müteakip kılınacak namaz sonrası defnedileceğini duyurdu.

Esnaf Kepenk Kapattı

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması ile #Geçimİttifakı kampanyasını başlatan Saadet Partisi kampanyayı tüm ilçelerde yapma çalışmasını Çaycuma ilçesinde devam ettirdi.

Saadet Esnaf İçin Fon Önerdi

Esnaf ve sanatkara sicila ffı ile bembeyaz sayfa açılmasını isteyen Saadet Partisi esnaf ve sanatkârlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmasını önerdi

Esnaf Kongresi Sonuç Bildirgesi Açıklandı

Saadet Partisi tarafından Türkiye'nin ilk Esnaf Kongresi dün çevrim içi ortamda 81 ilden esnafın katılımıyla yapıldı. Esnaf Kongresi sonuç bildirgesi açıklandı.

Saadet Partisi Esnaf Kongresi Düzenleyecek

Saadet Partisi ''Kepenkleri kaldırmadan ekonomi kalkınmaz!'' sloganıyla 3 Haziran'da "Esnaf Kongresi '' düzenleneceğini duyurdu.

Erdoğan, Asiltürk İftarda Buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği yaptığı gün iftar yemeğine Oğuzhan Asiltürk’ü davet etmesi dikkat çekti.

Bu faizle esnaf sorununu nasıl çözecek?

"Bu faiz oranları ile herhangi bir esnafın, çiftçinin kendi problemlerini çözmesi mümkün mü? Elbette mümkün değil" diyen Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tabiriyle "lebalep" kongreler yapılırken esnafa kepenk kapattırılmasının ise çifte standart olduğunu vurguladı.

Türkiye moratoryumla karşı karşıya

Milletin yaşadığı  ekonomik ve sosyal problemlerle beraber adalet sorununu da gündemine alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, güven ve istikrarın yok olduğunu belirtti.

Saadet: Tek çıkış yolumuz üretim

Karamollaoğlu, gündemdeki tartışmalara değinirken işsizlik ve geçim sıkıntısının ciddi boyutlara ulaştığına işaret etti.

Ankara Bu Soruyu Konuşuyor?

Esnaf-çiftçi ayakta duramıyorsa BUHRAN VAR demektir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Çiftçi ve esnaf ayakta duramıyorsa, sanayici yatırım yapamıyorsa, insanlar en temel zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorsa burada ciddi bir problem var demektir.” dedi.

Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ?

www.politikadam.com Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk'tan yine gündem olacak analiz geldi. "Kürtler'in Saadet Vakti" başlığını taşıyan yazı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Asiltürk ziyaretinden sonra ortaya çıkan "1994 Ruhu" başlığı altında orta çıkan yakınlaşma HDP'nin kapatılmasından sonra oluşacak boşluğun Saadet Partisi tarafından doldurulmasını öngördüğünü öne sürdü.

Hangi Siyasetçi Esnaf olan Şeyhe Bağlı ?

Oğuzhan Asiltürk Nakşibendi dergahlarına değil Kadiri Dergahı’na bağlıdır. Cehri zikrin ön planda olduğu Kadiri tarikatı belki Oğuzhan Asiltürk’ün sakin ruh haliyle çelişir gözükebilir, ancak Edirne’de mukim, esnaflık yapan şimdi Rahman’a kavuşmuş Havlucu Ahmet Efendi’nin önde gelen dervişlerindendi. Ayakta kurulan zikir halkasındaki ahengi görmenizi isterdim.

Esnaf entübe, millet lebalep geçip sıkıntısında

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Millet lebalep geçim sıkıntısı ile boğuşmakta" derken esnafın hala "entübe durumda oldugunu" savundu

Kılıçdaroğlu'ndan 'Erbakan'ı anma' toplantısında esnaf mesajı

Merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı Anma Programına katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında esnaf ve müteşebbisin durumunu da dile getirdi.

Sürpriz İade-i Ziyaret

www.politikadam.com genel  yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Külliye'de iade-ziyaret gerçekleşeceğini yazdı

Salonlar lebaleb ama esnaf entübe

"Sayın Cumhurbaşkanının pandemi şartlarına rağmen “lebaleb” doldurduğu kongre salonlarına da dikkat çekmekte fayda görüyorum" diyen Saadet lideri Karamollaoğlu iktidara verdi veriştirdi.

Karamollaoğlu: 'Esnafa Nefes Ver'

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında esnafın gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Recai Kutan'dan Önemli Açıklamalar

Yayın hayatına yeni başlayan www.politikadam.com internet sitesi Milli Görüş'ün önemli isimlerinden Recai Kutan'ın ilk kez Milli Görüş alanına ilişkin yaptığı önemli açıklamaları haber yazdı. Yapılan videolu haber Milli Görüş kesiminde önemli bir etki yaptı. 

Anayasal haktır, esnaf ve manav da gösteri yapabilir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili soru üzerine "Evet bir anayasal hak, üstelik izin alınmadan toplantı ve gösteri yapma hakkı tanınmıştır anayasada herkese; esnaf da yapabilir, manav da yapabilir, bireysel olarak insanlar da yapabilir" dedi.

PTT’de yağ satmak yara bandı olur ancak

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu “Türkiye ekonomik olarak tarihinin en ciddi krizlerinden birisi ile karşı karşıya. Fakat sorumluluk makamı bunu kabul etmek yerine marketleri, esnafı suçlamakta” dedi.

Politik Adam, Saadet Partisi'ni Konuşuyor

Fehmi Çalmuk soruyor;  Saadet Partisi’nin STK ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Atik Akdağ cevaplıyor…

Dost acı söyler, esnaf feryat ediyor

Saadet lideri: "Koronavirüs salgını sebebi ile kapanan iş yerlerinde esnaf feryat ediyor, işsizlik almış başını gidiyor. Fakat Erdoğan, “Bazı dostlar, dükkanlar kapanıyor, dedi. İşte rakamlar, kapanan yok!” diyebiliyor."

Motokuryelerin sorunlarına muhalefetten mercek

Pandemi sürecinde 160 motokurye ekmek parası uğruna can verirken konu muhalefetin gündemindeki sıcaklığını koruyor.

Esnaf en zor dönemini yaşıyor

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: ‘Sayın Erdoğan gerçeklerin farkında değil, esnaf en zor dönemini yaşıyor‘

“Laf Değil İş Üretin”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Saadet Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İkili esnafın durumunu değerlendirdi.

10 ayda 160 motokurye ekmek peşinde can verdi

Mart ayından bu yana 160 motokurye ekmek parası uğruna can verdi. Konuyu gündemine alan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Moto kuryelerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için de ivedilikle adımlar atılmalıdır.” dedi.

Esnafın mağduriyeti giderilmeli

Koronavirüs sürecinde esnafın yaşadığı mağduriyet liderlerin gündeminde. Konuyu gündemine alan liderlerden biri de Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu idi.