Sakarya Haberleri

Sakarya Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk gaz 2023'te sistemde olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos'ta Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni'nde açıklamalarda bulundu. "2023'te günlük 10 milyon metreküp gaz sisteme girecek" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sakarya Gaz Sahası pik üretime 2026'da ulaşacak. Sahada açılacak 40 kuyuyla birlikte günlük gaz kapasitemizi 40 milyon metreküpe çıkarmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde kar alarmı

Bugün Güney Ege kıyıları dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Yalova, Bursa, Bilecik, Tekirdağ'ın doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Konya, Karaman, Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Antalya’nın doğusu, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Muş, Bitlis, Şırnak, Van’ın güneyi, Hakkari, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da 5 gün sürmesi beklenen yağışla birlikte kar kalınlığının 20 santimi aşması bekleniyor. İşte 10 Mart hava durumu raporu...

Karadeniz'de yeni doğal gaz sondajı

Türkiye, Karadeniz'deki Sakarya Gaz Sahası'nın güneybatısında yeni bir sondaja başlama kararı aldı. Bu da ilerleyen süreçte yeni doğal gaz rezervlerinin bulunabileceğini gösteriyor.

Heyecanlandıran keşif açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Sakarya Gaz Sahası'na komşu yeni bir alanda daha keşif amaçlı bir sondaj daha hazırlığı içindeyiz... 2022'de de benzer bir müjdeyi halkımızla paylaşmış olacağız" dedi.

5 ilde okullar tatil edildi

Türkiye'de çok sayıda şehir fırtınaya teslim oldu. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Sakarya'da okullar tatil edildi. Ayrıca bazı kamu çalışanları da izinli sayılacak.

Türkiye dinamikleri değiştirecek: Enerjide büyük avantaj

Sakarya Sahası’nda keşfedilen 540 milyar metreküplük doğalgaz keşfiyle birlikte Türkiye’nin enerji dinamikleri değişecek. Bu keşif pazarlıkta avantaj sağlarken dışa bağımlılığı da azaltacak

Meteoroloji'den 11 kent için kritik uyarı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Batı Karadeniz kıyıları ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Burdur Isparta, Konya ve Karaman çevreleri yerel olmak üzere yağmurlu, diğer bölgeler az bulutlu bir gün geçirecek. Sabah ve akşam saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis bekleniyor.

Denizlerdeki en büyük keşif! Türkiye'ye büyük müjde

Bakan Fatih Dönmez, "2027'de ülkemizin ihtiyacının yaklaşık üçte birlik kısmını Karadeniz sahasından sağlayacağız. Sakarya Gaz Sahası keşfi 2020'de dünyadaki ikinci büyük, denizlerde ise en büyük keşif oldu" diye konuştu.

TPAO'dan Sakarya Gaz sahası için anlaşma

Deniz altı enerji projelerine mühendislik hizmeti veren Schlumberger ve Subsea 7 konsorsiyumu, Sakarya doğal gaz sahasının geliştirilmesi için Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile anlaşma yaptı.

Esnaf ve Sanatkar Toplumun Mayasını Oluşturur

13-19 Eylül Ahilik Kültürü Haftası kutlama programı Sakarya Demokrasi Meydanında düzenlenen tren ile başladı. Programda konuşan SESOB Başkanı Alişan, “Bugün bizim bayramımız” derken Vali Kaldırım ise, “Esnafımız toplumumuzun bel kemiğini oluşturur. Alın teri ile kazancı ile ortaya koyduğu değerler ile toplumun mayasını oluşturur” diye konuştu.

Başkan Altuğ: SGK Köprülü Kavşak'ta Esnaf Mağdur Olmasın

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden ve bir süreliğine trafiğe kapatılan SGK Köprülü Kavşağı Çalışması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toyoto üretime ara veriyor

Toyota, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle Ağustos ayının ilk 15 günü faaliyetlerini durduracak.

Sakarya'ya 64 Kilometrelik Botanik Vadisi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin, Türkiye’nin en güzel kokulu güzergahı olarak nitelendirdiği ve yaklaşık 2 milyon bitkinin yer aldığı 64 kilometre uzunluğa sahip Botanik Vadisi Projesi’nde sona gelindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Esnafımızın Hayat Kalitesi Yükseldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki açılış töreninde konuşma yaptı.

Yetki Belgesi Olmayana Kötü Haber

Yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Sakarya'nın Kenevir Üretiminde İnanılmaz Artış

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 100 dekar ile başladığı endüstriyel kenevir üretim alanını yüzde 120 artırarak 220 dekara çıkardı.

Esnaf İçin Köprüden Önce Son Viraj

17 günlük tam kapanma uygulamasının ardından kademeli olarak küçük esnafın açılacağı öngörülmesi üzerine Sakarya'daki esnaflar bayram sonrasına hazırlık yapmaya başladı.

Tamamen Açılacaksak, Ramazan'da Kapılı Olmaya Razıyız

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ramazan Ayında lokanta, kafe, restoran, çay ocakları ve kıraathanelerin kapalı olması konusunda açıklamalarda bulundu. Alişan, "Bayram sonu tamamen açılacaksak, Ramazan’da kapalı kalmaya razıyız" dedi.

Esnafın finansman erişimine Vakıf Katılım desteği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, pandemi sürecinde üye odaklı finansmana erişime yönelik anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.

O kentte STK'ler ve siyasiler kapalı işletmeler için birlik oldu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sakarya Esnaf ve Sanakarlar Odaları Birliği (SESOB) ve Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları Kovid-19 vaka sayıları ve kapalı işyerlerinin mevcut durumu ile ilgili olarak Siyasi Partilerin il Başkanlarını ziyaret ettiler.

Lokantacılar isyanda: Günah keçisi esnaf mı?

Sakarya'da lokantacılar isyanda: “Otobüsler yolcu alıyor, Çarşamba pazarında üst üste alış-veriş serbest ama lokantalar açılmıyor”

Sakarya'da Yemek Sektörü Çare Arıyor

Sakarya Çark Caddesi Esnaf Derneği Başkanı Kemal Turgaç'ın da katıldığı ziyarette esnaf, pandemi nedeniyle çok zor günlerden geçtiklerini belirterek turuncu renge dönmesine rağmen kısıtlamaların neden esnetilmediğini sordu.

O ilde esnaf odasından iktidara kısıtlama tepkisi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, vaka sayılarının yüz binde 90'lara kadar gerilemesine rağmen kısıtlamaların devam etmesi kararını kabul edilemez bulduklarını açıkladı.

Odalar yardım etmiyorlar, üstüne para istiyorlar

Pandemi döneminde bir kapanıp açılan iş yeri sahipleri “Esnaf odaları ne iş yapar?” sorusunu sıkça gündeme getirmişti. Tıraş fiyatlarına gelen zam sonrası esnaf odasının tarife için istediği rakam ‘oda ne iş yapar?’ sorusuna da cevap oldu.

Dükkanlar esnaf duası ile açıldı

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ve Sakarya İl Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik ile Uzunçarşı Aynalıkavak’ta esnaf ve sanatkarların dükkanlarını Esnaf Duası ile açma geleneğini başlattı.

Esnaf odaları: Zincir marketler virüs kadar tehlikeli

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, esnafın sıkıntılarını dile getirdi ve hükümete önerilerde bulundu. 

Sakarya'da 3 Bin 105 Esnaf Yardıma Başvurmadı

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya'daki 3 bin 105 esnafın tüm şartları uymasına rağmen gelir kaybı ve kira desteğine başvuru yapmadığını belirterek, başvuru için son tarihin 31 Mart'a kadar uzatıldığını söyledi.

Fahiş fiyat denetimleri tam gaz

Pandemi sürecinde yerel yönetimlerin Türkiye'nin dört bir yanında "fahiş zam" şikayetlerine ilişkin denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerin sıkı bir şekilde sürdüğü illerden biri de Sakarya.

Sakarya'da borç yapılandırması için son fırsat duyurusu

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğü tarafından 7256 Sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında başvuruların ay sonu itibariyle sona ereceği açıklandı.

Sizin oraların nesi meşhur?

Antalya Ticaret Borsasının ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur?’ programına katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce: “Şehrimizde 72 farklı millet yaşıyor bunun avantajı yöresel lezzetlerimizde fark ediliyor. Şehrimizin bu kültürel mozaiği sahip olması şehrimizin mutfağına da yansıyor”