Şoför Haberleri

Şoför Haberleri

Alınmadığı taksinin üzerine çıktı

Beyoğlu'nda bir kişi, kendisini almayan şoföre kızarak, taksinin ilerlemesini engellemek için yolunu kesip, kaputuna çıktı. Şoförün aracı hareket ettirmesine aldırmayan kişiyi çevredekiler uzaklaştırdı.

Kriz büyüyor: Kimi kurye oldu, kimi şoför

Restoranlardaki nitelikli personel sorunu derinleşiyor. Garson maaşının 8 bine, aşçı maaşının 15 bine kadar çıktığını belirten sektör temsilcileri, "Personel yok. Kimi kurye oldu, kimi şoför. Sorun daha da büyüyecek" diyor.

'İyi davranınca müşteriler de şaşırıyor'

Taksi şoförleri hakkında son zamanlarda artık iyice artan şikayetleri mesleğine yıllarını vermiş, işine saygı duyan taksi esnafına sorduk. Uzun mesafe daha mı çok kazandırır? Duraklarda dolandırıcı taksici tespit ettiklerinde ne yapıyorlar? Onlara göre müşteriler taksicilere ön yargılı bakmakta haklı mı?

Taksilerde sürpriz değişiklik!

Ticari araç kullanan şoförler için yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi. Bu gelişmeden sadece ticari taksi kullanan şoförler yararlanabilecek.

10 bin okul servisi yola çıkmadı

Yeni eğitim-öğretim döneminde yüz yüze eğitime başlandı. Okul servisleri ve personel araçları da yollara çıktı. Ancak vaka sayılarının tekrar artıp, okulların kapatılabileceği endişesiyle bazı şoförler tekrar okullara servis çekmek istemiyor.

ABD tüm dünyaya duyurmuştu... Tedarik tehdit altında, 100 bin şoför alacaklar

Mobilya devi Ikea, şoför sıkıntısı sebebiyle zor günler yaşıyor. İşletmeleri vurmaya devam eden bu sorun karşısında şirket, yaklaşık 1.000 ürün hattını tedarik etmekte zorlanıyor. Ancak sorun sadece İkea'da bitmiyor. Birleşik Krallık'taki birçok sektör sürücü sıkıntısıyla başa çıkmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD'de de aynı sorunla karşı karşıya kalmış, tüm dünyada 100 binden fazla kamyon şoförü alacaklarını duyurmuştu.

Emekliler otobüs şoförlerinden şikayetçi: Durmuyorlar

Türkiye Emekliler Derneği Hukuk Müşaviri Yazıcıoğlu "Son zamanlarda bu hakkın yaşlılarımıza kullandırılmadığı, toplu taşıma araç şoförlerinin yaşlılarımızı durakta görüp durmadığı ya da araçtan zorla indirdiği yönündeki şikayetler çoğaldı" dedi.

ABD'de kamyon şoförü krizi!

ABD genelinde şu sıralar kamyon taşımacılığı krizi yaşanıyor. Yaşanan kriz sebebiyle nakliye şirketleri yurtdışından şoför aramaya başladı.

En Becerikli Tır Şoförleri

Kamyon, tır gibi uzun ve ağır araçları kullanmak birçok şoför için ustalık , tecrübe gerektiriyor. Sıradan sürücülerin aksine bu şoförler dünyada ki en becerikli tır şoförleri arasında kendine yer buluyor.

Bir sitem de Antalya'dan: 6 bin TL maaşla çalışacak personel bulamıyoruz

Erzurum Merkez Aziziye ilçesi Ziraat Odası 7 bin lira maaşla çalışacak çoban bulamamaktan muçdarip olduklarını açıklarken bir sitem de Antalya'dan geldi. Antalya’da aylık geliri 6 bin TL’ye kadar ulaşan otobüs şoförü aradıklarını ama bulamadıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “Gazetelere ilan verdik yine istediğimiz dönüşü alamadık” dedi.

PalanDöken : ÖTV İndirimi Yapılmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, binlerce ticari araç kullanıcısının yaşları nedeniyle aracını yenileyeceğini belirterek "Piyasaların canlanması için ticari araçlar başta olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı." açıklamasında bulundu.

İsyan ettiler! 5 bin TL maaş var, başvuran yok

Toplu ulaşım sektöründe istihdam edilmek üzere 5 bin TL maaşla 50 şoför aradıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “Günlerdir ilan veriyoruz ne arayan var ne soran” dedi.

İsa Yalçın'dan Mustafa Desticiye Kritik Ziyaret

Sincan Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın , Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etti.

Palandöken : Şoför Esnafına Destek Sağlanmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken , sosyal medya hesabından salgın sürecinde şoför esnafının kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Minibüsçüler Zam İstiyor

Sincan Kamyoncular Minibüscüler Otomobilciler Halk Otobüscüler Ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın, pandemi koşullarında ekonomik sorunlar yaşayan minibüscülerin zam beklediğini açıkladı.

Şoför Esnafı Aman Dikkat: Fakirin Trafik Kazasına Fakir Tazminat

Çünkü ödenecek tazminatlar artık kişilerin yaş, meslek ve gelir durumuna göre düzenlenen bir tabloya göre verilecek.

Güvenpark Dolmuş Şoförleri Kontak Kapattı

Korona virüsü salgını nedeniyle işleri azalan minibüsçü esnafı belediye otobüslerinin sayısının artmasıyla hafta sonu kontak kapattı.

Şoför Esnafına Dokunma

Palandöken, "Her yıl yeniden değerlendirme oranında gelen zamla nakit ödenen muayene ücretleriyle zorunlu trafik sigortaları esnafımızın belini büküyor" değerlendirmesinde bulundu.

Şoför Esnafının Fişini Çektiler

Kırşehir Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, " Son alınan kararlarla birlikte zaten zor durumda olan esnaf şuan tamamen bitti. Daha önce de bir açıklamamda da esnaf entübe demiştim. Ama şuan esnafın fişini çektiler" dedi.

Esnaf Başımızın Tacı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ve Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün ile TBMM’de bir araya geldi. 

Enginyurt: '‘Kuru Ekmek Neyinize Yetmiyor' Diyor

Cemal Enginyurt, Eskişehir’de Oto Galericiler Sitesi esnafını, Oto Tamirciler Odası, Lokantacılar Odası ve Şoförler Odası’nı ziyaret ederek, Hamamyolu Caddesi’nde esnaf ziyareti yaparak esnafın sorunlarını dinledi.

Ya Sabır... Minibüsçüler Doldu Taştı

Duraklarda park yeri bulamayan minibüs şoförleri Minibüsçüler Esnaf Odasına tepki gösterdi.

Didim Şoför Esnafı Zam İstiyor

Cengiz " taleplerimiz göz önünde tutulursa ulaşım sektöründe hizmet veren esnafımız ayakta kalabilir, aksi durumda birçok şoför esnafı kontak kapatmak zorunda kalacaktır.” dedi.

Şoförlere yolcularla doğru iletişim eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında görev yapan şoförlere, iletişim becerileri ve nezaket kuralları eğitimi verdi.

Şoför esnafından 4+4+4 talebi

CHP'li Köksal: Şoför esnafı mağduriyetlerinin giderilmesini, sürüş sürelerinin 4+4+4 şeklinde on iki saate çıkarılmasını talep etmekte.

'Kapatan esnaf yok' eşittir, milletten çok uzağız!

İYİ PARTİ'li Örs:Şu dönemde esnaf çok büyük sıkıntıda. On aydır dükkânı kapalı, siftah yapmamış, servis şoförü arabasının marşına basmamış, okul kantincisi mekânının tozunu almamış. Hâl böyleyken “Kapatan esnaf yok.” demek milletten ne kadar uzak olduğunuzun da bir göstergesidir

Esnafın Yunus abisi Yunus Demirel Esnaf Haber'de....

Esnafın abisi Mak. Müh. YUNUS DEMİREL, yazılarıyla Esnaf Haber'de...

Şoför Esnafı , Asil Duygunun İnsanıdır

Musa Eroğlu'nun "Yolun sonu görünüyor " türküsünü dinlerseniz Fatsa'lı şoför esnafı Ali Akenet'in bu dizeleri gelsin aklınıza... Bitmedi. Bir de bugünlerde zor günlere dayanma gücünü bulamadıysanız "Dayan be Halilİbrahim" parçasını dinleyin.  O türküde Ali Akınet'in türküsüdür. Peki Kimdir  Ali Akınet?

Emek Hırsızlarına Geçit Vermeyeceğiz

Taksicilerin 'Uber' tartışması bitmeden dolmuşçulardan 'Otur Git' tartışmasında Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın 'Otur Git' isimli uygulama hakkında Ensafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak’a konuştu. 

Dolmuşçuların 'Otur Git' İsyanı

Taksicilerin "Uber" tartışması bitmeden dolmuşçulardan "Otur Git" tartışması başladı. Sincan Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın "Otur Git" isimli uygulama hakkında açıklamada bulundu.