Etiketler

Çalmuk: Ya Bu Musibeti Defet, Ya Kıyamımızı Büyüt Ya Rabbi

Genel Yayın Yönetmenimiz Gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk, Akit Gazetesi'ine15 Temmuz gecesinde şahit olduğu manzarayı şu sözlerle anlattı: “Bir gencin kurşun ve bomba yağdıran helikoptere laf saydırdığını gördüm. O sırada açılan ateş sonucu o genç ikiye bölünerek yere düştü, son nefesini Kelime-i Şehadet olarak verdi. Yaşadıklarım sonucu takatim kesilmişti yere oturdum ve ‘Yarabbi, ya bu belayı al üzerimizden, ya da kıyamımızı büyüt’ diye dua ettim...”

Rize'yi sel aldı

Rize'nin Ardeşen ilçesinde sağanak etkili olurken, dereler taşınca köy yolları, ulaşıma kapandı. Bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını ise su bastı. Sağanak sonrası meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle bulunamayan 4 kişi için ekipler çalışma başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bölgeye gidiyor. Öte yandan Meteoroloji Doğu Karadeniz için sağanak ve kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Ankara'yı Karıştıran Yazı

Gazeteci yazar Fehmi Çalmuk Ak Parti içindeki tartışmaları farklı bir pencereden ele aldığı " Ümmetin Takozları, Davanın molozları" yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu açısından olayları değerlendirdi.

Bitlis'teki Operasyonda Şehit Sayısı 2'ye Yükseldi

Bitlis'teki Eren-11 Operasyonu'nda biri korucu olmak üzere 2 şehit olduğu, 4 askerin ise yaralandığı açıklandı.

Sedat Peker Olayının Perde Arkası Tosunun Raconu

www.politikadam.com'un yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Türkiye'nin 2023 hedefine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bir süredir yürütülen kampanyalar eşliğinde Sedat Peker'in açıklamalarını analiz eden bir yazı kaleme aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedef alınmasıyla yeni bir sürecin başladığı kampanyada İsrail'deki Nur Mason locasının izlerin çıktığını öne sürdü.

Milletimizden Fedakarlık Bekliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı.

Güzellik Sektörü Çalkalanıyor...Binlerce Dilekçe Ankara'da

Pandemi önlemleri kapsamında bir aydır kapalı olan güzellik sektörü esnafına en büyük darbe haksız rekabetten geldi.

Hedefte Kuaförler, Hastane ve Poliklinikler Var

Rıfat Kayıcı "Kuaför salonlarında güzellik hizmetleri de verilmektedir. Yine poliklinik ve hastanelerde güzellik uygulamalarının faaliyetlerini devam edilmektedir." dedi.

Servet'i Cennet Olsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesinin vefat haberini  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu.

Afet eğitiminde esnafa da büyük sorumluluk düşecek

İçişleri Bakanlığı ile imzalanan "Esnaf ve Sanatkarlar İşçi ve Memur Konfederasyonları Afet Eğitim İşbirliği Protokolü"ne esnafın en üst temsilcisi TESK de imza koydu.

Bakanlık ile Türk-İş arasında afet eğitimi protokolü

Esnafı da yakından ilgilendiren bir haber... AFAD'da, Memur-İşçi Sendika ve Konfederasyonları İle Afet Eğitim İşbirliği Protokolü İmza Töreni yapıldı.

Türkiye Şehitlerine Ağlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘’Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak. Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu Millet ve Şehitlerimiz yüzümüze tükürsün...’’ dedi.

Pandemi Hırsızları da Vurdu

2017 yılında günde 281 olan evden hırsızlık yapılma sayısının 2020'de 158'e düştü

Vale Sektörüne Çeki Düzen Gelecek

"Yüzbinlerce kişinin ekmek yediği vale sektörüne çeki düzen gelecek diyen Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a teşekkür etti.

Koca'dan Süleyman Soylu mesajı