Temel Karamollaoğlu Haberleri

Temel Karamollaoğlu Haberleri

Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, hayatını kaybetti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Sağlık Bakanı Koca, "Sabah 09.00'da kaybetmiş bulunuyoruz. İnançlı ve samimi biriydi. Yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum, başımız sağ olsun" dedi. Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün cenazesinin yarın öğlen namazına müteakip kılınacak namaz sonrası defnedileceğini duyurdu.

Türkiye moratoryumla karşı karşıya

Milletin yaşadığı  ekonomik ve sosyal problemlerle beraber adalet sorununu da gündemine alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, güven ve istikrarın yok olduğunu belirtti.

Saadet: Tek çıkış yolumuz üretim

Karamollaoğlu, gündemdeki tartışmalara değinirken işsizlik ve geçim sıkıntısının ciddi boyutlara ulaştığına işaret etti.

Esnaf-çiftçi ayakta duramıyorsa BUHRAN VAR demektir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Çiftçi ve esnaf ayakta duramıyorsa, sanayici yatırım yapamıyorsa, insanlar en temel zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorsa burada ciddi bir problem var demektir.” dedi.

Esnaf entübe, millet lebalep geçip sıkıntısında

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Millet lebalep geçim sıkıntısı ile boğuşmakta" derken esnafın hala "entübe durumda oldugunu" savundu

Salonlar lebaleb ama esnaf entübe

"Sayın Cumhurbaşkanının pandemi şartlarına rağmen “lebaleb” doldurduğu kongre salonlarına da dikkat çekmekte fayda görüyorum" diyen Saadet lideri Karamollaoğlu iktidara verdi veriştirdi.

Karamollaoğlu: 'Esnafa Nefes Ver'

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında esnafın gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Hibe, faizsiz kredi, kira, mazot ve gübre desteği çağrısı

Saadet lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı’na “Aylardır ekmek teknesi kapalı olan esnaflarımıza ve artık toprağını işleyemez hale gelen, haciz üstüne hacizle perişan olan çiftçilerimize; hibe, faizsiz kredi, kira, mazot ve gübre desteği gibi somut desteklerle devletin yardım elini uzatacağına dair müjdeler olsun” çağrısı yaptı.

Anayasal haktır, esnaf ve manav da gösteri yapabilir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili soru üzerine "Evet bir anayasal hak, üstelik izin alınmadan toplantı ve gösteri yapma hakkı tanınmıştır anayasada herkese; esnaf da yapabilir, manav da yapabilir, bireysel olarak insanlar da yapabilir" dedi.

PTT’de yağ satmak yara bandı olur ancak

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu “Türkiye ekonomik olarak tarihinin en ciddi krizlerinden birisi ile karşı karşıya. Fakat sorumluluk makamı bunu kabul etmek yerine marketleri, esnafı suçlamakta” dedi.

Dost acı söyler, esnaf feryat ediyor

Saadet lideri: "Koronavirüs salgını sebebi ile kapanan iş yerlerinde esnaf feryat ediyor, işsizlik almış başını gidiyor. Fakat Erdoğan, “Bazı dostlar, dükkanlar kapanıyor, dedi. İşte rakamlar, kapanan yok!” diyebiliyor."

Motokuryelerin sorunlarına muhalefetten mercek

Pandemi sürecinde 160 motokurye ekmek parası uğruna can verirken konu muhalefetin gündemindeki sıcaklığını koruyor.

Esnaf en zor dönemini yaşıyor

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: ‘Sayın Erdoğan gerçeklerin farkında değil, esnaf en zor dönemini yaşıyor‘

“Laf Değil İş Üretin”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Saadet Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İkili esnafın durumunu değerlendirdi.

10 ayda 160 motokurye ekmek peşinde can verdi

Mart ayından bu yana 160 motokurye ekmek parası uğruna can verdi. Konuyu gündemine alan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Moto kuryelerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için de ivedilikle adımlar atılmalıdır.” dedi.

Esnafın mağduriyeti giderilmeli

Koronavirüs sürecinde esnafın yaşadığı mağduriyet liderlerin gündeminde. Konuyu gündemine alan liderlerden biri de Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu idi.