Teşekkür Haberleri

Teşekkür Haberleri

Erdoğan eğitimcilerle iftarda buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri ile İftar Programı'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan salgın döneminde öğretmenlerin gösterdiği özveriye teşekkür ederek, "Eğitim döneminin sonuna kadar okulları açık tutmayı sürdüreceğiz" dedi. Ayrıca öğretmenlerin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimizi müstakil bir meslek kanununa kavuşturduk. Öğretmenlerimize önemli avantajlar da getiren bu düzenlemenin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ve Olaf Scholz'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, gerçekleştirdikleri görüşme sonrası ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya insani yardıma devam edeceklerini belirterek, "NATO ülkelerinin yapmadıklarını biz Rusya'ya rağmen yaptık, Ukrayna'ya desteklerimizi sürdürdük. "Biz şu anda 50 TIR'ı Ukrayna'ya gönderdik, göndermeye de devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, Moskova ve Kiev ile ateşkes konusunda görüşmelere devam ettiklerini belirterek, "Kalıcı ateşkesin tesisi konusunda çabalarımızı yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz" dedi. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ise Rusya-Ukrayna savaşında Montrö Sözleşmesini uygulayan Türkiye'ye teşekkür ederek, "Montrö'ye göre Boğaz'ın savaş gemilerine kapatılmasını önemli buluyoruz" dedi.

Esnafın Yanında Olan Bakan Soylu'ya Teşekkür Ettiler

Geçtiğimiz ay Kurtuluş Kara başkanlığındaki Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkan Vekili Aydın Fatih Bektaş ile yönetim kurulu üyesi Cengiz Yüksel'in hazır bulunduğu heyet  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret ederek sektörü yakından ilgilendiren ve acil çözüm bekleyen sorunlarla ilgili bir rapor sunmuştu.

Fuat Oktay, Togg CEO'su Karakaş'ı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'ı telefonla arayarak tebrik etti.

Esnafın İnsanlığına Yapılan Büyük Ayıp

Bursa'da galerici esnafı olarak hayatını sürdüren Rıfat Aybey'in yaptığı bir insanlık dersi karşısında karşılaştığı büyük ayıp pes dedirtti. Aybey yolda yürürken üzerinde pırlantalı taşlar bulunan bir kolye buldu, bin bir zorlukla sahibine ulaştı. Teşekkür yerine fırça gibi tehdit yedi.

Esnaf , Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti

İstanbul'da 750 minibüs ve 250 taksi dolmuşun, taksiye dönüştürülmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı'na gelen esnaf temsilcileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşerek teşekkür etti.

Esnaftan Başkana Teşekkür Yemeği

Alemdar Caddesi esnafı, Başkan Büyükakın’a yaptıkları çalışma için bir teşekkür pankartı asarken, “Bizi mağdur etmeden çalışmaları en kısa sürede tamamlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyoruz” ifadelerinin altında da bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

300 Bin Esnaf Hibe Desteği Dışında Kaldı

Pandemiden zarar gören esnafa bir defaya mahsus verilecek hibe desteğinden bir kısım esnafın yararlanamaması tartışma yarattı. Hibe desteğinde gerçek-tüzel kişi ayrımının kaldırılması isteniyor.

Kahveci Esnafının Başkanı Boş Durmuyor

İsa Güven'in "olağanüstü bir çalışma yaptıklarını gördüm göstermiş olduğu ilgi ve alakaya sonsuz teşekkür eder görevinde başarılar dilerim" açıklaması "kahveci esnafına müjdeli bir haber geliyor" şeklinde yorumlandı. 

Sektör Oda Başkanları esnafhabertv.com'da

Sektörün içinde bulunduğu sorunları yakından takip ederek okurlarına ulaştıran www.esnafhabertv.com'a teşekkür ziyareti yapıldı.

Belediye desteği ile serasını kurdu, ilk geliri sağladı

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşayan Nurşen Sevben Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin yüzde 75 hibe destekli sera projesine başvurdu ve kurduğu serada 3 bin kök marul yetiştirdi. Marulları boylarına göre 3 ve 4 liradan satan Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin projesi aracılığıyla aile ekonomisine katkı sağladığını ifade ederek, teşekkürlerini sundu.

Market Yasası Dediler Esnafı 4 Liraya Mahkum Ettiler

 “Türk siyasi hayatında ilk defa bir siyasi parti genel başkan yardımcılığını Esnaf ve Sanatkarlarımıza ayırmış bulunmaktadır. Bu nedenle sayın genel başkan Mustafa Sarıgül beyefendiye teşekkür ederim" diyen Türkiye Değişim Partisi Genel  Başkan Yardımcısı  Erol Korkut, Esnaf Bakanlığı'nı kuruh her sorunu çözeceklerini belirtti.

Esnaf'ın Oğlu Vali'ye Ziyaret

İskilip Bakkallar ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Osman Top "Kendisi de bir esnaf çocuğu olan Milletin Adamı sayın Valimize ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim." diye konuştu. 

Esnafın 'açılma' sevinci

Son bilim kurulu toplantısında alınan karar ile binlerce esnafın işyerlerini yeniden açma sevinci yaşadığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bu konuyu gündeme taşıyan basına teşekkür etti.

Aydın Esnaf Odasından Belediyeye Ziyaret

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan ve yönetim kurulu üyeleri, pandemi döneminde esnafa sağladığı desteklerden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Esnafa 'kapat' derken Hatay kongren de 'lebalep'

CHP'li Öztrak: Erdoğan salonları lebalep doldurttuğu partililerine teşekkür ederse, Hatay’da AK Parti Gençlik Kolları da işte bunları yapar. Çalgılar, çengiler, davullar, zurnalar, oynamalar, zıplamalar, deve güreşleri. Şu yaptıkları dükkânını kapattıkları esnaflara ayıptır

İzmir'de esnaftan belediyeye Kemeraltı teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası olmaya hazırlanan tarihi Kemeraltı’nda yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla başlattığı çalışmalar esnafın yüzünü güldürdü.

Mersin'de esnaf temsilcilerinden belediyeye teşekkür

Mersin'de esnaf temsilcileri, pandemi sürecindeki katkıları dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Esnaftan Yozgat Valisine Teşekkür

Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, korona virüs salgınında en büyük sıkıntıyı esnafın yaşadığını söyledi.

Kahveci Esnafı'nın Meral Başkanı

Kahveci esnafı başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarın sorunlarını her platformda dile getirdiğini söyleyen İsa Güven "bizlere sahip çıkan genel başkanı Sayın Meral Akşener hanımefendiye çok teşekkür ediyorum görevinde başarılar dilerim" dedi. 

Alkışlar Mersin'e

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, "Ulaşım sektöründeki esnafımıza vize desteklerinden dolayı Büyükşehir Başkanımız Vahap Seçer ve meclis üyelerimize teşkilatım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Ankara'lı Taksicilerden Teşekkür Konvoyu

BUGSAŞ tarafından AŞTİ Taksi Durağı’nın fiş ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılmasının ardından taksici esnafı da Hipodrom Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Merkez binasının önünde kornalara basarak teşekkür turu attı.

Vale Sektörüne Çeki Düzen Gelecek

"Yüzbinlerce kişinin ekmek yediği vale sektörüne çeki düzen gelecek diyen Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a teşekkür etti.

Erdoğan'a Teşekkür Mektubu