Uber Haberleri

Uber Haberleri

Ankaralı Şoför Esnafına Yakışmadı

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurul Seçimlerinde mevcut başkan Mehmet Yiğiner'in uzun konuşmasına tepki gösteren diğer adaylar kürsüye çıktı. Yakışmadı Ankaralı şoför esnafına...

İngiliz mahkemesi Uber modelini reddetti

İngiliz mahkemesi, Uber'in başkent Londra'daki faaliyet modelinin yasalara uygun olmadığına hükmetti.

UBER Türkiye yetkililerine 2 yıl hapis istemi

Haksız rekabet oluştuğu gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisi hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Rusya'nın Uçuş Yasağı Faturası 500 Milyon Dolar

Rusya'nın Türkiye'ye yönelik uçuş yasağını uzatmasının faturası ağır oldu. Turizmciler bu yasağın faturasının 500 milyon doları bulacağını belirtiyor.

Var Olasın Berber, Kuaför Esnafı

Odunpazarı Belediyesi Eskişehir Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası (ESKUBER) ile birlikte down sendromlu çocukların hayalini gerçekleştirdi. Kimi prenses kimi de asker, polis, efe oldu. Etkinlikte çocuklara hayal ettikleri karakterlerin kostümleri giydirildi.

Emek Hırsızlarına Geçit Vermeyeceğiz

Taksicilerin 'Uber' tartışması bitmeden dolmuşçulardan 'Otur Git' tartışmasında Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın 'Otur Git' isimli uygulama hakkında Ensafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak’a konuştu. 

Dolmuşçuların 'Otur Git' İsyanı

Taksicilerin "Uber" tartışması bitmeden dolmuşçulardan "Otur Git" tartışması başladı. Sincan Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın "Otur Git" isimli uygulama hakkında açıklamada bulundu.

Taksici Vites Büyüttü

Başkan Aksu, iTaksi, Bitaksi gibi benzer uygulamaların da olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz hali hazırda yolcu taşıma hizmeti veren uygulamalara katılmak istemiyoruz. Kendi aplikasyonumuzu oluşturarak yolcularımıza hizmet vereceğiz” dedi.

Taksilere Kötü Haber

Bir yandan pandemi diğer yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni getireceği 6 bin taksi ile uğraşan taksici esnafına kötü haber. Esnafın Korkulu rüyası UBER geri geliyor. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu “Önceki senelerdeki gibi eylem yapmayacağız. Yargı yoluna başvuracağız ve sadece hukuk alanında hakkımızı arayacağız” dedi.

Almaya'da UBER İsyanı