Veli Ağbaba Haberleri

Veli Ağbaba Haberleri

Esnaf Ve Kobiler İflas Bayrağını Çekti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaf, küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) iflaslarındaki artışa dikkat çekti. Ağbaba, “Bu yılın ilk 6 ayında esnaf ve sicil gazetesi verilerine göre iflas eden esnaf sayısı ise 47 bin 572 oldu. Kapanan şirket sayısındaki artış oranı yüzde 116 oldu.Türkiye’de her 100 KOBİ’nin 84’ünün bankalara borcu var” dedi.

CHP Heyeti Bingöl'de Esnafın Nabzını Tuttu

CHP Esnaf Masası' ile CHP Ekonomi Masası' heyetleri, Bingöl'de incelemelerde bulunarak, esnafla görüştü.

Esnafa Nefes Almama Kredisi Verildi

CHP Esnaf Masası Başkanı Veli Ağbaba "esnaf yok olmak üzere. Esnafa verilen kredi faizi yüzde 7,5 idi şimdi yüzde 17 oldu, buna nefes kredisi diyorlar ama nefes almama kredisi olarak değerlendirilebilir" dedi.

CHP Esnaf Masası Güneydoğu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Başkanlığındaki Esnaf Masası heyeti Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır illerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, partinin ekonomi ve esnaflarla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşacaklar.

Esnafa Destek Sigortası Fonu Mu Kuruluyor ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Esnaf Destekleri Sigortası Fonu’nun hayata geçirilmesin önerilerde bulundu.

Ağbaba : Esnaf Destekleri Sigortası Kurulsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, salgın döneminde ekonomik kayıp yaşayan esnaflar için esnaf destekleri sigortası kurulması teklifinde bulundu.

AK Parti kongresine muhalefetten 'lebalep' tepkisi

Esnaf ve vatandaşa "maske, mesafe, hijyen" uyarısı yapılırken ve yüz binlerce işletme pandemi nedeniyle kapatılırken AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi'nde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Muhalefet ise bu görüntülere sert tepki gösterdi.   

İş aramayan işsizlerin sayısı ilk kez resmi işsiz sayısını aştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "İş aramayıp bugün iş olsa çalışırım diyenlerin sayısı ilk kez resmi işsiz sayısını aştı" dedi.

CHP'li Ağbaba Şaştı Kaldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinden oluşan CHP Esnaf Masası Heyeti, Batman'da esnafla görüştü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Bir milyon esnafa verdiğinizin 41 katı sadece 1 yandaşa...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğünde 10 milletvekili ve parti meclisi üyesinden oluşan heyet, ilk olarak CHP Şırnak İl Başkanlığına gitti. Burada gündeme dair açıklamalar yapan Ağbaba, kısa çalışma ödeneği ile ilgili, "Kısa çalışma ödeneği biterse kitlesel işsizlik olur" dedi.

AK Parti: Her zaman esnafın yanında olduk

CHP'li Ağbaba'nın , “Esnafa düşmansınız” suçlamasını reddeden AK Partili Muş, Böyle bir şey söz konusu olmaz. Esnafa bizim bir düşmanlığımız olmaz, biz her zaman esnafımızın yanında olduk, yanındayız" dedi.

Esnaf öldü, ekmek satan ekmeğe muhtaç!

CHP'li Ağbaba: Esnaf entübe oldu, esnaf öldü diyoruz. Bakın, bir rakam vereceğim size, bir örnek vereceğim: Eskiden erzak satan esnaf erzaka muhtaç hâle geldi, belediyeler gıda paketi kampanyası yapıyor, ekmek satan ekmekçi ekmeğe muhtaç kaldı

CHP Esnaf Masası heyeti Van'da...

CHP Esnaf Masaları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğünde Doğu çıkarmasına Van’dan başladı.

Esnaf temsilcilerinden sonra emekli de CHP'nin kapısında

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Genel Merkezi önünde emeklilerin katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. 13 milyon emeklinin, açlıkla ve borçla yaşadığını ifade eden CHP’li Ağbaba, emeklilerin Türkiye'nin en dertli kesimi olduğunu belirtti.

TEKEL esnafı için 10 maddelik çözüm önerisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti Genel Merkezi’nde salgın döneminde ciro kaybı yaşayan ve kapatma kararlarıyla mağdur olan TEKEL esnafıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

CHP’nin 17 maddelik destek önerisine esnaftan destek var

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 20 ilde 1000 esnaf ile yapılan anket sonuçlarını paylaştı. CHP’nin 17 maddelik destek önerisine esnaftan destek var

Esnafın Yüzde 86'sı Kira Ödeyemedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın 20 ilde bin esnaf ile yaptığı anket sonuçlarına göre; esnafın yüzde 86’sı kira, fatura, vergi borçlarını ödeyemedi.

30 dakikada canını mı siparişini mi yetiştirecek?

Kelle koltukta bir hayat-ekmek mücadelesi onlarınki... 30 dakikada canını mı siparişini mi yetiştirecek? Kelle koltukta yaşam onlarınki.... Bir yılda tam 187 motokurye ekmek peşinde can verdi... Onlar pandemi döneminin görünmez kahramanları...

Kılıçdaroğlu motokuryelerle buluştu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sorunlarını ve taleplerini dile getirmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen motokuryeler ile görüştü.

'Esnafın-milletin boynundaki zincir, 3 harfli zincir marketler ve AKP'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, zincir marketlere ilişkin kapsamlı bir rapor yayınladı. Ağbaba, “üç harfliler” olarak nitelediği zincir marketlerin salgın döneminde kâr marjlarının olağanüstü arttığını belirterek çözüm önerilerini paylaştı.

Zincir Market Faturası Ak Parti'ye Çıktı

BİM ,A101ve Şok gibi zincir marketlerin AK Parti iktidarıyla ile organik ilişki ve iş birlikleri olduğunu iddia eden CHP'li Ağbaba, bu marketlerin kanserli hücre gibi Türkiye'nin her mahallesinde, sokağında büyümesini kolaylaştırdığını öne sürdü.

Esnaf ‘borç-faiz altında eziliyoruz’ diyor, sesini duyan yok

HDP’li Beştaş: Geçen hafta İstanbul’da da esnaflar “Borç ve faiz altında eziliyoruz, dükkânlarımızı, mağazalarımızı, lokantalarımızı kapatmak zorundayız.” diyor ve bu sesi duyuramıyor, yandaş kanallar bu sesi vermiyor.

Çalışan daha yoksullaştı, zengin ise daha da zenginleşti

CHP'li Ağbaba: Zenginler bu süreçte 410 milyar TL daha fazla kazanırken, 6,7 milyon çalışanın payına ise sadece işsizlik fonundan ödenen 34,3 milyar TL düştü.

Ağam Bizle Eğlenir

CHP Ekonomi Masası Ankara'daki esnaf odalarını ve esnafı dolaştı. Veli Ağbaba ‘Esnaf müjde beklerken müjde uzaya verildi’ dedi. Engin Altay ise Uzay bütçesini eleştirerek "4.5 Milyar lira anca Everest'e çıkarsın" dedi.

CHP: TÜİK yalan ve manipülasyonda AK Parti'yle yarışıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in açıkladığı işsizlik rakamlarına tepki göstererek “TÜİK işsizliğin azaldığını söyleyerek yalanda iktidarı sollayacak” dedi.

Sicil affı çıkarılsın, borçlar ertelensin, faizler silinsin

CHP'li Ağbaba esnafın doğrudan gelir desteği ile ayakta durabileceğini belirterek 17 maddelik destek önerisini tekrar hatırlattı.

'Türkiye ucuz işgücüyle Avrupa’nın köle pazarı'

CHP'li Ağbaba, Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat)’ın açıkladığı “2021 yılı asgari verilerine” göre Türkiye’nin Avrupa Birliği ülkeleri arasında asgari ücretin en düşük olduğu sondan ikinci ülke olmaya devam ettiğini söyledi.

Asrın lideri esnafa milli gelirin 10 binde 35'i destek veriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, korona tedbirleri ekonomik sıkıntı yaşayan restoran, lokanta, kahvehaneci esnaflarla CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Esnaf Çökerse Türkiye Çöker

Veli Ağbaba "esnaf odalarına kayıtlı 100 bin esnafımız iflas etti. Bu rakam sizi yanıltmasın. Ticaret odalarına kayıtlı esnaflarımızın da 100 bine yakını kepenk kapattı. Yani bir yılda iflas eden esnaf sayımız 200 bin civarında. Günde 550 esnafımız, işletmecimiz iş yerini kapatmaktadır." dedi.

Esnafın Borcunu Ertelemek Meclisin Yarım Saatini Alır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Hükümete çağrıda bulunarak "Esnafa getirilecek her türlü kolaylığa parti olarak tam destek vereceğiz" dedi.