Yapılandırma Haberleri

Yapılandırma Haberleri

Kredi çekenlere yapılandırma müjdesi

Koronavirüs pandemisiyle birlikte kamu bankaları vatandaşlara düşük faizli temel ihtiyaç destek kredisi vermişti. Vatandaşlar 6 ay geri ödemesiz olarak aldığı kredileri şimdi de yapılandırma fırsatına kavuştu.

TESK: Borç yapılandırma süresi yıl sonuna kadar uzatılsın

TESK, borç yapılandırma başvurusu süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti.

İndirimli emeklilik müjdesi! 20 bin TL az ödenecek

Bir ay daha uzatılan yapılandırma, kredili emeklilik ile birlikte indirimli emekli olmanın da yolunu açıyor. Geçmiş Bağ-Kur günleri çok daha hesaplı şekilde ihya edilerek emekli olunuyor. 2 yıllık prim 29 bin lira yerine 9 bin liraya ihya edilecek.

Devlet alacaklarına yapılandırma

Vergi ödemeleri, gecikme faizleri, sosyal güvenlik kurumu alacaklarına dair yapılandırma için başvuru süresi 1 ay daha uzatıldı. Başvurular 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Vergi yapılandırması ve ödeme süresi uzatıldı

7326 sayılı vergi yapılandırması kanununa ilişkin süre uzatımı gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre başvuru ve ödeme süresi 1 ay uzatılmış oldu.

SGK'ye 30 milyar liralık yapılandırma başvurusu

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında SGK'ye 600 bin borçlu yapılandırma başvurusunda bulundu.SGK Başkanı İsmail Yılmaz "Borcu olan vatandaşlarımıza, yapılandırmanın son müracaat tarihinin 31 Ağustos olduğunu hatırlatıyor ve sağlanan avantajlardan yararlanmalarını öneriyoruz" dedi.

SGK yapılandırmasında son yedi gün

SGK yapılandırmasında 31 Ağustos Salı günü itibariyle başvurular sona erecek.

Vergi yapılandırmasına büyük talep

7326 sayılı Yapılandırma Kanunundan yararlanmak için 3 milyon 480 bin 533 mükellef başvururken, 69,1 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Başvurular 31 Ağustos'ta sona erecek.

Borcu olanlar dikkat! Yapılandırmada son 10 gün

Öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandırmak için tanınan süre 31 Ağustos'ta sona erecek.

Borcu olanlar dikkat!

Kredilerde yeni dönem başlıyor. Yakın izlemedeki krediye yapılandırma fırsatı sunulacak, istisnalar süresiz olacak. Donuk alacaklar ise bilanço dışına çıkarılacak.

Emekli Olmak İsteyene , Borçluya Çifte Müjde

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası Arasında 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” kapsamında önemli anlaşmalardan biri imzalandı.

İşçi, işveren, esnaf dikkat! Zamlar siliniyor!

Milyonlarca vatandaşa, işletmeye nefes aldıran borç yapılandırması pişmanlık hükümlerinden yararlanarak beyan edilmemiş kira geliri, değer artışı kazancı, tapu harcı, serbest meslek kazancını bildirenler de yararlanabilecek.

Finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzatıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile finansal yeniden yapılandırmanın süresi 2 yıl daha uzadı.

Fırsatı Kaçırma ! Peşin Öde Yarısı Silinsin

Vadesi 30 Nisan 2021 tarihinde dolduğu halde ödenmemiş vergi, trafik cezası, motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredisi, köprü ve otoyol geçiş ücreti borçları için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusu yapılabilecek.Peşin ödeme yapanlardan, enflasyon farkının sadece yüzde 10’u, ilk iki taksit süresi içinde ödeme yapanlardan ise yüzde 50’si alınacak, kalan kısmı silinecek.

Borç Yapılanmada Neleri Merak Ediyoruz

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren borç yapılandırılma düzenlemesine ilişkin merak edilen soruları cevapladı.

Sicil Affı Çıktı Esnafın Önün Açıldı

Yeniden Yapılandırma, Vergi ve Matrah Artırımı, Kredi Sicil Affı Getiren Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Malatya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, sicil affının çıkmasının esnaf ve sanatkarlar için önemli bir gelişme olduğunu, esnaf ve sanatkarların bankalarda da daha rahat kredi kullanılmasının önünün açıldığını söyledi

Yapılanma Dönemi Başladı

Vergi cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 Nisan tarihinden önceki kesinleşmiş borçlar söz konusu yapılandırmadan yararlanacak. Yapılandırma için 31 Ağustos'a kadar başvuru yapılması gerekecek

Kredi Yapılandırması Yüzde 5,7'de Kaldı

Türkiye Bankalar Birliği'nin mart ayı "Kredi Gruplamaları Raporu"na göre, yeniden yapılandırılan ya da yeni bir itfa planına bağlanan kredilerin toplam kredilere oranı yüzde 5,7 oldu. Oran, bir önceki dönem olan Aralık 2020'de de yüzde 5,7 düzeyindeydi.

Kuraklık Kasıp kavuruyor , Çiftçi Destek Bekliyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.

Ödemelerde Son Gün Hareketliliği

Vergi ve yapılandırma ödemelerinde son gün hareketliliği tüm hızıyla devam ediyor.

15 Maddelik Torba Teklif Mecliste

DÜNYA'nın hafta başında duyurduğu, matrah ve stok affı düzenlemesi ile borç yapılandırmasını içeren 15 maddelik torba teklif Meclis'e sunuldu.

Torba Yasa Ne Getiriyor?

Yeni torba yasa ile, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldığı ve ödeyemediği için haciz ve icra takibi ,le karşı karşıya kaldığı borçlarla ilgili yapılandırma öngörülüyor. Bu borçların yapılandırma takvimine göre yüzde 12 ile yüzde 18 oranında basit usulde yıllık faiz uygulanacak. Kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu.

Lokantacı Sektörünü Paketlediler

Yenice "Aylardır dükkanları kapalı olan işletmelerimiz yapılandırmaları hangi kaynaklar ile ödeyecek. Bunların ertelenmesi, ötelenmesi, sektörün nefes alması adına faizsiz destekler sağlanması lazım." dedi

Yeniden yapılandırma için elinizi çabuk tutun

S.S. 18. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Dursun Ergin kooperatif takibindeki borçların yapılandırılması ve yapılandırılan borçların ötelenmesine ilişkin açıklama yaptı

Faizsiz yeniden yapılandırma fırsatı rahatlatacak

TESK, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ının, TESKOMB ortağı esnaf ve sanatkârların gecikme faizlerinden vazgeçildiğine  ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunulmasına ilişkin açıklamasını olumlu karşıladı

Esnaf borçla yaşarken nasıl yapılandırma taksiti ödesin?

CHP'li Gaytancıoğlu: Yapılandırma dönemi, esnafımızın dükkânlarının kapalı olduğu, evine ekmek bile götürürken borçlandığı bir dönemdi. İnsanlar borçla yaşarken nasıl yapılandırma taksiti ödesin?

Yapılandırma taksitleri en az 6 ay ertelensin

Esnaf, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak etkilenen sektörlerin kamuya olan borçlarının ertelenmesi amacıyla getirilen yapılandırma kanunu kapsamındaki ilk taksit ödemelerinin Şubat ayı sonunda yapılmasını istiyor.

Aman Esnafım Unutma !

Kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıran esnaf ve sanatkarlar aman dikkat...Borç yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksit ödemesinin 1 Mart’a kadar yapılması gerekiyor.

CarrefourSA'dan Esnaf Projesi

Büyük marketlere yönelik Ticaret Bakanlığı'nın yeni yapılandırması üzerine yeni yol arayışları başladı. CarrefourSA'nın getirdiği sistem "mağdur olma bayıim ol" kabilinde. Şimdiye kadar 25 esnaf CarrefourSA'nın bayi olarak mahalle esnafı gibi dükkan açtı.

"Esnaf İleriye Güvenle Bakacak"

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ahmet Yoltaş, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlara sağlanan destekler ve borç yapılandırmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.