Zonguldak Haberleri

Zonguldak Haberleri

Sezonun ilk palamutları tezgahta

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, sezonun ilk palamutları tanesi 10 liradan tezgahlardaki yerini aldı.

Güzellik uzmanıydı çiftçi oldu

Zonguldak’ta güzellik uzmanlığı mezunu Münevver Meziroğlu (24), köyündeki atıl durumda bulunan arazileri değerlendirmek için başvurduğu genç çiftçi projesi sayesinde kurduğu seranın ardından yetiştirdiği ürünleri satarak sera sayısını 6’ya yükseltti. Seralarda yetiştirdiği ürünlerle talebe yetişemeyen Münevver Meziroğlu, "Proje onaylandıktan sonra seramızı kurduk. İlk yıl marul, ikinci yıl ise domates ektik. Sonra ağabeyimle birlikte el birliği yaparak seralarımızı arttırmayı hedefledik. Bir tane daha bir tane daha derken şu an 6 seramız var. Çok mutluyuz. Devletimiz çok güzel desteği var. Köyümüzde ki boş arazileri bu şekilde değerlendirerek bütçemize katkı sunuyoruz" dedi.

Gurbetçiler papaz eriğine akın etti

Zonguldak’ta tezgahlarda kilogramı 40 TL’den satışa çıkan papaz eriği gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Çatıya Çıkan Vatandaşı Esnaf İkna Etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde intihar etme amacıyla çatıya çıkan şahıs yanına gelen vatandaşların ‘500 TL vereceğiz’ demeleri üzerine intihar etmekten vazgeçti.

Enerjisa çalışanları isyanda

Zonguldak'ta yüzde 9'luk zam teklifini kabul edilmesini protesto eden EnerjiSA işçileri, kongreye katılan Tes-İş Genel Başkanı Ersin Akma'ya tepki gösterdi.

Çorbadan kıl çıktı diye esnafı kurşunladı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bir kişi, içtiği çorbadan kıl çıktığı iddiasıyla mekan sahibini silahla yaraladı.

Akşener; Esnaf Sandığı Bekliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Çok esnaf dükkanını kapatmayı düşündüğünü söylüyor" dedi.

Müjde , Çiftçilerin Borçları Ertelenecek

Türkiye'de yaşanan kuraklığın tarım üzerindeki olumsuz etkileri sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kuraklıktan etkilenen çiftçilere yönelik destekleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : 135 Milyar Metreküp Doğalgaz Bulundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta Filyos Limanı açılışında yaptığı konuşmada, Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu açıkladı.

Zonguldak'ta Ekmeğe Zam

Zonguldak’ta ekmeğin fiyatı 1.5 liradan 2 liraya yükseltildi. 200 gram satılan  ekmeğin gramajı da 220 grama çıkarıldı

Esnafımızı Tefeciye Mahkum Etmeyiz

Zonguldak Sınırlı Sorumlu 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, "32. Bölge Birliği Zonguldak, Bartın ve Karabük’te olan esnaflarımıza 900 milyon kredi verdik. Verdiğimiz kredilerin geri dönüşleri pandemi rağmen yüzde 95 seviyelerindedir." dedi.

2020 esnaf için kayıp yıl, umutlar 2021'de...

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, 2020 yılının esnaf açısından kayıp bir yıl olduğunu söyledi. 

Zonguldak'ta sır ölüm

Zonguldak'ta hortum paniği

Zonguldak'ta şiddetli fırtına

Zonguldak'ta heyelan tahliyesi