12 Mart'ta Denetim Sırası Kimde?

Bugün günlerden 12 Mart 2021 Cuma... Türkiye genelinde yapılacak denetimlerde bakın hangi esnaf ve sanatkarlar, işletmeler denetlenecek!

PAYLAŞ

Normalleşme başlamasıyla birlikte denetimlerde başladı. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile 81 il  valiliğine haftalık  tematik denetim yapılmasını istedi.  

İşte gün gün  denetim yapılacak sektörler 

  • 12 Mart Cuma AVM’ler, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler Kurulma/faaliyette bulunma süresi yöreden yöreye farklılık gösteren pazaryeri/semt pazarı, sosyete pazarı gibi yerlerin kurulu olduğu/faaliyette bulunduğu günlerde denetlenmesi sağlanacak.

Denetime Vali 'de belediye başkanı da gelebilir

Sahada denetim faaliyetleri yürüten ekiplerin çalışmalarına günün belirli saatlerinde valiler, vali yardımcıları, kaymakamlar, il/ilçe müdürleri tarafından nezaret edilecek. Denetim faaliyetlerinde kolluk kuvvetlerinin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve meslek odalarından azami seviyede destek (personel, araç, malzeme vb.) alınacak. Belediyeler, il özel idareleri, kamudaki iş güvenliği uzmanları ve gıda denetmenlerinden teşekkül ettirilen ekiplerin de aktif olarak görev yapmaları sağlanacak.
 Denetimlerde başta ticaret sanayi odası, esnaf odası, ziraat odası ve şoförler odası gibi meslek kuruluşları olmak üzere sivil toplumun katımına önem verilerek bu kurumların rehberlik edici ve otokontrolü sağlayıcı yönünden azami istifade edilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN