Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Yıkamaya göndermişti, servet değerinde çıktı

Osmanlı saray halıcılığının devamı niteliğindeki Kumkapı halılarının öncü ustalarından Zareh Penyamin'in dokuduğu halılarından biri Yenikapı'daki '4. Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri'nde sergilendi.

Artvin'den Muğla'ya ustalar buluştu

Bünyesinde Ahi Enstitüsü'nü barındıran Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü "Anadolu'nun ahisiyiz Dört bir koldan Türkiye'yiz " projesi kapsamında Artvin Yusufeli'nin ünlü bıçak ustası Muzaffer Tunç Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Dastar ustası Yadigar Özdeş'i ziyaret etti.

Esnaf Odalarına Ücretsiz Medya Eğitimi

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’ne bağlı Ahi Enstitüsü esnaf ve sanatkar odalarına yönelik ücretsiz medya ve iletişim eğitimi hazırlardı.

Sözde Soykırım İddialarının Perde Arkası

Sözde Ermeni Soykırım iddialarının altında ne vaR?

Erkan Mumcu Politik Adam'da

Politik Adam Programı 2 Mayıs 2021 Pazar günü Saat 10.00’da BBN Türk ekranlarında…

Karaloğlu Esnafla Buluştu

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, çalışmaların sona yaklaştığı Sanat Sokağı'ndaki çalışmaları inceledi.

Ak Parti'de Neler Oluyor?

www.politikadam.com yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ilişkisi üzerine çok ilginç bir yazı kaleme aldı.

Çok tartışılacak AK Parti analizi

Yapacağı büyük kongresiyle yeni bir döneme başlayacak olan Ak Parti'ye ilişkin www.politikadam.com genel yayın yönetmeni Fehmi Çalmuk'tan çok tartışılacak bir analiz geldi.

Ömer Vehbi Hatipoğlu Politik Adam'a Konuk Oluyor

Fehmi Çalmuk soruyor; Ömer Vehbi Hatipoğlu cevaplıyor… Politik Adam Programı 21 Mart 2021 Pazar günü Saat 10.30’da BBN Türk ekranlarında…

Cüceloğlu Vefat Etti

83 yaşındaki Cüceloğlu, eşi tarafından Akatlar'daki evinde ölü bulundu. Eşinin haber vermesi üzerine eve sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Cüceloğlu'nun hayatını kaybettiğinin anlaşılması üzerine savcı, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Savcı Sayan Politik Adam'da

Fehmi Çalmuk soruyor; kamuoyunun yakından takip ettiği Ak Partili Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan cevaplıyor.   

Politik Adam, Saadet Partisi'ni Konuşuyor

Fehmi Çalmuk soruyor;  Saadet Partisi’nin STK ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Atik Akdağ cevaplıyor…

Yeşilçam'a Yeni Umut

Yerli film gösteriminde, destek alan, sinema salonunda destek sözleşmesinin imzalanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde en az altı filmi, her biri en az bir hafta süreyle ve toplam gösterim süresi en az on iki hafta olacak şekilde göstermekle yükümlü olacak.

Türkiye Kamusen'den Hoton Medya'ya Ziyaret

Türk Kamu Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Diyanet Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Hoton Medya'yı ziyaret etti.

Bu Program Kaçmaz

Kapatılan HEP Genel Başkanı Ahmet Fehmi Işıklar suskunluğunu Politik Adam için bozuyor.  

28 Yıllık Suskunluğunu Politik Adam'a Bozuyor

28 yıldır aktif siyasetten uzak yaşayan, hiç bir televizyon programına katılmayan kapatılan HEP Genel Başkanı Ahmet Fehmi Işıklar suskunluğunu Politik Adam için bozuyor.  

Ustayı Çok Özledik

Doğumundan, ölümüne kadar tüm yaşam serüveninin anlatıldığı klipte, Kazancı Bedih’in ünlü olma hikayesi de yer aldı. Kendine has üslubuyla gazelleri okumasından dolayı kendisine 'Pir' lakabı verilen Kazancı Bedih’in; yer aldığı filmdeki sahnesi yayınlanan klipte yer aldı.

Ömeroğlu'na Abay Madalyası

Sinema Pandemi'den Sonra Nefes Alacak

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği Genel Sekreter Fevzi Genç " sinemalardan eğlence vergisinin tamamen kaldırılmasını" istedi

Toplam 306 haber.