Ticaret

Esnaf ve Sanatkara Yeni Bir Fırsat Esnaf ve Sanatkara Yeni Bir Fırsat
Esnafın Gözü Kabine'de Esnafın Gözü Kabine'de
Helal Olsun Başkan, Helal Olsun ! Helal Olsun Başkan, Helal Olsun !
Borcunuzu Yapılandırın Borcunuzu Yapılandırın
Marketler Ahtapot Gibi Esnafı Öldürüyor Marketler Ahtapot Gibi Esnafı Öldürüyor
Destici'den Alkışlanacak Öneri Destici'den Alkışlanacak Öneri
İş Başa Düştü İş Başa Düştü
Dere,Yapılandırma İçin Uyardı Dere,Yapılandırma İçin Uyardı
Kullan At Dönemi Bitti Kullan At Dönemi Bitti
TESKOMB Başkanlık Divanı Toplandı TESKOMB Başkanlık Divanı Toplandı
Pandemi İnternet Esnafını 2'ye Böldü Pandemi İnternet Esnafını 2'ye Böldü
Ocağımızı Söndürmeyelim Ocağımızı Söndürmeyelim
Urfa'nın Etrafında Kapanan Esnaflar Urfa'nın Etrafında Kapanan Esnaflar
Esnaflar Büyük Yükten Kurtuluyor Esnaflar Büyük Yükten Kurtuluyor
Kredileri Ödeyemedik, Sicilimiz Bozuldu Kredileri Ödeyemedik, Sicilimiz Bozuldu
Beş Dakikada Simitler Kapıda Beş Dakikada Simitler Kapıda
Muz ve Bulgur Toptancıları Yandı Muz ve Bulgur Toptancıları Yandı
Pekcan: Ödemelere Başladık Pekcan: Ödemelere Başladık
Karları Esnaf Temizledi Karları Esnaf Temizledi
Kahveci Esnafı'nın Meral Başkanı Kahveci Esnafı'nın Meral Başkanı
Ticaret Haberleri

Esnaf ve Sanatkara Yeni Bir Fırsat

Yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaf ve sanatkarlar başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir

Esnafın Gözü Kabine'de

Esnafı ve sanatkarın gözü hükümetin yapacağı ilk kabine toplantısında .

Helal Olsun Başkan, Helal Olsun !

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını kendisini Vahdettin Köşkü'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlatan  Bendevi Palandöken  6 maddelik bir dosya sundu..

Borcunuzu Yapılandırın

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı İsa Tunç, üyelerine yapılanma başvuru yapmaya çağırdı.

Marketler Ahtapot Gibi Esnafı Öldürüyor

Şevket Keskin hükümeti küçük esnafı zincir marketlere karşı korumak ve yaşatmak için harekete geçmeye davet ederken “Kontrolsüz açıldıkları gibi fiyatları da kontrolsüz ve denetimsiz olan market zincirlerine başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkes dur diyebilmelidir.  Esnafın yok edildiği yerde ekonomi de yok edilir, esnafın yaşatıldığı yerde ülke kalkınır” çağrısında bulundu. 

Destici'den Alkışlanacak Öneri

BBP Lideri Destici, Kahveciler Esnaf Odası Genel Başkanı İsa Güven ve beraberindeki heyeti ağırladı. Buluşmada İsa Güven, esnaf olarak beklentilerini ve şikayetlerini aktardı.

İş Başa Düştü

Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, (KTEZO) Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamasında “Bir gün meclis başkanlığı sorun oluyor, bir gün hükümet, bir gün üst kurulun aldığı kararlar… Bir gün parti içi kavgalar, bir gün de seçim kavgaları. Sonu yok, sonun geleceği de yok." dedi.

Dere,Yapılandırma İçin Uyardı

Vergi bilincinin arttırılmasının ve kayıt dışılığın önlenmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere,Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Grup Müdürü Bayram Alkan, Grup Müdürü Servet Yılmaz ve Mükellef Hizmetleri Müdürü Keziban Şahbaz'ın ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini iletti.

Kullan At Dönemi Bitti

 Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman " Sokağa çıkma yasakları devam ediyor ve esnaf elindeki kışlık ürünleri satamadı" dedi.

Pandemi İnternet Esnafını 2'ye Böldü

Pandemi tedbirleriyle boğuşan esnaf şimdi de eylem tartışması yaşıyor. İnternet kafecileri esnafı İstanbul Kadıköy'de eylem yaptı. Eylemi yanlış bulan Başkan Büyük, 15 Şubat'ta zaten esnafı tutamayız" dedi

Ocağımızı Söndürmeyelim

Lokantacılar Odası “ #ocağımızısöndürmeyelim ” hashtagiyle 22 Ocak Cuma günü Twitter’da yapacakları çalışmaya destek istedi. 

Urfa'nın Etrafında Kapanan Esnaflar

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odasında bulunan verilere göre, 220 esnaf iş yerini kapattığı öğrenilirken, 267 esnafta odaya kayıt yaptığı görüldü.

Esnaflar Büyük Yükten Kurtuluyor

İmza sirküsü kaldırılacak… İhalelere itiraz ve şikayetler elektronik ortamda yapılacak… Elektronik ortamda şirket kurulmasının altyapısı oluşturulacak…

Kredileri Ödeyemedik, Sicilimiz Bozuldu

AK Parti MKYK üyelerinin katılımıyla Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirilen toplantıda  konuşan Dere, Korona virüs pandemisinden ekonomik olarak en çok etkilenen kesimlerden birinin esnaf ve sanatkarlar olduğunu hatırlattı.

Beş Dakikada Simitler Kapıda

Ekrem Birsen, tüm bu sorunların ortadan kaldırılması ve esnaf sanatkârlara özel online ticaret platformlarının hayata geçirilebilmesi için gerekli çalışmalar yapıldığını belitti.

Muz ve Bulgur Toptancıları Yandı

Rekabet Kurulu’nun kararlarına ilişkin Kurum internet sitesinde yapılan açıklamada Duru Bulgur’un daha önce şikayet üzerine incelendiği, rekabet ihlali görülmediği kararına varıldığı, bunun üzerine şikayetçilerin Rekabet Kurulu kararına karşı Ankara 13. İdare Mahkemesinde dava açtığı hatırlatıldı

Pekcan: Ödemelere Başladık

Pekcan, "Bugün itibarıyla esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı destek ödemelerine başlamış bulunuyoruz. Bundan sonra da ocak-şubat-mart, üç ay bunları ödemeye devam edeceğiz" dedi.

Karları Esnaf Temizledi

Yoğun kar yağışı sebebiyle sanayi sitesi içinde kalan araçlar ve TIR’lar yoldan geçişe izin vermezken, otomobiller de çukurlar oluşan kar tabakası üzerinde ilerlemekte güçlük çekiyor.

Toplam 468 haber.