Ticaret

Adana Esnaf Başkanı Güzellik Salonlarıyla İlgili Ses Verdi Adana Esnaf Başkanı Güzellik Salonlarıyla İlgili Ses Verdi
Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı
Güzellik Salonları Esnafından Ankara'ya Çıkarması Güzellik Salonları Esnafından Ankara'ya Çıkarması
Hedefte Kuaförler, Hastane ve Poliklinikler Var Hedefte Kuaförler, Hastane ve Poliklinikler Var
Marketlerin Esnaf Korkusu Fiyatları Sabitledi Marketlerin Esnaf Korkusu Fiyatları Sabitledi
Ramazan, Ramazan ! Ramazan, Ramazan !
Bakan Pekcan Güler İleri Gibi İstifa Etmeli Bakan Pekcan; Güler İleri Gibi İstifa Etmeli
Esnaf Gelecek Kaygısı Yaşıyor Esnaf Gelecek Kaygısı Yaşıyor
Fırsatçılara Meydan Vermeyin Fırsatçılara Meydan Vermeyin
Devlet Kiracısı Esnaftan Kira Almasın Devlet Kiracısı Esnaftan Kira Almasın
Hayırlı İşler Bakanım Hayırlı İşler Bakanım
Geliyor Usta...Esnaf Kuryeler İş Başında Geliyor Usta...Esnaf Kuryeler İş Başında
İki Yüz Binlik Güzellik Sektörü Ayakta İki Yüz Binlik Güzellik Sektörü Ayakta
Esnaf Başımızın Tacı Esnaf Başımızın Tacı
Kahveci Esnafı'ndan Çağrı Var Kahveci Esnafı'ndan Çağrı Var
Ödemiş Terzi Esnafı İndirimli Akaryakıt Alacak Ödemiş Terzi Esnafı İndirimli Akaryakıt Alacak
Ramazan  Sabır Ayı da Esnafta Sabır Kalmadı Ramazan Sabır Ayı da Esnafta Sabır Kalmadı
Kuyumcular Yönetmeliği'nde Kayırma mı Var? Kuyumcular Yönetmeliği'nde Kayırma mı Var?
İlk Önce AVM'leri Kapatın İlk Önce AVM'leri Kapatın
Artık Esnafı Pandemiye Ezdirmeyin ! Artık Esnafı Pandemiye Ezdirmeyin !
Ticaret Haberleri

Adana Esnaf Başkanı Güzellik Salonlarıyla İlgili Ses Verdi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, güzellik salonu işletmecileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Keşke Esnaftan Alsaydınız Bari ... Çok Ucuza Satardı

Ticaret Bakanlığı Bakan Ruhsar Pekcan'ın firmasından alınan dezenfektan için "üretici Nanoksia Biyoteknoloji firmasından yapılan 507.880 TL’lik dezenfektan tedariği, direkt üretici firma yerine en iyi fiyat veren ikinci firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecektir." denildi.

Güzellik Salonları Esnafından Ankara'ya Çıkarması

Kısmi kısıtlama nedeniyle dükkanları kapanan Güzellik Salonu işletmecileri Ankara'ya çıkartma yaptı.

Hedefte Kuaförler, Hastane ve Poliklinikler Var

Rıfat Kayıcı "Kuaför salonlarında güzellik hizmetleri de verilmektedir. Yine poliklinik ve hastanelerde güzellik uygulamalarının faaliyetlerini devam edilmektedir." dedi.

Marketlerin Esnaf Korkusu Fiyatları Sabitledi

Ramazan ayının gelmesi, COVİD-19 salgınına karşı yeniden devreye giren kısmi kısıtlamalar nedeniyle evde geçirilen süre ile birlikte hane içi tüketimin artması ve yukarı yönlü olası döviz hareketlerine karşı önlem alan bazı marketler, stok artışına gitti. Ramazan ayı boyunca fiyatları sabit tutma sözü veren bazı market zincirleri, böylece hem kendi aralarındaki rekabeti sağlamak hem de tüketici güvenini pekiştirmek istiyor.

Ramazan, Ramazan !

Aylar önce "Doğruysa Günahtır Hocam" başlığıyla uyardığımız olay yeni bir aşamaya daha geldi. Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan onlarca esnaf pandemi döneminde kirasını ödemekte zorlanırken vakıf bu kiraları pandemi boyunca ertelemek yerine kiracıları icraya verdi.

Bakan Pekcan; Güler İleri Gibi İstifa Etmeli

CHP'li Öztunç "Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan'dan bekliyoruz" dedi

Esnaf Gelecek Kaygısı Yaşıyor

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, "Ramazan ayı itibarıyla pek çok meslek kolunda faaliyeti durdurma veya sınırlandırma tedbirleri uygulanıyor. 17 Mayıs’a kadar yeme içme sektörü yeniden paket servise döndü. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, internet kafe, düğün salonu, hamam, sauna, güzellik merkezi salonları gibi işyerleri ise kapalı olacak" dedi.

Fırsatçılara Meydan Vermeyin

Palandöken, ramazan kolilerine tarihi geçmiş ya da bozulmuş ürünleri koyarak piyasanın altında satan yerler olduğunu ileri sürerek, insan sağlığını hiçe sayan bu fırsatçılara karşı dikkatli olunmasını bu dönemde alışverişlerde güvenilir mahalle esnafının tercih edilmesini istedi.

Devlet Kiracısı Esnaftan Kira Almasın

Türkiye Değişim Partisi'nin esnaf ve sanatkarlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Korkut, "Milli Emlak, Vakıflar olmak üzere devletimizin 300 binden fazla kiracısı var. Ve bu insanların mağduriyetini gidermeniz gerekiyor" dedi

Hayırlı İşler Bakanım

Şimdi diyebilirsiniz ki zaten firma dezenfektan satıyor. Şimdi Ticaret Bakanlığı'na, TOBB'a hatta Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) dezenfektan satan firmanın Ticaret Bakanı'nın ortak olduğu, şenin de yönetim kurul başkanı olduğu firma satıyor desek ne dersiniz? İddiayı Odatv yazarı Can Özçelik gündeme getirdi. Bakanlığın web sitesinden bir açıklama da yapılmadı. Bize diyecek tek kaldı: Hayırlı İşler Bakanım.

Geliyor Usta...Esnaf Kuryeler İş Başında

Sosyal Güvenlik Kurumu Ocak 2021 verilerine göre, esnaf-serbest çalışan sayısı bir ayda 172 bin 614 kişi artarak, 2 milyon 893 bin 394’e yükseldi.

İki Yüz Binlik Güzellik Sektörü Ayakta

Ayşe Aydın "Bakın güzellik salonları sahipleri ve çalışanlarının ?’u kadınlardan oluşan bir sektör. En az 200.000 kadına istihtam yaratıyor. Sözüm bu 3-5 aç gözlü doktora. Bu millet sizi vergileri ile öğrenimin en pahalı olduğu Tıp Fakültelerinde okuttu. Bırakın kılı, tüyü, manikürü, masajı güzellik uzmanlarına. Siz işinize, tedavilere yoğunlaşın. Yoksa inanın 200.000 kadının ahı sizi ne bu dünyada ne öteki tarafta rahat bırakmaz" dedi.

Esnaf Başımızın Tacı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ve Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün ile TBMM’de bir araya geldi. 

Kahveci Esnafı'ndan Çağrı Var

Öztürk, Esnafımız pandemi döneminde zaten sıkıntılı bir dönemdeydi. Kapanmayla birlikte iyice sıkıntılı bir döneme girdik. Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Zaten 13 aylık süreçte 7 ay kapalı durumdaydık. Esnafımıza verilen bin TL’lik hibe destekleri bitti. Bunun devam etmesini hükümetimizden talep ediyoruz. Bize bu zor zamanda sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

Ödemiş Terzi Esnafı İndirimli Akaryakıt Alacak

Ödemiş Terziler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ıüyelerine aldıkları akaryakıtta yüzde 5 indirim imkanı sağlandı.

Ramazan Sabır Ayı da Esnafta Sabır Kalmadı

Ramazan ayının ilk günü gelen kısmi kısıtlama zor günler yaşayan esnaf ve sanatkarın sabrını zorluyor. Kör, topal yürüyen işler tamamen durdu.

Kuyumcular Yönetmeliği'nde Kayırma mı Var?

İşlenmiş kıymetli maden, kıymetli taşlar ve kıymetli eşyaları içeren kuyum ticareti, yalnızca yetki belgesine sahip kuyum işletmeleri tarafından yapılacak. Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik yürürlüğe girdi.

İlk Önce AVM'leri Kapatın

Esnafın darda olduğuna dikkat çeken Yenialp kısıtlama kapsamında yalnızca restoranların kapanmasına tepki göstererek, AVM’lere işaret etti.

Toplam 829 haber.