Sosyal Güvenlik

SGK, Kod 29 Krizine Önlem SGK, Kod 29 Krizine Önlem
Hala Bir Fırsatın Var, Acele Et ! Hala Bir Fırsatın Var, Acele Et !
Pandemi Kalbi, Şekeri Hoplattı, İlaçları Zıplattı Pandemi Kalbi, Şekeri Hoplattı, İlaçları Zıplattı
BAĞKUR Prim Borçları İçin Büyük Fırsat BAĞKUR Prim Borçları İçin Büyük Fırsat
1,5 Milyon Kişi SGK Yapılandırması İstedi 1,5 Milyon Kişi SGK Yapılandırması İstedi
Prim Borcu Olan  2021 Yılı Sonuna Muayene Olacak Prim Borcu Olan 2021 Yılı Sonuna Muayene Olacak
Nakdi Ücret Desteği 1431 TL Nakdi Ücret Desteği 1431 TL
BAĞKUR Emeklisine Yine Hüsran BAĞKUR Emeklisine Yine Hüsran
Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Başlıyor Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Başlıyor
Pandemi'de 45 Mlyar TL Sosyal Destek Pandemi'de 45 Mlyar TL Sosyal Destek
Ayda Bin TL Yardım Al, 1234 TL Prim Öde! Ayda Bin TL Yardım Al, 1234 TL Prim Öde!
BAĞKUR Borcunu Sildirmek İsteyenlere Son Çağrı BAĞKUR Borcunu Sildirmek İsteyenlere Son Çağrı
Ombusdmanlık Kurumu'ndan SGK'ya Sürpriz karar Ombusdmanlık Kurumu'ndan SGK'ya Sürpriz karar
Covid 19 Meslek Hastalığı Sayılıyor mu? Covid 19 Meslek Hastalığı Sayılıyor mu?
Emeklilik için prim  hakkı tanınsın Emeklilik için prim hakkı tanınsın
SGK BOÇLARI İÇİN TAKVİM BAŞLADI SGK BOÇLARI İÇİN TAKVİM BAŞLADI
Hak-İş, İktidara İsyan Etti Hak-İş, İktidara İsyan Etti
SGK'nın 2021 bütçesi 600 milyar TL'yi geçecek SGK'nın 2021 bütçesi 600 milyar TL'yi geçecek
Prim Borcu Olan Esnaflar DİKKAT! Prim Borcu Olan Esnaflar DİKKAT!
Sosyal Güvenlik Haberleri

SGK, Kod 29 Krizine Önlem

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan çalışanların işten çıkarılması için kullanılan Kod- 29 dışında, karışıklığa yer vermemek için yeni kodların getirildiğini açıkladı.

Hala Bir Fırsatın Var, Acele Et !

Borcu bulunan vatandaşlar 30 Nisan 2021 tarihine kadar prim borcunun anaparasını peşin veya parça parça ödedikleri takdirde borca ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammının tamamı silinecek

Pandemi Kalbi, Şekeri Hoplattı, İlaçları Zıplattı

İlaç için 2018'de 30,9 milyar lira, 2019'da 39,6 milyar lira ödeyen Kurumun, 2020 yılındaki harcaması 48,6 milyar lira oldu.

BAĞKUR Prim Borçları İçin Büyük Fırsat

Sosyal Güvenlik Kurumu esnaf ve sanatkarları çok yakından ilgilendiren bir yapılanma çağrısında bulundu. Ancak BAĞKUR başta olmak üzere prim borcu olan esnaf ve sanatkarlar elini çabuk tutmalı. Zaman kısıtlı, yapılandırmayla sağlanan kazan büyük.

1,5 Milyon Kişi SGK Yapılandırması İstedi

SGK'nın 2020 Ağustos ayı öncesi dönemlere ait kesinleşmiş borçların yapılandırılırken Borçlara ilişkin gecikme cezası ve zamlar, Yİ-ÜFE ile güncellenerek yapılandırılıyor.

Prim Borcu Olan 2021 Yılı Sonuna Muayene Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayladı.Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlar 2021yılı sonuna kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecek.

Nakdi Ücret Desteği 1431 TL

Kamuoyunda artı 1 olarak bilinen ve sigortalı sayısına ek olarak istihdam edilen her sigortalı için günlük 44.15 lira olan işveren SGK prim desteği günlük 9.51 lira artırılarak 53.66 liraya çıkarıldı. İşe alınan ancak ücretsiz izne ayrılan çalışanlara ödenen nakdi ücret desteği de günlük 39.24 liradan 47.70 liraya yükseltildi.

BAĞKUR Emeklisine Yine Hüsran

Bu artışla en düşük emekli aylığı 2000 öncesi SSK emeklilerinde 2 bin 233 TL’den 2 bin 420 TL’ye, en düşük esnaf BAĞ-KUR aylığı bin 627 TL’den bin 763 TL’ye, en düşük tarım BAĞ-KUR’lu aylığı da bin 534 TL’den bin 662 TL’ye yükselecek.

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Başlıyor

Ücretsiz izne ayrılan çalışanların Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak'ta başlayacağını bildiren Selçuk, salgının etkilerini azaltmak ve istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında çalışanlarla işverenleri desteklemeye devam ettiklerini vurguladı.

Pandemi'de 45 Mlyar TL Sosyal Destek

Pandemi döneminde çalışanların yararlandığı Kısa Çalışma Ödeneği çerçevesinde 3 milyon 582 bin 455 çalışana 23 milyar 371 milyon 396 bin 994 lira ödeme yapıldı.

Ayda Bin TL Yardım Al, 1234 TL Prim Öde!

MESOB Başkanı Şevket Keskin, "3 ay süreyle 1.000’er TL’den 3 bin TL yardım yapılacak olan esnaf, aylık 1.234 TL’ye yükselen Bağ-Kur primini nasıl ödeyecek yada devlet bu primi nasıl tahsil edebilecek? Mutlaka bu soruna bir çözüm bulunmalı" dedi

BAĞKUR Borcunu Sildirmek İsteyenlere Son Çağrı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) genel yazı yayımlayarak, yapılandırma kanunu kapsamında prim borcu silinenlerin emekli aylığı, ölenlerin hak sahiplerinin ise ölüm aylığı taleplerinin nasıl değerlendirileceği, aylıklardan kesinti yapılanlarla ilgili nasıl işlem yapılacağı hususunda taşra teşkilatını talimatlandırdı.

Ombusdmanlık Kurumu'ndan SGK'ya Sürpriz karar

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), bütün kesimleri ilgilendiren ilginç bir karara imza attı

BAĞKUR Borcu Olanlar Dikkat: Başvuru İçin Az Zaman Kaldı

Borcu nedeniyle sigortalılık süresi dondurulan kişiler, yapılandırma kanunu kapsamında prim borçlarını ödeyip sigortalılık sürelerini yeniden canlandırabilecekler. İhya (canlandırma) başvuruları 1 Aralık 2020 – 1 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Covid 19 Meslek Hastalığı Sayılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu konuda gerekli adım atıldı. Kamuda çalışan sağlıkçıların ailelerine vazife malullüğü, özel sektörde çalışan sağlıkçıların ailelerine de meslek hastalığı sigortasından ölüm aylığı bağlanması için süreç hızlandırıldı.Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile genelge göndermesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK) da taşra teşkilatını genel yazı ile talimatlandırdı.

Emeklilik için prim hakkı tanınsın

TESK Genel Başkanı Palandöken, emekliliği gelen ancak prim borcu olduğu için emekli olamayan esnaf ve sanatkâra pandemi döneminde olabilmeleri için yeni bir hak tanınması gerektiğini bildirdi

Hak-İş, İktidara İsyan Etti

Toplam 79 haber.